Gömülü Diş Çekimi

Gömülü Diş Çekimi

Diş çene yapısındaki yer darlığından dolayı diş eti, bir başka diş ya da kemik altında gömülü kalabilir. Gömülü dişler, vücudun gelişim sürecinde ortaya çıkar. Kimi hastalarda ısırma ve çiğneme işlevlerinde yardımcı olurken kimi hastalarda ağız ve diş sağlığına hatta genel sağlığa zarar verecek şekilde gelişim gösterebilir.

Gömülü dişler genel kanının aksine sadece üst ya da alt çenede yerleşik olmayabilir. Sinüsler, kafatası kemikleri, tümöral kistler gibi vücudun çeşitli bölgelerinde çıktığı gözlemlenen vakalar da mevcuttur. Dişin gömülü kalması, yer darlığı sebebiyle olduğu kadar genetik nedenlere bağlı olarak da gelişebilir.

Gömülü Dişlerin Çekilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Gömülü dişler yarı gömülü olmaları durumunda bazı problemlere neden olabilirler. Gömülü dişlerin çekilmesini gerektiren durumlar şunlardır:

Çürük: Ağız hijyenine dikkat edilmediği takdirde tükürük, bakteri ve yemek artıkları yarı gömülü dişin etrafına birikir. Bu ise gömülü dişin ya da yanındaki dişin çürümesine neden olur. Bu tip çürüklerin ise temizlenmesi oldukça zordur ve enfeksiyon riski yüksektir.

Diş Eti Enfeksiyonu: Gömülü dişler yarı sürüldüğü zaman dişeti altına bakteri birikerek enfeksiyona neden olmaktadır. Enfeksiyon ise ağız kokusu, ağrı, şişlik ve daha sonraki aşamalarda ağız açmada zorluk yaşanması gibi rahatsızlıklara sebep olabilir.

Ortodonti Tedavisi Öncesi: Genç hastalarda diş kavisini ve diş dizilimini düzeltmek amacıyla ortodonti tedavisi yapılmaktadır. Gömülü dişler çekilmediği takdirde çıkmaya çalıştıkları zaman kendilerine yer bulmak amacıyla özellikle ön dişlerde çarpıklara neden olmaktadır. Ortodonti tedavisinin başarıyla tamamlanabilmesi için öncelikle gömülü diş tedavisinin yapılması gerekir.

Kist Oluşumu: Gömülü dişin etrafında bulunan dokularda gömülü dişe bağlı olarak kist oluşabilir. Kistler ise kemik dokunun zarar görmesine, çenede genişlemeye ve yakın dişlerin zarar görmesine sebep olabilir. Gömülü dişin çekilmesi bu bölgede ileri seviyede oluşabilecek kistlerin ve kemik kayıplarına kadar varabilecek risklerin önüne geçer.

Protez Diş Tedavisi Öncesi: Protez yaptıracak hastaların öncelikle gömülü diş tedavisi görmesi gerekir. Gömülü dişlere müdahale edilmeden protez tedavisine başlanırsa diş etindeki yumuşak dokularda tahriş meydana gelir. Ayrıca ilerleyen zamanda gömülü diş çıkmaya çalıştığında protezin çıkarılması ve yeniden takılması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Gömülü Dişler Ne Zaman Çektirilmelidir?

Genç yaşlarda, olgunluk dişlerinin kökleri tam olarak gelişmediği ve doku daha yumuşak olduğu için cerrahi işlem daha kolay yapılabilmektedir. Yaş ilerledikçe diş kökleri gelişeceği için tedavi güçleşebilir. Gömülü diş tedavisinde genellikle hastalar kendilerini rahatsız edecek bir durumla karşılaşana kadar beklemektedir. Ancak bu işlemi geciktirmek doğru değildir. Erken yaşta yapılan gömülü diş tedavilerinde iyileşme daha hızlı gelişmektedir. Gömülü diş tedavilerinde diş hekimleri erken müdahaleyi tavsiye etmektedir. İlerleyen yaşlarda komplikasyon riski artmakta ve iyileşme süreci yavaşlamaktadır

Gömülü Diş Ameliyatı Nasıl Olur?

