Modern kozmetik diş hekimliğindeki gelişmeler sayesinde, sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Hızlı ve ağrısız tedavilerle gülüşünüzü yeniden tasarlamak için Procera kaplamalar aradığınız çözümü sunabilir.

En Doğal Diş Kaplama Hangisi?

Vücudun çoğunluğunun aksine diş minesinin, hasar gördüğünde kendini iyileştirme kabiliyeti yoktur. Dişler; travma, bakteriyel enfeksiyonlar veya çürüme nedeniyle hasar görebilir. Kaplamalar, birçok amaç için kullanılabilecek bir diş restorasyondur. Kaplamaların en önemli amaçlarından biri önemli ölçüde hasar görmüş veya çürümüş olan bir dişin restore edilmesidir.

Geleneksel kaplamalar metale kaynaşmış porselenlerden oluşur. Bu kombinasyon birçok diş hekimi tarafından basit ve uygun maliyetli bir seçenek olarak halen kullanılmaktadır. Doğal görünümleriyle dikkat çeken ve tamamen seramikten üretilen Procera kaplamaları ise daha estetik bir gülümseme sunar. Procera kaplamalar geleneksel kaplamalarla aynı şekilde uygulanır. Bununla birlikte tamamen seramikten oluşan bileşimi, restorasyonun daha doğal görünmesini sağlar. Procera kaplamalar, hasarlı dişe güzel bir uyum ve tam işlevsellik kazandırmak için hassas bir şekilde tasarlanır.

Procera Kaplama Nedir?

Procera kaplama ile yapılan diş restorasyonunun en önemli avantajı doğal bir görüntüye sahip olmasıdır. Diğer malzemelerden yapılmış olan kaplamalar gibi işlev görse de estetik açıdan daha hoş gözükür. Özellikle ön dişler için sıklıkla tercih edilen kaplama türlerinden biridir.

Procera kronlarını diğer kaplama malzemelerine kıyasla bir başka avantajı bu kaplamaların biyolojik olarak diş yapısına uyumlu olmasıdır. Alerjik reaksiyon riski çok düşüktür ve metal maddelere alerjisi olan hastalar için güvenlidir. Metal içeren kaplamalarla kıyaslandığında, Procera kaplamalar, dişin tabanında bir metal çizginin bulunmaması nedeniyle daha doğal görünür. Metal içermediği için, ağız içinde aşırı sıcaklık değişimlerine karşı hassasiyet sorununa neden olmaz. Biyo-uyumlu yapıya sahip olduğundan diş eti dokusunun kaplama etrafında yeniden büyümesini sağlar.

Procera ® kaplamaların metal içeren alternatifine göre avantajları:

  • Tam renk uyumu sağlar. Procera kaplama, mevcut diş rengine mükemmel şekilde uyan bir renkte oluşturulabilir. Bu, kaplama işleminin dışarıdan anlaşılamayacağı anlamına gelir.
  • Metal taban yoktur. Kısmen seramik içeren geleneksel kronlar üstten biraz doğal görünse de dişin tabanına yakın ve çirkin görünen bir metal çizgiye sahiptir. Procera, kaplamaların metal yüzünü tamamen ortadan kaldırır.
  • Diş yapısına uyumludur. Procera kaplamaları anti alerjiktir ve diş etlerinin etraflarında büyümelerini teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır.

Procera Kaplama Nasıl Yapılır?

Bir kaplamanın yerleştirilmesi, diş hekimlerinin düzenli olarak gerçekleştirdiği basit bir prosedürdür. Bitişik dişlerin ve diş etlerinin sağlığını değerlendirmek, altta yatan herhangi bir sorun olmaması için önemlidir.

Kaplama öncesinde, diş kesilerek şekillendirilirken lokal bir anestezi uygulanır. Şekillendirme, kaplamanın dişe tam olarak oturacağından emin olmak için gereklidir. Bu işlem, diş çevresindeki yumuşak dokunun zarar görmemesini sağlamak için yavaş ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Diş tamamen hazırlandığında, diş hekimi dişin doğru bir kalıbını oluşturur ve kaplama rengini seçer. Procera kaplama laboratuvarda oluşturulacağından dişe geçici bir kaplama yerleştirilir. Bir sonraki randevuda geçici kaplama kaldırılır. İçteki doğal dişler, herhangi bir bakterinin yok edilmesini sağlamak için iyice temizlenir. Kalıcı Procera kaplama dişe yapıştırılır ve güzel bir gülümseme elde edilir. Procera kaplamalar dişe tam olarak uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve doğru şekilde uygulandığında gerçek dişlerle arasındaki fark hissedilemeyecek kadar azdır.

Diş estetiği uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Dental Group Hospitadent şubelerinde, Procera kaplama uygulamalarında dişinizin boyutlarıyla tam olarak eşleşen, yüksek teknoloji ürünü bir uygulama olan CAD / CAM teknolojisi kullanılır. Böylece dişlerinize tam olarak uyum sağlanır.
ÜCRETSİZ

SORU SORUN!

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim