Diş sağlığına ve estetik görünümüne önem veren kişilerin sahip olmak istediği dişler artık hayal değil. Diş hekimliği alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, hem bilgisayar teknolojilerinden hem de kimya alanında keşfedilen yeni yöntemlerden faydalanabilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu yeni yöntemler ise eski alışkanlıklara farklı davranış modelleri ve çözümler sunmayı kolaylaştırmaktadır. Diş kaybı olan ya da dişlerinde fazlasıyla aşınma meydana gelmiş kişilerin sıklıkla başvurduğu kaplama yöntemi, günümüzde en fazla tercih edilen güvenli çözüm yolları arasında yer almaktadır. Kaplama çeşitleri, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Dental Group Hospitadent uzman hekimleri tarafından hastaya en uygun olan yöntem ve malzeme ile mükemmel sonuçlara ulaşmak mümkün olabilmektedir. Wolceram adı verilen kaplama yöntemi de günümüz teknolojisi sayesinde kullanılabilen ve oldukça yüksek konfor sunan diş tedavileri arasında yer almaktadır. Wolceram kaplama yöntemi ile uzun yıllar dayanıklılığını koruyan estetik dişler elde etmek mümkündür.

Wolceram Kaplama Nedir?

Diş estetiğinin bugüne kadar kullanılan geleneksel uygulamalarla elde edilemeyeceği durumlarda seramik altyapı ve üstyapı materyalinin bilgisayar ortamında tasarlanarak hazırlanması ve likit zirkonya ile güçlendirilmesi işlemine Wolceram Kaplama adı verilmektedir. Alümina esaslı seramiklerin iki katı ve lityum disilikat esaslı seramiklerin üç katı daha fazla dayanıklılığa sahip olan zirkonya, bünyesinde cam içermemesi nedeniyle uzun süre dayanıklılığını korumayı başarabilmektedir.

Teknolojik Gelişmeler ile Dişlerin Dayanıklılığı Artıyor

Diş hekimliği alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, geleneksel tedavi yöntemlerinin geride kalmasını sağlarken, yetersiz klinik ve laboratuvar uygulamalarına da modern çözümler sunmaktadır. Diş sağlığı konusunda yüksek bilincin gelişmesi ile henüz çocuk yaşta diş sağlığı problemleri tespit edilerek, böylelikle en ideal çözüm üretilebilmektedir. İlerleyen yaşlarda kişilerin hayat konforunu etkileyebilecek olumsuzluklar erken dönemde tespit edilirse, diş estetiğine de daha erken yaşlarda ulaşılabilir. Farklı tedavi yöntemleri gerektiren diş hastalıklarına ileri teknolojiye sahip çözümler sunan Dental Group Hospitadent, güvenilir ve estetik tasarımlar sunan sonuçlarla hastaların memnuniyetini kazanmaktadır.

Wolceram Kaplama ile Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Wolceram Kaplama uygulaması, Dental Group Hospitadent hastanelerinde uygulanan ileri teknolojik uygulamalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Likit zirkonya ile güçlendirilmiş seramik altyapı malzemesinden elde edilen sağlam dişler, dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Yüksek biyolojik uyumluluk gösteren zirkonya ile güçlendirilmiş seramik, doğal dişlerle estetik bir uyum sağlar. Hastanın sahip olmak istediğinden daha fazlasını sunmayı başaran bu kaplama yöntemi ile oldukça dayanıklı seramik dişler elde edilebilir.

Wolceram Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

  • Dayanıklı malzemeden üretildiği için direnç gücü oldukça yüksektir.
  • Bilgisayar ortamında tasarlandığı için hata payı neredeyse yok gibidir.
  • Wolceram kaplama malzemesi kısa sürede üretilebilir olduğu için kullanıcılara ve üreticilere zamandan tasarruf ettirir. Böylelikle maliyetleri de düşürür.
  • Hafif bir materyal olması sayesinde kullanıcı materyale yabancılık çekmez.
  • Diş kayıplarının fazla olduğu durumlarda dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanım imkânı sunar.
  • Altyapıda ve üstyapıda diş rengi konusunda çeşitlilik sunar.
  • Biyolojik uyumun en fazla görüldüğü bu kaplama türünde alerjik reaksiyonlar tespit edilmemiştir.

Wolceram Sistemi ile Başka Neler Yapılabilir?

Dayanıklılığı ile öne çıkan Wolceram sistemi ile farklı tedaviler uygulanabilmektedir. Bunlar arasında kron ve köprü uygulamaları, teleskop primer kronlar, Inley ve Onley kaplamalar ve Implant destek dişlerin üretimi sayılabilir. Estetik beklentilerin yüksek olduğu vakalarda güvenle tercih edilebilen bu yöntem sayesinde hastaların memnun olma oranlarının oldukça yüksek olduğu gözlenmiştir. Teknik olarak CAD/CAM sistemleri ile üretilen seramiklerin hastaların beklentilerini karşılayabildiği görülmekle birlikte, beklentileri aşabilecek restorasyonların sunulması da mümkün olabilmektedir.
ÜCRETSİZ

SORU SORUN!

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim