Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma (bleaching) nedir?

Diş hekimlerinin kontrolünde, kimyasal olarak uygulanan metotlarla diş renginin eski tonuna hatta birkaç ton daha beyazına kavuşturulması işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir.

Diş beyazlatma kimlere yapılabilir?

Diş gelişimi tamamlanmış ve kullanılan ürünlere karşı alerji gibi bir engeli bulunmayan herkese, ihtiyacı dahilinde beyazlatma tedavileri uygulanabilir.

Diş beyazlatma nasıl yapılır?

Diş beyazlatma öncesi detaylı bir ağız içi muayene yapılır. Renklenmenin derecesi ve çeşidi tespit edilir. Eğer bu muayene sırasında diş taşı gibi uygulamanın etkinliğini bozacak hijyenik problemlere rastlanırsa öncelikle bu problemler çözümlenir.

Diş beyazlatma (bleaching) uygulamaları ev tipi ve ofis tipi beyazlatma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin uygulanacağına hastanın da istekleri göz önünde bulundurularak karar verilir.

Ofis tipi beyazlatma nasıl yapılır?

Ofis tipi beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.

Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.

Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. 

Ev tipi beyazlatma nasıl yapılır?

Ev tipi beyazlatma yönteminde her hastada, hasta ağzına özel olarak üretilen plaklar kullanılır. Dişlerde var olan diş taşı, çürük ve bunlar gibi problemler giderildikten sonra hasta ağzından ölçüler alınarak elde edilen modeller üzerinde bu plaklar üretilir. Daha sonra ''karbamil peroksit'' adı verilen kimyasal içeriğe sahip jeller, hekim tarafından hastaya uygulama yöntemi anlatılarak hazırlanan plaklara beraber verilir. Ev tipi beyazlatma yöntemlerinde uygulamanın ortalama 5-7 gün yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Bu uygulamanın günde 4-8 saat arası yapılması gerekmektedir. Uygulama şekli ve dozunun hekimin tarif ettiği şekilde yapılması bu yöntemdeki en önemli noktalardan biridir. Aksi durumlarda dişlerde aşırı hassasiyet görülmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Kanal tedavili dişlere nasıl beyazlatma yapılır?

Kanal tedavili yani canlılığını yitirmiş (devital) dişler zaman içinde daha koyu ve mat bir renge bürünürler. Bu dişlere uygulanacak beyazlatma tedavileri farklıdır. Dişin kanal dolgusu özel frezlerle bir miktar aşağıya indirilerek diş içine özel bir beyazlatma ürünü yerleştirilir ve ağız içine sızıntı olmayacak şekilde geçici dolguyla kapatılır. Bu ürün diş içinde en fazla 1-2 gün kalmaktadır. Daha sonra kanal tedavili diş yeterli beyazlığa ulaştığında, beyazlatma ürünü hekim tarafından diş içinden uzaklaştırılmakta ve diş dolgusuyla tedavi tamamlanmaktadır. Bu tedavi yönteminde en önemli noktalardan biri beyazlatma ürününün dişin içinde belirtilen sürelerden fazla kalmamasına özen gösterilmesidir. Aksi halde diş zarar görebilmektedir.

Beyazlatma (bleaching) uygulamaları hangi durumlarda yapılmaz?

Diş minesinin genetik gibi nedenlerle yapısal bozukluklara sahip olduğu durumlarda beyazlatma tedavileri istenilen sonucu veremeyebilmektedir. Böyle durumlarda bonding uygulamaları ya da lamina kaplamalar gibi tedaviler tercih edilmektedir.

Ön dişlerde büyük dolguların varlığı ya da aşırı madde kayıplarının olduğu durumlarda da beyazlatma tedavileri tercih edilememektedir.

Beyazlatma ürünleri yalnızca diş dokuları üzerinde etkili olup kaplama ya da dolgularda beyazlatma etkisi gösterememektedir. Bu nedenle bu tarz durumlarda porselen uygulamalardan faydalanılması tercih edilmektedir.

Dentin hassasiyeti olarak adlandırılan durumlarda beyazlatma tedavileri bu hassasiyetleri arttıracağından tavsiye edilmemektedir.

Diş gelişimi devam eden genç hastalarda beyazlatma uygulamalarının yapılabilmesi için diş gelişiminin tamamlanması beklenmelidir.

Beyazlatmanın Avantajları

Bembeyaz ve güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir. Fakat yapısal ya da dış faktörler nedeniyle oluşan renklenmeler istenilen gülüşe sahip olmanın önünde büyük bir engel teşkil etmektedir.

Dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyecek şekil ve dizilim bozuklukları olmasa da var olan rahatsız edici renklenmeler kişilerin gülüşlerinden memnun olmamasına ve buna bağlı olarak hem sosyal hem de psikolojik açıdan sorunlara neden olabilmektedir.

Diş renklenmeleri kimi zaman diş yüzeylerindeki birikimlerle ilgili olup diş temizliği ve polisaj işlemleriyle kolayca giderilebilmektedirler. Bu tarz renklenmelere ''dış renklenmeler'' adı verilir. Fakat bazı durumlarda dişlerin renklenmesinin daha derin diş dokularında gerçekleştiği ''iç renklenmeler'' adı verilen durumlar oluşur. Bu renklenmeler diş temizliği ve polisaj uygulamalarıyla giderilemezler.