Gömülü diş ameliyatının kolaylığı ya da zorluğu dişin bulunduğu yer, pozisyonu ve kök oluşumu gibi bazı durumlara bağlıdır. Gömülü diş, pozisyonuna bağlı olarak bütün halinde veya köklere ayırılarak çıkarılır.
Gömülü diş çekimi lokal anestezi, damar yolu ile sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır. Hastanın genel sağlığı için hangi yöntemin uygun olduğuna doktor karar verir. Gömülü diş operasyonlarında bölgenin anatomisi incelenip uygun ve yeterli anestezi uygulanır böylece hasta operasyon sırasında hiçbir ağrı hissetmez. Ameliyat esnasında kemik Dental Group Hospitadent’in son teknoloji ürünü cihazlarıyla kaldırılır ve diş çekimi kolayca yapılır. Çekim sonrasında bölgeye dikiş atılır.

Gömülü Diş Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Cerrahi işlem sonrası iyileşme sürecinin bir parçası olarak yüzde şişlik ve orta şiddetli ağrı görülebilir. Ameliyat sonrası hastanın dikkat etmesi gerekenler şunlardır:

  • Kanamayı durdurmak için ağıza yerleştirilen tampon 30 dakika sonra çıkarılır.
  • İşlemi takip eden 2 saat içerisinde hiçbir şey yiyip içilmemelidir. Sonraki süreçte ise çorba gibi sıvı şeylerle beslenmek gerekir.
  • İlk 48 saat içinde sızıntı şeklinde kanama ve ağızda kan tadı görülebilir.
  • İşlem sonrası 5 ila 7 gün yüzde şişlik görülebilir. Soğuk kompres uygulaması tavsiye edilir.
  • Diş hekiminin önerdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • İşlemi takip eden 7. günde dikişler aldırılmalı ve doktor kontrolüne gidilmelidir.
  • Gömülü dişlerin çekimi Dental Group Hospitadent’in ağız, diş ve çene cerrahisi kliniklerinin uzman kadrosu tarafından tüm şubelerde başarıyla uygulanmaktadır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 1 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 4 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Gömülü Diş Çekimi nedir?

Diş çene yapısındaki yer darlığından dolayı diş eti, bir başka diş ya da kemik altında gömülü kalabilir. Diş eti altında kalan dişin alınmasına gömülü diş çekimi denir.

Gömülü Diş Çekimi ilk muayenede ne yapılır?

Tedaviye başlamadan önce, hekiminiz dişinizin bir röntgenini çeker. Tüm koşulların stabil olduğundan veya tedavi edildiğinden emin olmak için çekim öncesinde antibiyotik reçete yazılabilir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi nasıl yapılır?

Gömülü diş ameliyatının kolaylığı ya da zorluğu dişin bulunduğu yer, pozisyonu ve kök oluşumu gibi bazı durumlara bağlıdır. Gömülü diş, pozisyonuna bağlı olarak bütün halinde veya köklere ayırılarak çıkarılır. Gömülü diş çekimi lokal anestezi, damar yolu ile sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır. Hastanın genel sağlığı için hangi yöntemin uygun olduğuna doktor karar verir. Gömülü diş operasyonlarında bölgenin anatomisi incelenip uygun ve yeterli anestezi uygulanır böylece hasta operasyon sırasında hiçbir ağrı hissetmez. Ameliyat esnasında kemik Dental Group Hospitadent’in son teknoloji ürünü cihazlarıyla kaldırılır ve diş çekimi kolayca yapılır. Çekim sonrasında bölgeye dikiş atılır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çürük, diş eti enfeksiyonu, ortodonti tedavisi öncesi, kist oluşumu gibi durumlarda gömülü dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi kaç seanstır?

Gömülü diş tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi yöntemleri nelerdir?

Gömülü diş çekimi tedavisinde işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından diş eti yarılarak dişin bulunduğu yerden çekilerek çıkarılmasıdır.

Gömülü Diş Çekimi ne kadar sürer?

Gömülü diş çekimi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi kaç gün sürer?

Gömülü diş çekmi tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Gömülü diş çekimi tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Gömülü diş çekimi işleminde hassasiyet süreci yaklaşık 7 gündür.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Gömülü diş çekimi tedavisinde tam iyileşme süreci 1 haftadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Gömülü diş çekimi tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Gömülü diş çekiminden sonra birkaç gün ağrı hissedilebilir. Ağrınızın durumuna göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra çok katı olmayan besinler tüketilebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Gömüli diş çekimi işleminden sonra aşırı sıcak-soğuk olmayan sıvılar tüketilebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman su içilebilir?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra su içilebilir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Gömülü diş çekimi işleminde asitli içecek tüketimine 1 gün ara verilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Gömülü diş çekiminden sonra birkaç gün sıvı ve yumuşak gıdaların tüketilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş çekiminden 1 gün sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Diş çekiminden 1 gün çok sert ve kabuklu yiyeceklerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Gömülü diş çekimi işleminden 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayata dönebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Gömülü diş çekiminden 1 gün sonra sosyal hayata dönülebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Gömülü diş çekimi sonrası çok şiddetli olmayan ağrılar olabilir. Ağrınızın durumuna göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Gömülü diş çekimi öncesi iltihap durumunda hekim kontrolünde antibiyotik kullanılması gerekmektedir. Çekim öncesinde dişleri fırçalamak ve gargara yapmak işlem sonrası meydana gelecek olan iltihapların önlenmesini sağlamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Gömülü diş çekimi sonrasında 4 saat herhangi bir besin tüketilmemeli ve hekimin işlem bölgesine yerleştirdiği tamponu bir süre çıkartmamalı kanamanın durmadığı durumlar da tamponu değiştirmeliyiz. Ağrı durumunuza göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

17 yaş sonrası gömülü diş çekimi işlemi herkese uygulanabilir.

Gömülü Diş Çekimi hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Gömülü diş çekimi tedavisi iltihap oluştuğu durumlarda uygulanmamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Gömülü diş çekimi tedavisinde fiyat diş sayısına ve dişin durumuna göre değişmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinin zararı var mıdır?

Gömülü diş çekimi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı yoktur.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinin riski var mıdır?

Gömülü diş çekimi uzman kişiler tarafından doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişte çürüme, ağrı ya da apse meydana geldiyse gömülü diş çekimi uygulanmaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Gömülü diş çekimi tedavisi için yurt dışından gelen hastalar bir günlerini işlem için ayırmalıdırlar. Çekilecek diş sayısına göre bu süreç değişebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Gömülü diş tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Gömülü diş çekiminde morluk ya da şişlik nadir görülen bi durumdur. Bu durum kişiden kişiye değişebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Gömülü diş çekiminden 1 gün sonra normal ağız bakım hijyeninizi uygulamaya devam edebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Gömülü diş çekimi sonrasında hekiminizin işlem yaptığı bölgeye yerleştirdiği tampon kanamanın azalmasını sağlayacaktır. Kanamanın devam ettiği durumlar da tamponu yenilemeniz önerilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Gömülü diş çekiminden 1 hafta sonra kontrole gelebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Gömülü diş çekiminden sonra 6 ay aralıkla kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 1 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 4 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Gömülü Diş Çekimi nedir?

Diş çene yapısındaki yer darlığından dolayı diş eti, bir başka diş ya da kemik altında gömülü kalabilir. Diş eti altında kalan dişin alınmasına gömülü diş çekimi denir.

Gömülü Diş Çekimi ilk muayenede ne yapılır?

Tedaviye başlamadan önce, hekiminiz dişinizin bir röntgenini çeker. Tüm koşulların stabil olduğundan veya tedavi edildiğinden emin olmak için çekim öncesinde antibiyotik reçete yazılabilir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi nasıl yapılır?

Gömülü diş ameliyatının kolaylığı ya da zorluğu dişin bulunduğu yer, pozisyonu ve kök oluşumu gibi bazı durumlara bağlıdır. Gömülü diş, pozisyonuna bağlı olarak bütün halinde veya köklere ayırılarak çıkarılır. Gömülü diş çekimi lokal anestezi, damar yolu ile sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır. Hastanın genel sağlığı için hangi yöntemin uygun olduğuna doktor karar verir. Gömülü diş operasyonlarında bölgenin anatomisi incelenip uygun ve yeterli anestezi uygulanır böylece hasta operasyon sırasında hiçbir ağrı hissetmez. Ameliyat esnasında kemik Dental Group Hospitadent’in son teknoloji ürünü cihazlarıyla kaldırılır ve diş çekimi kolayca yapılır. Çekim sonrasında bölgeye dikiş atılır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çürük, diş eti enfeksiyonu, ortodonti tedavisi öncesi, kist oluşumu gibi durumlarda gömülü dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi kaç seanstır?

