All On Four İmplant

All On Four İmplant

All on four implant genelde tam diş kaybı yaşayan yaşlı bireylere uygulanan bir diş implant tedavileri yöntemidir. Bu tedavi oldukça etkili ve hızlı bir diş implant tedavisidir. All on four implant tekniği uygulanması sırasında öncelikle hastaların ağızlarına belirli açılardan 4 adet diş implantı uygulanır.  Tedavi sırasında takılan bu 4 dental implant üzerlerine protez yerleştirilmesi için uygulanan yuva benzeri yapılardır.

All on four implant tekniği tedavilerine de ismini veren bu dörtlü dental implant uygulamasıdır.
Bu teknik son derece hızlı ve etkili bir tedavi tekniği olarak bilinir. Bununla birlikte all on four implant tekniği genelde tam diş kaybı yaşayan ya da sağlam dişi kalmayan hastalara uygulanır. All on four implant tekniği sırasında hastaların ağızlarına belli açılardan 4 adet diş implantı yerleştirilir. Sonrasında, işlemin uygulandığı gün içerisinde hastanın diş protezi bu dört parça üzerine kolaylıkla yerleştirilir. Bu, dışarıdan zor bir işlemmiş gibi görünse de modern tıp teknolojileri ve implant sektöründeki gelişmeler bu tedaviyi oldukça kolay ve hızlı bir hale getirmiştir.

blog icerik 30333223799 All On Four İmplant

All on  four implant tekniği tam dişsiz hastalara, sadece tek bir cerrahi işlem ile dişlerine geri kavuşma şansı tanır. Bu tedavide kemik ilavesi ya da sinüs yükseltme operasyonu gibi ileri cerrahi işlemler gerekmez. All on four implant tedavileri yalnızca tek bir cerrahi işlemden oluşur ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Üstelik bu teknik ile, hastalar operasyona girdikleri gün klinikten yeni dişleri ile çıkabilirler. Oldukça hızlı ve etkili bir tedavi yöntemi olan all on four implant tekniği kişiye özel olarak planlanmaktadır.
All on four implant tedavilerinin avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Bu teknik özellikle hareketli implant kullanmakta zorluk yaşayan hastalar için çok uygundur. Yine benzer olarak all on four implant tekniği bulantı refleksinden dolayı her implant türünü, her diş protezini kullanamayan hastalar için de çok uygun bi yapıya sahiptir.

All on four implant tekniği uygulamalarının bir başka avantajı bu tedavi için gerekli seans sayısının diğer tedavilere kıyasla daha az olmasıdır. Bu durum özellikle yurt dışı, ya da şehir dışı gibi uzak bölgelerde yaşayan hastalar için çok büyük avantaj sağlar. Bu nedenle all on four implant tedavileri turistlere ve başka bölgelerden gelen ziyaretçilere de çok sık uygulanan tedavi türleridir.

All on Four İmplant Fiyatları

Son derece hızlı, etkili, sağlam, üstelik yapıldıktan sonra da hasta için rahat ve konforlu olan all on four implant tekniği genel anlamda tam diş kaybı yaşayan hastalara uygulanır. Bu operasyonun standart bazı kısımları olsa da all on four implant tekniği uygulamaları genel anlamda kişiye özel olarak planlanırlar. All on four implant tekniği uygulamalarının kişiye özel planlanması, kişiye özel bir fiyatlandırma anlamına gelebilir.
Bu teknik için diş klinikleri, diş hekimleri ve ağız ve diş merkezleri tarafından belirlenen fiyatlar hastanın durumuna, planlamasına göre değişim gösterebilir. Burada fiyatı belirleyecek olan hastaya yapılacak olan işlemin kapsamı ve türü olacaktır.