İç renklenme sorunlarının çözümü ise ''bleaching'' adı da verilen diş beyazlatma tedavileriyle son derece kolaydır.

Daha beyaz dişler ve daha sağlıklı gülüşler için Dental Group Hospitadent tüm şubelerinde, son teknolojiye uygun donanımı ve nitelikli kadrosuyla hizmet vermekte.

Beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Beyazlatma işlemi tek seansta yapılan bir işlem olduğu gibi bir kaç seansta da yapılabilmektedir. Bu süre Diş Hekimi tarafından belirlemektedir.

Diş beyazlatma (bleaching) tedavileri sırasında nelere dikkat etmek gerekir?

  1. Diş beyazlatma uygulamalarından önce iyi bir ağız hijyeni sağlanmalıdır. Eğer diş eti hastalıkları, diş taşları, çürükler gibi problemler mevcutsa beyazlatma uygulamalarından önce bu sorunların çözülmesi gerekmektedir.
  2. Her insanın diş rengi ve yapısı birbirinden farklıdır. Bu sebeple beyazlatma uygulamalarının her kişide farklı seviyede sonuçlar oluşturacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
  3. Uygulama sonrası dişlerde geçici bir süre hassasiyet görülmesi olağandır ve genellikle birkaç gün içerisinde bu hassasiyetler son bulmaktadır. Bu hassasiyetlerin en aza indirilebilmesi için beyazlatma uygulamaları sonrasında flor ve potasyum nitrat içerikli hassasiyet giderici ürünler uygulanabilmektedir. Kimi zaman hassasiyet ve ağrılar daha uzun süreli ve şiddetli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda beyazlatma yöntemlerinin uygulanmasına ara verilmesi gerekebilmektedir. Önerilenden yüksek dozlarda ve sürelerde uygulanan beyazlatma ürünleri bu hassasiyetleri arttırmakta ve dişlere zarar verebilmektedir. Bu yüzden uygulama sürelerinin, kullanılan ürünlerin ve dozların diş hekimi kontrolünde olması son derece önemlidir.
  4. Diş beyazlatma uygulamaları sırasında ve sonrasında diş minesinin geçirgenliği artar ve dişler bir süreliğine renklenmelere daha açık hale gelirler. Bu nedenle beyazlatma tedavileri süresince ve sonrasındaki 2-3 haftada çay, kahve, sigara, renklendirici gıda boyası içeren yiyecek ve içecekler gibi diş renklenmesini arttırabilecek ürünlerin tüketiminden uzak durulmak gerekmektedir.

Dişler neden renklenir?

  1. Çay, kahve, sigara ve bunlar gibi renklendirici gıda ve ürünlerin uzun yıllar tüketimi dişlerde yoğun renklenmelere sebep olabilmektedir.
  2. Genetik olarak ya da anne karnında maruz kalınan etkenlerden dolayı dişler normalden daha koyu renkli olabilmektedirler.
  3. Bazı ilaç ve kimyasal maddelerin kullanımları dişlere daha koyu bir renk verebilmektedir.
  4. Ağız hijyenine gereken önemin verilmemesi diş ve diş eti sağlığının kaybedilmesinin yanı sıra dişlerde renklenmelere de sebep olabilmektedir.
  5. Kanal tedavisi görmüş bazı dişler zaman içinde doğal rengini kaybederek aha koyu bir renk alabilmektedirler.

Beyazlatma (bleaching) yapılan dişler tekrar renklenir mi?

Dişlerin tekrar renklenmesi ve beyazlatma ihtiyacının tekrar oluşması kişinin alışkanlıkları ve tükettiği ürünlere göre değişiklik göstermektedir. İyi bir ağız hijyeninin mevcut olduğu ve tüketilen ürünlere dikkat edildiği durumlarda dişler uzun süreler beyazlıklarını koruyabilmektedir. Fakat sürekli olarak çay, kahve, sigara ve bunlar gibi yoğun renklenme yaratabilecek ürünlerin kullanıldığı ve ağız hijyenine gerekli özenin gösterilmediği durumlarda kısa sürelerde dişler tekrar renklenebilmektedir.

Dental Group Hospitadent beyazlatma (bleaching) uygulamaları da dahil olmak üzere bütün ağız ve diş sağlığı problemlerinizde tüm şubeleri ve uzman hekim kadrosuyla hizmetinizde.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 2 Saat
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci 1 Gün
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 1 yıl
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Beyazlatma öncesi ilk muayenede ne yapılır?

Diş beyazlatma öncesinde detaylı bir ağız içi muayenesinin yapılması gerekmektedir. Renklenmenin derecesi ve çeşidi tespit edilir. Eğer bu muayene sırasında diş taşı gibi uygulamanın etkinliğini bozacak hijyenik problemlere rastlanırsa öncelikle bu problemler çözümlenir.
 

Diş Beyazlatma nedir?

Diş hekimlerinin kontrolünde, kimyasal olarak uygulanan metotlarla diş renginin eski tonuna hatta birkaç ton daha beyazına kavuşturulması işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir.

Diş Beyazlatma nasıl yapılıyor? Diş Beyazlatma nasıl yapılır?

Diş beyazlatma (bleaching) uygulamaları ev tipi ve ofis tipi beyazlatma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin uygulanacağına hastanın da istekleri göz önünde bulundurularak karar verilir. 7 Ofis tipi beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır. Ev tipi beyazlatma yönteminde her hastada, hasta ağzına özel olarak üretilen plaklar kullanılır

Diş Beyazlatma tedavisi süreci nedir?

Ofis tipi diş beyazlatma süreci dişlerinize sürülen jel ile birlikte ışın tutulması işlemidir. 15 dakika arayla 3 seans halinde bir günde gerçekleşmektedir. Ev tipi diş beyazlatma dişlerin üzerine tam oturan, ince şeffaf bir plak hazırlanır. Diş beyazlatma işlemi gece uykuda gerçekleşir.

Diş Beyazlatma tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş renginin istenilen beyazlıkta olmaması kişinin günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Diş renginden hoşnut olmadığımız durumlarda beyazlatma tedavisi kişilere önerilebilir.

Diş Beyazlatma tedavisi ihmal edilirse ne olur?

Diş renklerindeki sararmalar artabilir.

Diş Beyazlatma kaç seans?

Beyazlatma işlemi tek seansta yapılan bir işlem olduğu gibi bir kaç seansta da yapılabilmektedir. Bu süre Diş Hekimi tarafından belirlemektedir.

En etkili diş beyazlatma yani en iyi diş beyazlatma yöntemi nelerdir?

En sağlıklı diş beyazlatma yöntem ve teknikleriyle ilgili diş yapınız görüldükten sonra hangi beyazlatma tekniğinin sizler için uygun olacağı hekiminiz tarafından belirtilmektedir.

Diş Beyazlatma ne kadar sürer? Diş Beyazlatma süresi kaç dakikadır?

Diş beyazlatma süresi ortalama 2 saattir.

Sarı Diş Beyazlatma tedavisi kaç gün sürer?

Diş beyazlatma süresi ortalama 2 saattir.

Diş Beyazlatma tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası hassasiyet nasıl geçer?

Beyazlatma sonrası hassasiyet 24-48 saat arasında geçmektedir. Hassasiyetin devam ettiği durumlarda hekiminize başvurmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

İşlem sonrasında hemen günlük rutin hayatımıza devam edebiliriz.

Diş Beyazlatma ne kadar kalıcı?

Kalıcılık süresi her kişinin diş yapısına göre değişmektedir. Düzenli diş bakımı ve ağız hijyeni ile kullanım süresi uzatılabilir.

Lazer diş beyazlatma nedir? Lazerle diş beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Lazer diş beyazlatma fiyatları / Lazer diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Diş Beyazlatma acıtır mı, tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Herhangi bir acı hissedilmemektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ağrı olur mu?

Diş beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir ağrı olmaz. 1-2 gün süren geçici hassasiyet olabilir.

Profesyonel Diş Beyazlatma sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

İşlem sonrasında istenilen zaman da yemek yenilebilir.

Ofis tipi diş beyazlatmanın avantajları nelerdir?

Diş beyazlatma Ofis Tipi, dişlerde meydana gelen renklenmeleri diş beyazlatma (bleaching) işlemi ile giderilebilir ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Ofis tipi diş beyazlatma nedir, Ofis tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları / Ofis tipi diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Ofis tipi beyazlatma fiyatı diş yapınıza görüldükten sonra hekim tarafından belirtilmesi önerilmektedir.

Ev tipi diş beyazlatma fiyatları / Ev tipi diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Kişinin ağız içine göre ölçü alınıp plak hazırlanacağı için ev tipi diş beyazlatma da fiyat hekimlerimiz tarafından belirlenmektedir.

Ev tipi diş beyazlatma nedir, Ev tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

Ev tipi beyazlatma yönteminde her hastada, hasta ağzına özel olarak üretilen plaklar kullanılır. Dişlerde var olan diş taşı, çürük ve bunlar gibi problemler giderildikten sonra hasta ağzından ölçüler alınarak elde edilen modeller üzerinde bu plaklar üretilir. Daha sonra ''karbamil peroksit'' adı verilen kimyasal içeriğe sahip jeller, hekim tarafından hastaya uygulama yöntemi anlatılarak hazırlanan plaklara beraber verilir. Ev tipi beyazlatma yöntemlerinde uygulamanın ortalama 5-7 gün yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Bu uygulamanın günde 4-8 saat arası yapılması gerekmektedir. Uygulama şekli ve dozunun hekimin tarif ettiği şekilde yapılması bu yöntemdeki en önemli noktalardan biridir. Aksi durumlarda dişlerde aşırı hassasiyet görülmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

İşlem sonrasında istenilen zaman da su içilebilir.

Diş Beyazlatma Lazer tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Diş minesine zarar verecek içecek çeşitlerinden uzak durmak gerekmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ne yenir, beslenme nasıl olur?

İşlem sonrasını takip eden ilk birkaç gün içinde aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Sigara, çay, kahve, vişne, kiraz gibi rengi koyu olan yiyecek ve içeceklerden 3 – 4 gün uzak durulması gerekmektedir.

Diş beyazlatma sonrası yenmemesi gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasını takip eden ilk birkaç gün içinde aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Sigara, çay, kahve, vişne, kiraz gibi rengi koyu olan yiyecek ve içeceklerden 3 – 4 gün uzak durulması gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Bleaching sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da dişler fırçalanabilir.

Diş Beyazlatma Bleaching sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da diş ipi kullanılabilir.

Bleaching Diş Beyazlatma sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

İşlem sonrasında istenilen yiyecek tüketilebilir.

Bleaching Diş Beyazlatma sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

İşlemden hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da spor yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrası herhangi bir ağrı olmamaktadır. Birkaç gün hassasiyet olabilir. Ağrınız olduğu takdirde hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Diş beyazlatma uygulamalarından önce iyi bir ağız hijyeni sağlanmalıdır. Eğer diş eti hastalıkları, diş taşları, çürükler gibi problemler mevcutsa beyazlatma uygulamalarından önce bu sorunların çözülmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Kahve, çay gibi içeceker aşırı tüketilmemelidir.

Hamilelikte diş beyazlatma yapılır mı?

Hamile veya emziren kadınların, doğurganlık tedavisi gören kadınların diş beyazlatma kullanmamasını tavsiye ediyoruz.

Diş dolgusu beyazlatma işlemi yapılıyor mu?

Normal şartlarda dolgulara zarar vermeden diş beyazlatma işlemi yapmak mümkündür.

Dolgulu diş beyazlatma işlemi yapılıyor mu?

Dolgulu dişe beyazlatma dolguya zarar vermeden yapılabilmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diş beyazlatma uygulamaları sırasında ve sonrasında diş minesinin geçirgenliği artar ve dişler bir süreliğine renklenmelere daha açık hale gelirler. Bu nedenle beyazlatma tedavileri süresince ve sonrasındaki 2-3 haftada çay, kahve, sigara, renklendirici gıda boyası içeren yiyecek ve içecekler gibi diş renklenmesini arttırabilecek ürünlerin tüketiminden uzak durulmak gerekmektedir.

Kömürle diş beyazlatma zararlı mı?

Kömür toksisitesi çok yüksektir ve insan vücuduna çok zararlı bir maddedir bu nedenle dişlere de zarar vermektedir. Aktif karbon kömür içeriğinin bir kısmı denilebilir ancak aktif karbon yönteminde kömürle diş beyazlatma çok yanlıştır.

Çamaşır suyu diş beyazlatma için kullanılır mı? SAKIN!

Kesinlikle ve kesinlikle çamaşır suyunu diş beyazlatmada kullanmayınız, ölüme kadar giden sonuçları olur. Çamaşır suyu hem dişlerimizin yapısına hem de çevredeki ağız dokumuza zarar vermektedir. Doktorunuza sunmadan hiçbir ürünü beyazlatma için kullanmamanızı öneririz.

Evde diş beyazlatma zararlı mı?

Diş beyazlatma yöntemlerinin her hangi bir zararı yoktur. Sizin için en iyi diş beyazlatma yöntemini öğrenmek isterseniz formu doldurun sizi hemen arayalım.

Diş beyazlatma kalemi zararlı mı?

Diş beyazlatma kalemi diş etini tahriş etmesi ve diş minesinde aşınmaya sebep olmasından dolayı zararlıdır.

Diş beyazlatma jelleri zararlı mı.?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma jelinin bir zararı yoktur. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Genel bir ağıziçi muayenesinden sonra hekimin onay verdiği tüm hastalara uygulanabilir.

Diş Beyazlatma yaş sınırı var mı? Diş taşı temizliği kaç yaşında yapılır?

Diş taşı temizliği, diş beyazlatma işlemi 18 yaşını tamamlamış ve dişlerinde herhangi bir hassasiyeti yoksa genç hastalarımıza uygulanabilir.

Diş Beyazlatma hangi durumlarda uygulanmaz?

Diş eti çekilmesi olan kişilere, hamile kadınlara diş beyazlatma işlemi önerilmemektedir.

Diş Beyazlatma fiyatı nedir, Diş Beyazlatma fiyatları neye göre değişir?

Diş hekimlerinin kontrolünde, kimyasal olarak uygulanan metotlarla diş renginin eski tonuna hatta birkaç ton daha beyazına kavuşturulması işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir. Diş beyazlatma işlem fiyatı beyazlatmanın türüne bve hastaya uygulanacak seans durumuna göre değişebilir.

Diş Beyazlatma öncesi sonrası fotoğraflara nasıl ulaşabilirim?

Diş beyazlatma öncesi, sonrası (before&after) fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hastanede Diş Beyazlatma tedavisinin avantajları nelerdir?

Dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyecek şekil ve dizilim bozuklukları olmasa da var olan rahatsız edici renklenmeler kişilerin gülüşlerinden memnun olmamasına ve buna bağlı olarak hem sosyal hem de psikolojik açıdan sorunlara neden olabilmektedir.Daha beyaz dişler hem sosyal hayatımızda hem de iş hayatımız da daha özgüvenli ve iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Hastanede diş beyazlatma tedavisinin avantajı ise hekim gözetiminde dişimize ve diş etimize zarar vermeden işlemin uygulanamsıdır.

Diş Beyazlatma zararlı mıdır? Diş Beyazlatma zararları nelerdir?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma operasyonu risk taşır mı?

Diş beyazlatma operasyonu hastane ortamında hekim tarafından uygulandığında herhangi bir riski yoktur.

Diş Beyazlatma dişe zarar verir mi?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur.. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyecek şekil ve dizilim bozuklukları olmasa da var olan rahatsız edici renklenmeler kişilerin gülüşlerinden memnun olmamasına ve buna bağlı olarak hem sosyal hem de psikolojik açıdan sorunlara neden olabilmektedir. Bu durumda kişi daha beyaz bir gülüşe sahip olmak istediğine karar verdiğinde işlem uygulanabilir.

Diş Beyazlatma Klinik işleminin ömrü ne kadardır?

Aşırı sigara kahve ve çay tüketen kişlerde diş rengi zamanla geriye dönebilir.Ağız hijyenimize ve kahve, çay, sigara gibi tüketimlerimize dikkat ettiğimiz takirde işlem ömrü uzamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Diş beyazlatma işleminin dişlerimize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş etinde sıkıntı giderilmeden işlem yaptıran kişilerde ağız kokusu olabilir. Bu durumda doktorunuza başvurmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisinin merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle bilinçsiz kliniklerde değil güvenilir bir klinike işlem yaptırmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş veya diş etinde sıkıntısı olmayan kişiler beyazlatma işlemi için ortalama 2 saatini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma tedavisinde diş hekimi / doktor ve hastanenin önemi nedir?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle bilinçsiz kliniklerde değil güvenilir bir klinike işlem yaptırmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş veya diş etinde sıkıntısı olmayan kişiler beyazlatma işlemi için ortalama 2 saatini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

İşlem sonrasında herhangi bir şişlik ya da morluk görülmemektedir. 1-2 gün dişler de hassasiyet görülebilir.

Ortodonti sonrası diş beyazlatma işlemi nasıl yapılmalı?

Ortodonti tedavisi sonrası tellerdn kaynaklı diş üzerinde leke ve kalıntılar olabilmektedir.Diş teli kullanımı sonrası yapılacak olan diş beyazlatma işlemleri oldukça gerekli işlemlerdir.

Diş Beyazlatma sonrası sızlama olur mu? Diş beyazlatma sonrası sızlama nasıl geçer?

İşlem sonrası 1-2 gün dişler de hassasiyet görülebilir. Yiyecek ve içeceklerimizin aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olmamasına dikkat edilmelidir.

Kalıcı Diş Beyazlatma mümkün mü? Kalıcı diş beyazlatma fiyatları farklı mı?

Aşırı sigara kahve ve çay tüketen kişlerde diş rengi zamanla geriye dönebilir. Ağız hijyenimize ve kahve, çay, sigara gibi tüketimlerimize dikkat ettiğimiz takirde işlem ömrü uzamaktadır.

Klinik Diş Beyazlatma tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Diş Beyazlatma sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Beyazlatıcı etkisi olan diş macunu kullanımı işlem ömrünün uzatacağından kullanılması önerilmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Tedavi sonrası ihtiyaç duyduğunuz zaman gargara yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Diş beyazlatma sonrası kanamanızın şiddetine göre hekiminize danışabilirsiniz.

Beyazlatma Diş tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir kontrol süreci bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir kontrol süreci bulunmamaktadır. İhtiyaç duyduğunuz da istediğiniz zaman hekiminize başvurabilirsiniz.

Çürük diş beyazlatma olur mu?

Çürük diş tedavi edildikten sonra beyazlatma işlemi uygulanabilir.

Takma diş beyazlatma olur mu?

Takma dişlere beyazlatma işlemi uygulanmamaktadır.

Diş lekesi beyazlatma olur mu?

Diş lekesi diş taşı temizliği ya da beyazlatma işlemi ile çözülebilir.

Diş hekimi diş beyazlatma yani doktorda diş beyazlatma işlemi yaptırmak neden önemli?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemi uygulayan hekim ve tercih edilen kilinik oldukça önemlidir.

Dişçide diş beyazlatma fiyatları daha mı pahalı? Diş beyazlatma doktor fiyatları nedir?

Diş beyazlatma fiyatları, ofis tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Hangi yöntemin sizin için uygun olacağı ve diş beyazlatma fiyat bilgisi için hekimlerimiz sizleri bilgilendirmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Tedavi sonrası ağız içi hijyenine ve yiyecek içeceklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir.

Porselen diş beyazlatma olur mu? Zirkonyum diş beyazlatma olur mu?

Kaplama dişlerin beyazlatılması ne yazık ki mümkün değildir.

Diş temizletme ve beyazlatma aynı seansta yapılır mı?

Diş temizliği ve beyazlatma işlemi aynı seans da uygulanabilir.

Diş beyazlatma yaptıranların yorumları genellikle ne oluyor?

Bembeyaz ve güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir. Diş beyazlatma yaptıran hastalarımız işlem sonrası hastalarımız mutlu ayrılmaktadır.

Diş teli varken diş beyazlatma yapılır mı?

Diş teli çıktıktan sonra beyazlatma işlemi yapılması önerilmektedir.

Güvenilir Diş Beyazlatma tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Kahve,çay gibi içeceker aşırı tüketilmemelidir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 2 Saat
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci 1 Gün
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 1 yıl
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Beyazlatma öncesi ilk muayenede ne yapılır?

Diş beyazlatma öncesinde detaylı bir ağız içi muayenesinin yapılması gerekmektedir. Renklenmenin derecesi ve çeşidi tespit edilir. Eğer bu muayene sırasında diş taşı gibi uygulamanın etkinliğini bozacak hijyenik problemlere rastlanırsa öncelikle bu problemler çözümlenir.
 

Diş Beyazlatma nedir?

Diş hekimlerinin kontrolünde, kimyasal olarak uygulanan metotlarla diş renginin eski tonuna hatta birkaç ton daha beyazına kavuşturulması işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir.

Diş Beyazlatma nasıl yapılıyor? Diş Beyazlatma nasıl yapılır?

Diş beyazlatma (bleaching) uygulamaları ev tipi ve ofis tipi beyazlatma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin uygulanacağına hastanın da istekleri göz önünde bulundurularak karar verilir. 7 Ofis tipi beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır. Ev tipi beyazlatma yönteminde her hastada, hasta ağzına özel olarak üretilen plaklar kullanılır

Diş Beyazlatma tedavisi süreci nedir?

Ofis tipi diş beyazlatma süreci dişlerinize sürülen jel ile birlikte ışın tutulması işlemidir. 15 dakika arayla 3 seans halinde bir günde gerçekleşmektedir. Ev tipi diş beyazlatma dişlerin üzerine tam oturan, ince şeffaf bir plak hazırlanır. Diş beyazlatma işlemi gece uykuda gerçekleşir.

Diş Beyazlatma tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş renginin istenilen beyazlıkta olmaması kişinin günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Diş renginden hoşnut olmadığımız durumlarda beyazlatma tedavisi kişilere önerilebilir.

Diş Beyazlatma tedavisi ihmal edilirse ne olur?

Diş renklerindeki sararmalar artabilir.

Diş Beyazlatma kaç seans?

Beyazlatma işlemi tek seansta yapılan bir işlem olduğu gibi bir kaç seansta da yapılabilmektedir. Bu süre Diş Hekimi tarafından belirlemektedir.

En etkili diş beyazlatma yani en iyi diş beyazlatma yöntemi nelerdir?

En sağlıklı diş beyazlatma yöntem ve teknikleriyle ilgili diş yapınız görüldükten sonra hangi beyazlatma tekniğinin sizler için uygun olacağı hekiminiz tarafından belirtilmektedir.

Diş Beyazlatma ne kadar sürer? Diş Beyazlatma süresi kaç dakikadır?

Diş beyazlatma süresi ortalama 2 saattir.

Sarı Diş Beyazlatma tedavisi kaç gün sürer?

Diş beyazlatma süresi ortalama 2 saattir.

Diş Beyazlatma tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası hassasiyet nasıl geçer?

Beyazlatma sonrası hassasiyet 24-48 saat arasında geçmektedir. Hassasiyetin devam ettiği durumlarda hekiminize başvurmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

İşlem sonrasında hemen günlük rutin hayatımıza devam edebiliriz.

Diş Beyazlatma ne kadar kalıcı?

Kalıcılık süresi her kişinin diş yapısına göre değişmektedir. Düzenli diş bakımı ve ağız hijyeni ile kullanım süresi uzatılabilir.

Lazer diş beyazlatma nedir? Lazerle diş beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Lazer diş beyazlatma fiyatları / Lazer diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Diş Beyazlatma acıtır mı, tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Herhangi bir acı hissedilmemektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ağrı olur mu?

Diş beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir ağrı olmaz. 1-2 gün süren geçici hassasiyet olabilir.

Profesyonel Diş Beyazlatma sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

İşlem sonrasında istenilen zaman da yemek yenilebilir.

Ofis tipi diş beyazlatmanın avantajları nelerdir?

Diş beyazlatma Ofis Tipi, dişlerde meydana gelen renklenmeleri diş beyazlatma (bleaching) işlemi ile giderilebilir ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Ofis tipi diş beyazlatma nedir, Ofis tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.Bu uygulamada ''hidrojen peroksit'' adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı için formu doldurun sizi hemen arayalım.
 

Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları / Ofis tipi diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Ofis tipi beyazlatma fiyatı diş yapınıza görüldükten sonra hekim tarafından belirtilmesi önerilmektedir.

Ev tipi diş beyazlatma fiyatları / Ev tipi diş beyazlatma ücretleri kaç para?

Kişinin ağız içine göre ölçü alınıp plak hazırlanacağı için ev tipi diş beyazlatma da fiyat hekimlerimiz tarafından belirlenmektedir.

Ev tipi diş beyazlatma nedir, Ev tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

Ev tipi beyazlatma yönteminde her hastada, hasta ağzına özel olarak üretilen plaklar kullanılır. Dişlerde var olan diş taşı, çürük ve bunlar gibi problemler giderildikten sonra hasta ağzından ölçüler alınarak elde edilen modeller üzerinde bu plaklar üretilir. Daha sonra ''karbamil peroksit'' adı verilen kimyasal içeriğe sahip jeller, hekim tarafından hastaya uygulama yöntemi anlatılarak hazırlanan plaklara beraber verilir. Ev tipi beyazlatma yöntemlerinde uygulamanın ortalama 5-7 gün yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Bu uygulamanın günde 4-8 saat arası yapılması gerekmektedir. Uygulama şekli ve dozunun hekimin tarif ettiği şekilde yapılması bu yöntemdeki en önemli noktalardan biridir. Aksi durumlarda dişlerde aşırı hassasiyet görülmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

İşlem sonrasında istenilen zaman da su içilebilir.

Diş Beyazlatma Lazer tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Diş minesine zarar verecek içecek çeşitlerinden uzak durmak gerekmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ne yenir, beslenme nasıl olur?

İşlem sonrasını takip eden ilk birkaç gün içinde aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Sigara, çay, kahve, vişne, kiraz gibi rengi koyu olan yiyecek ve içeceklerden 3 – 4 gün uzak durulması gerekmektedir.

Diş beyazlatma sonrası yenmemesi gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasını takip eden ilk birkaç gün içinde aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Sigara, çay, kahve, vişne, kiraz gibi rengi koyu olan yiyecek ve içeceklerden 3 – 4 gün uzak durulması gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Bleaching sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da dişler fırçalanabilir.

Diş Beyazlatma Bleaching sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da diş ipi kullanılabilir.

Bleaching Diş Beyazlatma sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

İşlem sonrasında istenilen yiyecek tüketilebilir.

Bleaching Diş Beyazlatma sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

İşlemden hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında istenilen zaman da spor yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrası herhangi bir ağrı olmamaktadır. Birkaç gün hassasiyet olabilir. Ağrınız olduğu takdirde hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Diş beyazlatma uygulamalarından önce iyi bir ağız hijyeni sağlanmalıdır. Eğer diş eti hastalıkları, diş taşları, çürükler gibi problemler mevcutsa beyazlatma uygulamalarından önce bu sorunların çözülmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Kahve, çay gibi içeceker aşırı tüketilmemelidir.

Hamilelikte diş beyazlatma yapılır mı?

Hamile veya emziren kadınların, doğurganlık tedavisi gören kadınların diş beyazlatma kullanmamasını tavsiye ediyoruz.

Diş dolgusu beyazlatma işlemi yapılıyor mu?

Normal şartlarda dolgulara zarar vermeden diş beyazlatma işlemi yapmak mümkündür.

Dolgulu diş beyazlatma işlemi yapılıyor mu?

Dolgulu dişe beyazlatma dolguya zarar vermeden yapılabilmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diş beyazlatma uygulamaları sırasında ve sonrasında diş minesinin geçirgenliği artar ve dişler bir süreliğine renklenmelere daha açık hale gelirler. Bu nedenle beyazlatma tedavileri süresince ve sonrasındaki 2-3 haftada çay, kahve, sigara, renklendirici gıda boyası içeren yiyecek ve içecekler gibi diş renklenmesini arttırabilecek ürünlerin tüketiminden uzak durulmak gerekmektedir.

Kömürle diş beyazlatma zararlı mı?

Kömür toksisitesi çok yüksektir ve insan vücuduna çok zararlı bir maddedir bu nedenle dişlere de zarar vermektedir. Aktif karbon kömür içeriğinin bir kısmı denilebilir ancak aktif karbon yönteminde kömürle diş beyazlatma çok yanlıştır.

Çamaşır suyu diş beyazlatma için kullanılır mı? SAKIN!

Kesinlikle ve kesinlikle çamaşır suyunu diş beyazlatmada kullanmayınız, ölüme kadar giden sonuçları olur. Çamaşır suyu hem dişlerimizin yapısına hem de çevredeki ağız dokumuza zarar vermektedir. Doktorunuza sunmadan hiçbir ürünü beyazlatma için kullanmamanızı öneririz.

Evde diş beyazlatma zararlı mı?

Diş beyazlatma yöntemlerinin her hangi bir zararı yoktur. Sizin için en iyi diş beyazlatma yöntemini öğrenmek isterseniz formu doldurun sizi hemen arayalım.

Diş beyazlatma kalemi zararlı mı?

Diş beyazlatma kalemi diş etini tahriş etmesi ve diş minesinde aşınmaya sebep olmasından dolayı zararlıdır.

Diş beyazlatma jelleri zararlı mı.?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma jelinin bir zararı yoktur. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Genel bir ağıziçi muayenesinden sonra hekimin onay verdiği tüm hastalara uygulanabilir.

Diş Beyazlatma yaş sınırı var mı? Diş taşı temizliği kaç yaşında yapılır?

Diş taşı temizliği, diş beyazlatma işlemi 18 yaşını tamamlamış ve dişlerinde herhangi bir hassasiyeti yoksa genç hastalarımıza uygulanabilir.

Diş Beyazlatma hangi durumlarda uygulanmaz?

Diş eti çekilmesi olan kişilere, hamile kadınlara diş beyazlatma işlemi önerilmemektedir.

Diş Beyazlatma fiyatı nedir, Diş Beyazlatma fiyatları neye göre değişir?

Diş hekimlerinin kontrolünde, kimyasal olarak uygulanan metotlarla diş renginin eski tonuna hatta birkaç ton daha beyazına kavuşturulması işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir. Diş beyazlatma işlem fiyatı beyazlatmanın türüne bve hastaya uygulanacak seans durumuna göre değişebilir.

Diş Beyazlatma öncesi sonrası fotoğraflara nasıl ulaşabilirim?

Diş beyazlatma öncesi, sonrası (before&after) fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hastanede Diş Beyazlatma tedavisinin avantajları nelerdir?

Dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyecek şekil ve dizilim bozuklukları olmasa da var olan rahatsız edici renklenmeler kişilerin gülüşlerinden memnun olmamasına ve buna bağlı olarak hem sosyal hem de psikolojik açıdan sorunlara neden olabilmektedir.Daha beyaz dişler hem sosyal hayatımızda hem de iş hayatımız da daha özgüvenli ve iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Hastanede diş beyazlatma tedavisinin avantajı ise hekim gözetiminde dişimize ve diş etimize zarar vermeden işlemin uygulanamsıdır.

Diş Beyazlatma zararlı mıdır? Diş Beyazlatma zararları nelerdir?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma operasyonu risk taşır mı?

Diş beyazlatma operasyonu hastane ortamında hekim tarafından uygulandığında herhangi bir riski yoktur.

Diş Beyazlatma dişe zarar verir mi?

Hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur.. Ancak hiçbir denetim olmadan satılan beyazlatma tozları ve jellerini kullandığınızda dişinize zarar verebilirsiniz.

Diş Beyazlatma tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyecek şekil ve dizilim bozuklukları olmasa da var olan rahatsız edici renklenmeler kişilerin gülüşlerinden memnun olmamasına ve buna bağlı olarak hem sosyal hem de psikolojik açıdan sorunlara neden olabilmektedir. Bu durumda kişi daha beyaz bir gülüşe sahip olmak istediğine karar verdiğinde işlem uygulanabilir.

Diş Beyazlatma Klinik işleminin ömrü ne kadardır?

Aşırı sigara kahve ve çay tüketen kişlerde diş rengi zamanla geriye dönebilir.Ağız hijyenimize ve kahve, çay, sigara gibi tüketimlerimize dikkat ettiğimiz takirde işlem ömrü uzamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Diş beyazlatma işleminin dişlerimize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş etinde sıkıntı giderilmeden işlem yaptıran kişilerde ağız kokusu olabilir. Bu durumda doktorunuza başvurmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisinin merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle bilinçsiz kliniklerde değil güvenilir bir klinike işlem yaptırmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş veya diş etinde sıkıntısı olmayan kişiler beyazlatma işlemi için ortalama 2 saatini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma tedavisinde diş hekimi / doktor ve hastanenin önemi nedir?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle bilinçsiz kliniklerde değil güvenilir bir klinike işlem yaptırmanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş veya diş etinde sıkıntısı olmayan kişiler beyazlatma işlemi için ortalama 2 saatini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

İşlem sonrasında herhangi bir şişlik ya da morluk görülmemektedir. 1-2 gün dişler de hassasiyet görülebilir.

Ortodonti sonrası diş beyazlatma işlemi nasıl yapılmalı?

Ortodonti tedavisi sonrası tellerdn kaynaklı diş üzerinde leke ve kalıntılar olabilmektedir.Diş teli kullanımı sonrası yapılacak olan diş beyazlatma işlemleri oldukça gerekli işlemlerdir.

Diş Beyazlatma sonrası sızlama olur mu? Diş beyazlatma sonrası sızlama nasıl geçer?

İşlem sonrası 1-2 gün dişler de hassasiyet görülebilir. Yiyecek ve içeceklerimizin aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olmamasına dikkat edilmelidir.

Kalıcı Diş Beyazlatma mümkün mü? Kalıcı diş beyazlatma fiyatları farklı mı?

Aşırı sigara kahve ve çay tüketen kişlerde diş rengi zamanla geriye dönebilir. Ağız hijyenimize ve kahve, çay, sigara gibi tüketimlerimize dikkat ettiğimiz takirde işlem ömrü uzamaktadır.

Klinik Diş Beyazlatma tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Diş Beyazlatma sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Beyazlatıcı etkisi olan diş macunu kullanımı işlem ömrünün uzatacağından kullanılması önerilmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Tedavi sonrası ihtiyaç duyduğunuz zaman gargara yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Diş beyazlatma sonrası kanamanızın şiddetine göre hekiminize danışabilirsiniz.

Beyazlatma Diş tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir kontrol süreci bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Beyazlatma işlemi sonrasında herhangi bir kontrol süreci bulunmamaktadır. İhtiyaç duyduğunuz da istediğiniz zaman hekiminize başvurabilirsiniz.

Çürük diş beyazlatma olur mu?

Çürük diş tedavi edildikten sonra beyazlatma işlemi uygulanabilir.

Takma diş beyazlatma olur mu?

Takma dişlere beyazlatma işlemi uygulanmamaktadır.

Diş lekesi beyazlatma olur mu?

Diş lekesi diş taşı temizliği ya da beyazlatma işlemi ile çözülebilir.

Diş hekimi diş beyazlatma yani doktorda diş beyazlatma işlemi yaptırmak neden önemli?

Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan ürünlerin kalitesi dişlerimize zarar vermemesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemi uygulayan hekim ve tercih edilen kilinik oldukça önemlidir.

Dişçide diş beyazlatma fiyatları daha mı pahalı? Diş beyazlatma doktor fiyatları nedir?

Diş beyazlatma fiyatları, ofis tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Hangi yöntemin sizin için uygun olacağı ve diş beyazlatma fiyat bilgisi için hekimlerimiz sizleri bilgilendirmektedir.

Diş Beyazlatma sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Tedavi sonrası ağız içi hijyenine ve yiyecek içeceklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir.

Porselen diş beyazlatma olur mu? Zirkonyum diş beyazlatma olur mu?

Kaplama dişlerin beyazlatılması ne yazık ki mümkün değildir.

Diş temizletme ve beyazlatma aynı seansta yapılır mı?

Diş temizliği ve beyazlatma işlemi aynı seans da uygulanabilir.

Diş beyazlatma yaptıranların yorumları genellikle ne oluyor?

Bembeyaz ve güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir. Diş beyazlatma yaptıran hastalarımız işlem sonrası hastalarımız mutlu ayrılmaktadır.

Diş teli varken diş beyazlatma yapılır mı?

Diş teli çıktıktan sonra beyazlatma işlemi yapılması önerilmektedir.

Güvenilir Diş Beyazlatma tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Kahve,çay gibi içeceker aşırı tüketilmemelidir.

Sosyal Medya Hesapları