Gömülü diş tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi yöntemleri nelerdir?

Gömülü diş çekimi tedavisinde işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından diş eti yarılarak dişin bulunduğu yerden çekilerek çıkarılmasıdır.

Gömülü Diş Çekimi ne kadar sürer?

Gömülü diş çekimi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi kaç gün sürer?

Gömülü diş çekmi tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Gömülü diş çekimi tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Gömülü diş çekimi işleminde hassasiyet süreci yaklaşık 7 gündür.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Gömülü diş çekimi tedavisinde tam iyileşme süreci 1 haftadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Gömülü diş çekimi tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Gömülü diş çekiminden sonra birkaç gün ağrı hissedilebilir. Ağrınızın durumuna göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra çok katı olmayan besinler tüketilebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Gömüli diş çekimi işleminden sonra aşırı sıcak-soğuk olmayan sıvılar tüketilebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman su içilebilir?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra su içilebilir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Gömülü diş çekimi işleminde asitli içecek tüketimine 1 gün ara verilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Gömülü diş çekiminden sonra birkaç gün sıvı ve yumuşak gıdaların tüketilmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş çekiminden 1 gün sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Diş çekiminden 1 gün çok sert ve kabuklu yiyeceklerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Gömülü diş çekimi işleminden 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayata dönebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Gömülü diş çekiminden 1 gün sonra sosyal hayata dönülebilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Gömülü diş çekimi sonrası çok şiddetli olmayan ağrılar olabilir. Ağrınızın durumuna göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Gömülü diş çekimi öncesi iltihap durumunda hekim kontrolünde antibiyotik kullanılması gerekmektedir. Çekim öncesinde dişleri fırçalamak ve gargara yapmak işlem sonrası meydana gelecek olan iltihapların önlenmesini sağlamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Gömülü diş çekimi sonrasında 4 saat herhangi bir besin tüketilmemeli ve hekimin işlem bölgesine yerleştirdiği tamponu bir süre çıkartmamalı kanamanın durmadığı durumlar da tamponu değiştirmeliyiz. Ağrı durumunuza göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

17 yaş sonrası gömülü diş çekimi işlemi herkese uygulanabilir.

Gömülü Diş Çekimi hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Gömülü diş çekimi tedavisi iltihap oluştuğu durumlarda uygulanmamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Gömülü diş çekimi tedavisinde fiyat diş sayısına ve dişin durumuna göre değişmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinin zararı var mıdır?

Gömülü diş çekimi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı yoktur.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinin riski var mıdır?

Gömülü diş çekimi uzman kişiler tarafından doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişte çürüme, ağrı ya da apse meydana geldiyse gömülü diş çekimi uygulanmaktadır.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Gömülü diş çekimi tedavisi için yurt dışından gelen hastalar bir günlerini işlem için ayırmalıdırlar. Çekilecek diş sayısına göre bu süreç değişebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Gömülü diş tedavisi tek seanstır. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Gömülü diş çekiminde morluk ya da şişlik nadir görülen bi durumdur. Bu durum kişiden kişiye değişebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Gömülü diş çekiminden 1 gün sonra normal ağız bakım hijyeninizi uygulamaya devam edebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Gömülü diş çekiminden 4 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Gömülü diş çekimi sonrasında hekiminizin işlem yaptığı bölgeye yerleştirdiği tampon kanamanın azalmasını sağlayacaktır. Kanamanın devam ettiği durumlar da tamponu yenilemeniz önerilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Gömülü diş çekiminden 1 hafta sonra kontrole gelebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Gömülü diş çekiminden sonra 6 ay aralıkla kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Gömülü Diş Çekimi tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları