Hollywood Smile

Hollywood Smile

Kim güzel ve etkileyici bir gülümsemeye ve parlak dişlere sahip olmayı arzu etmez ki? Güzel dişler, kendinden emin bir gülümseme harika bir ilk izlenim bırakır. Ağzınız, dişleriniz ve gülümsemeniz, insanların sizde ilk fark ettiği şeylerdir. Hoş bir gülüşe sahip olmak, kişiyi günlük hayatta ve iş hayatında bir adım öne taşımaktadır. Günümüzde kişiyi görünüşü kadar iletişimsel anlamda da öne çıkaran güzel bir gülüşe, gülüş tasarımı ile sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Son yıllarda Hollywood yıldızları olağanüstü güzel ve etkileyici gülüşleriyle dikkat çekmeye başlamış ve sonuç olarak “Hollywood Smile” terimi ortaya çıkmıştır.

Dişlerde bulunan şekil bozuklukları, çürükler, aşınmalar, renk değişiklikleri ile çenedeki konum ve simetri bozuklukları gibi diş hekimliğini ilgilendiren bazı sorunlar yüz görünümünü etkileyerek estetik problemlere neden olmaktadır. Bunun için diş hekimleri çeşitli uygulamalar yaparak estetik problemleri ortadan kaldırabilirler. Son yıllarda bireyler diş hekimlerine sadece ağız-diş sağlığı ile ilgili değil estetik nedenlerle de başvurmaya başlamışlardır. Estetik nedenlerle başvuranların önemli bir kısmı “Hollywood Smile” adı verilen gülüş tasarımı yaptırmak istemektedir.

Hekimlik ile sanatın harmanlanması ve tecrübenin bir araya gelmesi neticesinde elde edilen estetik gülüş tasarımları ile artık herkes hayalindeki gülüşe kavuşabilmektedir. Dişlerinin görüntüsünden ve gülüşünden memnun olmayan, gülerken kendisini iyi hissetmeyenler gelişen teknoloji ve estetik diş hekimliği uygulamaları ile artık istedikleri görüntüye sahip olabilmekteler. Dental Group Hospitadent, sahip olduğu son teknolojiye uygun donanımı ve alanında uzman ve tecrübeli personeliyle gülüş tasarımı da dahil olmak üzere estetik diş hekimi uygulamaları ile de tüm şubelerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı; estetik açıdan gülüşünden memnun olmayan ya da çeşitli nedenlerle görünümü bozulan diş, diş etleri ve dudak ile ilgili sorunların ortadan kaldırılarak bireylerin gereksinimlerine uygun doğal ve güzel bir şekle getirilmesi işlemidir. Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel olarak multidisipliner bir yaklaşımla planlanır. Güzel bir gülümseme elde etmek için sadece beyaz dişler değil, aynı zamanda dişlerin doğru şekli, sağlıklı konumu ve orantısı ile rahat ve doğru bir kapanışın olması gerekir. Gülüş tasarımında birincil hedef dişlerinizi fonksiyonel olarak iyileştirmek ve geliştirmektir.

Hollywood Smile nedir?

“Hollywood Smile” İngilizce bir terimdir ve Türkçe’ye “Hollywood Gülüşü” olarak çevrilir. Hollywood Gülüşü, son yıllarda tüm dünyada trend olan bir estetik gülüş tasarımı çeşididir. Mükemmel, kendine güvenen bir gülümseme ile Hollywood yıldızları hep dikkat çekmiştir. Onların sahip olduğu bu doğal gülüş tasarımına artık herkes sahip olabilmektedir.

Son derece doğal bir beyazlığa sahip, mükemmel ve çekici görünümlü dişler Hollywood Smile için vazgeçilmezdir. Bunun yanında cilt rengi, diş eti pozisyonu, ön dişlerin renk ve boyutu ve üst dişlerin alt dudak ile uyumlu konumu önemli faktörlerdir. Hollywood gülüşü için 4 ana kural vardır:

  1. Üst ön dişler düzgün olmalı ve görünen herhangi bir dolgu içermemelidir. Üst ortada yer alan 2 kesici diş daha önde ve belirgin olmalıdır. Gülüş sırasında üst dişler 1. büyük azı diş de dahil görünmelidir. Alt kesici dişlerin de görünmesi istenir.
  2. Üst diş etinin 2 mm kadar görünmesi
  3. Gülüş sırasında dudakların simetrik şekilde açılması
  4. Dudak genişliği yüz genişliğinin minimum yarısı kadar olması

Estetik bir gülüş için neler yapılabilir?

1) Porselen lamina uygulaması:
Bu işlem için öncelikle dişlerinizin uygunluğu kontrol edilir. Dişlerde çapraşıklık, alt çenenin önde olması, alt ve üst çenenin aynı hizada kapanması ve diş sıkma sorunu laminate porselen için uygun olmadığınız anlamını taşır. Bu tarz sorunları olan hastalara dişteki çapraşıklık problemi için öncelikle diş teli ya da şeffaf plak gibi yöntemlerle ortodontik tedavi yapılması önerilir. Çenedeki kapanış problemleri için ise öncelikle çene ameliyatı gerekli olabilir. Diş sıkma problemi de tedavi edildikten sonra porselen lamina işlemi uygulanabilir. Bu işlem için dişlerin ön yüzeyine hafif bir aşındırma yapılarak ya da hiç aşındırma yapmadan hazırlanan yaprak porselenler buralara yapıştırılır. Eğer dişlerin şekli ve dizilişi uygunsa sadece bleaching adı verilen beyazlatma işlemi yapılır. Böylece dişlere uygulanan estetik müdahale tamamlanmış olur.

2) Zirkonyum porselen uygulaması:
Ön dişlerinde eksikler, kırıklar ya da geniş dolgular bulunan kişilerde porselen lamina uygulaması yerine zirkonyum porselenle kaplama yapmak gerekebilir. Zirkonyum porselen ile oldukça doğal ve beyaz estetik dişlere kavuşabilirsiniz.

3) Diş eti estetiği:
Estetik ve güzel bir gülüş için sağlıklı ve pembe diş etleri olmazsa olmaz faktörlerdendir. Bunun için önce diş eti hastalıkları tedavi edilir. Diş etinde çekilme varsa operasyonla tedavisi yapılır. Diş etleri gülüş sırasında olması gerekenden fazla görünüyorsa bir miktar kesilerek düzeltilebilir. Erbium lazer adı verilen teknikle çok güldüğü zaman diş etleri aşırı görünen kişilerde ameliyat gerekmeden diş etleri istendiği kadar geri çekilebilmektedir.

4) Diş beyazlatma:
Dişlerinizde sadece renk problemi varsa herhangi bir kaplama yapılmasına gerek olmayabilir. Bu durumda sadece bleaching adı verilen diş beyazlatma işlemi yapılır. Bu işlem tek seansta 60 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

5) Dental implantları:
Dental İmplant çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vida şeklindeki yapay diş kökleridir. Bu implantlar üzerine kron, köprü ya da hareketli protezler yerleştirilerek dişlerdeki boşluklar doldurulur.

Ön dişlere yapılan kaplama uygulaması sırasında üst önde yer alan iki kesici dişin biraz daha uzatılması kişiye genç ve dinamik bir görüntü kazandıracaktır. Dişe uygulanan işlemlerin dışında eğer gerekliyse alanında uzman bir plastik cerrahi uzmanı tarafından dudaklara ya da ağız çevresine bazı küçük müdahaleler yapılabilir. Örneğin dudaklarınız çok inceyse, ya da gülüş çizgileriniz derinleşmişse dolgu enjeksiyonları ile bu sorunlar basit bir şekilde halledilebilir.

Sayılan tüm bu işlemler neticesinde dişlerinizde ideal ve estetik bir görünüm elde edilir.  Böylece dudaklarınızın görünümü, gülüşünüz ve dolayısıyla da tüm yüzünüz değişime uğrar ve siz yepyeni bir imaja kavuşursunuz. Bununla birlikte tüm bu işlemlerin profesyonel ve multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiği akıldan çıkarılmamalı ve alanında uzman sağlık profesyonelleriyle çalışılmalıdır.

Hollywood Smile işlemi ne kadar sürer?

Hollywood Smile için öncelikle diş eti hastalıkları tedavi edilir. Eksik dişler implantlarla tamamlanır. Laminate porselen işlemi kaplanacak diş sayısına göre 5-10 gün, zirkonyum porselenle kaplama yapılacaksa kaplama süresi 7-14 gün kadar sürer. Yani Hollywood Gülüşü’ne sahip olmak için kesin bir süre vermek tam olarak mümkün değildir.

Hollywood Smile işlemi sonrası diş bakımı nasıl olmalı?

  • Normal diş bakımında olduğu gibi dişler günde en az iki kere fırçalanmalı
  • Diş arayüz bakımı için diş ipi kullanımı ihmal edilmemeli
  • 6 ay aralıklarla diş hekimi kontrollerine gidilmeli
  • Laminate porselen kaplamalar diş dokusuna göre daha kırılgan olduğundan bunların kırılmaması için sert yiyeceklerden ve tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklardan kaçınılmalıdır.

Hollywood Smile tasarımı ne kadar süre dayanır?

Dişlerin düzenli şekilde fırçalanması ve porselen kaplamalara gereken özenin gösterilmesi durumunda kaplamada kullanılan laminate ya da zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık 10 sene olmaktadır. Bu sürenin sonunda yenileriyle değiştirilmeleri gerekir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood Smile nedir? Hollywood Gülüşü nedir?

Hollywood gülüşü Angelina Jolie güşülü gibi dünyaca ünlü starların gülümsemelerinden esinlenerek sizlere sunduğumuz bir gülüş tasarımıdır. Sizleri de göz alıcı gülümseme için Hospitadent'e bekliyoruz.

Hollywood Smile işlemi öncesi ilk muayenede ne yapılır?

Hollywood Smille işlem öncesinde estetik gülüş için gereken tedavileriniz belirlenmektedir.

Hollywood Smile nasıl yapılır?

Hollywood Smile kişinin kaygı ve beklentileri dikkate alınarak hekimlerimiz ile birlikte hangi dişlere müdahele etmemiz gerektiğinin planlaması yapıldıktan sonra göz alıcı gülümsemeniz için harekete geçiyoruz.

Hollywood Smile sürecini özetleyebilir misiniz?

Hollywood Smile süreci hastanın diş eti ve eksik diş problemlerinin belrlenmesiyle başlamaktadır. Planlama sonrasında ağız içi problemleri giderilir ve gülüş tasarımı sağlanır.

Hollywood Smile kaç dişe uygulanır?

Hollywood Smile hasta ağız içi durumuna göre tüm dişlere uygulanabilir.

Hollywood dişi hangi maddelerden yapılır?

Hollywood dişi porselen, zirkonyum, lamine kaplama gibi ya da bonding adı verdiğimiz estetik dolgularla sağlanabilir. Uygulayacağımız tedavi her hastamızın ağız içi durumuna göre belirlenmektir

Hollywood Smile işlemi kaç seanstır?

Hollywood Smile tedavisinde tasarımın hazırlanması ve ağız içinde gösterilmesi ortalama 2-3 seans sürüyor. İşlem süresi 5-10 gün arasında değişebilmektedir.

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurtdışında neden arttıyor?

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurt dışına göre daha az maliyetli olduğu için Türkiye fazla talep görmektedir.

Hollywood Smile işlem süresi ne kadardır?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Smile işlemi kaç gün sürer?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Gülüş Estetiği'nde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Hollywood Gülüş estetiğin de lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastanın isteği doğrultusunda genel anestezi ile de işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Holywood Smile işleminde sonuçlar kalıcı mıdır?

Hollywood Smile işleminin kalıcılığını koruyabilmesi için düzenli ve yeterli diş bakımının yapılması gerekmektedir.Dişlere zarar verecek ya da renginin değişmesine yol açacak yeme içme alışkanlıklarından uzak durulduğu takdirde kişi gülüş tasarımını uzun yıllar kullanabilir.

Holywood Smile tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Hollywood Smile tedavisinde işlem sonrası hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.

Holywood Smile sonrası tam iyileşme süreci kaç gündür?

2 saat sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Hollywood Smile işleminin yapılması için uygun bir mevsim var mı?

Hollywood Smile işlemi istenilen zaman da uygulanabililr.

Hollywood Gülüş Estetiği ağrılı bir işlem midir?

Hollywood Gülüş Estetiğinde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile sonrasında ağrı hissedilir mi?

Hollywood Gülüş Estetiğin de herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Gülüş Estetiği sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Smile sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler de dişlere ciddi zararlar verebiliyor. Hollywood Smile tasarımından faydalanmamış olsanız bile asitli içeceklerden uzak durmak gerekir.

Hollywood Smile sonrası beslenme nasıl olmalı?

Hollywood Smile işlem sonrası özellikle şekerli yiyecek ve içeceklerin tüketiminin sınırlı olması ve her tüketim sonrasında dişlerin mutlaka fırçalanması gerekiyor.

 

 

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra diş fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Hollywood Smile işlemi sonrasında diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Diş ipi, diş fırcasıyla ulaşamadığımız yerlere ulaşmamızı sağlar. Diş fırçalama işleminden sonra kullanmakta fayda var.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Tedavi sonrasın da özellikle fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri dişlerimizle kırmaktan kaçınmalıyız. Bu durum dişlerin kırılmasına sebep olabilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

İşlem sonrasında sosyal hayatımıza ve iş hayatımıza hemen dönebiliriz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında spor yapmaya herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

İşlem sonrasında deniz veye saunaya girmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrasında ağrınız olursa hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Hollywood Smile tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Hollywood Smile öncesi çürük dişler ve diş eti problemlerimizi giderebiliriz.

Hollywood Smile tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Eksik ve çürük dişlere müdahale edilmeden tedaviye başlamayı düşünmemeliyiz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında ağız bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yemek sonrasın da diş fırçası ve diş ipi ile dişlerimizi temizlememiz gerekmektedir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Dişlerimizi günde 1 kere fırçalamamalıyız. En az 3 kez fırçalamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Hollywood Smile her yaştaki kişiye uygulanabilir mi?

Hollywood Smile diş gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Hollywood Smile tedavisi için en uygun yaş hangisi?

18 yaşından büyük ve diş gelişimine tamamlamış herkese uygulanabilir.

Hollywood Gülüşü öncesi sonrası görsellere nereden ulaşabilirim?

Hollywood Gülüşü öncesi sonrası görsellere web sitemiz ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hollywood Smile fiyatı nedir, Hollywood Gülüş Estetiği fiyatı neye göre değişir?

Hollywood Smile ve Hollywood Gülüş Estetiğinde uygulanacak olan tedavi ve malzemeler değişkenlik gösterdiği için net bir fiyat belirtilememektedir.

Hollywood Smile estetiğinin avantajları nelerdir?

Hollywood Smile estetiği sağlıklı ve en ideal gülüşe sahip olmamızı sağlar.

Hollywood Smile işleminin zararı var mıdır?

Tedavinin herhangi bir zararı yoktur.

Hollywood Smile estetiğinin riski var mıdır?

Tedavinin herhangi bir riski yoktur.

Hollywood Smile estetiğinde takılan kaplamaların ömrü ne kadardır? Ömür boyu kullanılabilir mi?

Hollywood Smile için ömrü şu kadar demek yanlıştır. Düzenli ağız bakımı ile uzun yıllar kullanabiliriz.

Hollywood Smile estetiği sonrasında dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Kabuklu yiyecekleri dişimizle kırmaya çalışırsak dişte kırılma, çatlama veya düşme olabilir.

Hollywood Smile sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş etinde sıkıntı olan hastalarımız ağız kokusu olabilir. Bu durumda hekimimize başvurarak gerekli çözümlere ulaşabiliriz.

Hollywood Smile işleminin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Hollywood Smile işlemi yüz simetrimize göre tasarlanan estetik bir gülüş tasarımıdır. Merdiven altı klinilklerde bilinçsiz yapılması yanlış tedavi uygulanmasına dişlerimizi tamamen kaybetmemize sebep olabilir.

Hollywood Smile için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Yurtdışından gelen hastalar ortalama 5-10 gününü bu işlem için ayırmalıdır. Bu süreç hasta ağıziçi durumuna göre de değişebilir.

Hollywood Smile tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

Kullanılan ekipmanların ve sunulan tedavinin kalitesi gülüş tasarımı için oldukça önemlidir.

Hollywood Smile tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası şişlik, morluk, ödem olur mu, olursa kaç günde geçer?

Herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği taktirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.

Hollywood Smile yaptıranlar diş hekimi olarak size en çok hangi soruyu soruyorlar?

Hollywood Smile yaptıranlar nasıl yapıldığı ve fiyatla ilgili sorular çoğunluktadır.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Hollywood Smile estetiğinden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Hollywood Smile sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Kanamanın durumuna göre hekiminize başvurabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamaya, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood Smile nedir? Hollywood Gülüşü nedir?

Hollywood gülüşü Angelina Jolie güşülü gibi dünyaca ünlü starların gülümsemelerinden esinlenerek sizlere sunduğumuz bir gülüş tasarımıdır. Sizleri de göz alıcı gülümseme için Hospitadent'e bekliyoruz.

Hollywood Smile işlemi öncesi ilk muayenede ne yapılır?

Hollywood Smille işlem öncesinde estetik gülüş için gereken tedavileriniz belirlenmektedir.

Hollywood Smile nasıl yapılır?

Hollywood Smile kişinin kaygı ve beklentileri dikkate alınarak hekimlerimiz ile birlikte hangi dişlere müdahele etmemiz gerektiğinin planlaması yapıldıktan sonra göz alıcı gülümsemeniz için harekete geçiyoruz.

Hollywood Smile sürecini özetleyebilir misiniz?

Hollywood Smile süreci hastanın diş eti ve eksik diş problemlerinin belrlenmesiyle başlamaktadır. Planlama sonrasında ağız içi problemleri giderilir ve gülüş tasarımı sağlanır.

Hollywood Smile kaç dişe uygulanır?

Hollywood Smile hasta ağız içi durumuna göre tüm dişlere uygulanabilir.

Hollywood dişi hangi maddelerden yapılır?

Hollywood dişi porselen, zirkonyum, lamine kaplama gibi ya da bonding adı verdiğimiz estetik dolgularla sağlanabilir. Uygulayacağımız tedavi her hastamızın ağız içi durumuna göre belirlenmektir

Hollywood Smile işlemi kaç seanstır?

Hollywood Smile tedavisinde tasarımın hazırlanması ve ağız içinde gösterilmesi ortalama 2-3 seans sürüyor. İşlem süresi 5-10 gün arasında değişebilmektedir.

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurtdışında neden arttıyor?

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurt dışına göre daha az maliyetli olduğu için Türkiye fazla talep görmektedir.

Hollywood Smile işlem süresi ne kadardır?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Smile işlemi kaç gün sürer?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Gülüş Estetiği'nde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Hollywood Gülüş estetiğin de lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastanın isteği doğrultusunda genel anestezi ile de işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Holywood Smile işleminde sonuçlar kalıcı mıdır?

Hollywood Smile işleminin kalıcılığını koruyabilmesi için düzenli ve yeterli diş bakımının yapılması gerekmektedir.Dişlere zarar verecek ya da renginin değişmesine yol açacak yeme içme alışkanlıklarından uzak durulduğu takdirde kişi gülüş tasarımını uzun yıllar kullanabilir.

Holywood Smile tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Hollywood Smile tedavisinde işlem sonrası hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.

Holywood Smile sonrası tam iyileşme süreci kaç gündür?

2 saat sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Hollywood Smile işleminin yapılması için uygun bir mevsim var mı?

Hollywood Smile işlemi istenilen zaman da uygulanabililr.

Hollywood Gülüş Estetiği ağrılı bir işlem midir?

Hollywood Gülüş Estetiğinde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile sonrasında ağrı hissedilir mi?

Hollywood Gülüş Estetiğin de herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Gülüş Estetiği sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Smile sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler de dişlere ciddi zararlar verebiliyor. Hollywood Smile tasarımından faydalanmamış olsanız bile asitli içeceklerden uzak durmak gerekir.

Hollywood Smile sonrası beslenme nasıl olmalı?

Hollywood Smile işlem sonrası özellikle şekerli yiyecek ve içeceklerin tüketiminin sınırlı olması ve her tüketim sonrasında dişlerin mutlaka fırçalanması gerekiyor.

 

 

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra diş fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Hollywood Smile işlemi sonrasında diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Diş ipi, diş fırcasıyla ulaşamadığımız yerlere ulaşmamızı sağlar. Diş fırçalama işleminden sonra kullanmakta fayda var.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Tedavi sonrasın da özellikle fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri dişlerimizle kırmaktan kaçınmalıyız. Bu durum dişlerin kırılmasına sebep olabilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

İşlem sonrasında sosyal hayatımıza ve iş hayatımıza hemen dönebiliriz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında spor yapmaya herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

İşlem sonrasında deniz veye saunaya girmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrasında ağrınız olursa hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Hollywood Smile tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Hollywood Smile öncesi çürük dişler ve diş eti problemlerimizi giderebiliriz.

Hollywood Smile tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Eksik ve çürük dişlere müdahale edilmeden tedaviye başlamayı düşünmemeliyiz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında ağız bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yemek sonrasın da diş fırçası ve diş ipi ile dişlerimizi temizlememiz gerekmektedir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Dişlerimizi günde 1 kere fırçalamamalıyız. En az 3 kez fırçalamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Hollywood Smile her yaştaki kişiye uygulanabilir mi?

Hollywood Smile diş gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Hollywood Smile tedavisi için en uygun yaş hangisi?

18 yaşından büyük ve diş gelişimine tamamlamış herkese uygulanabilir.

Hollywood Gülüşü öncesi sonrası görsellere nereden ulaşabilirim?

Hollywood Gülüşü öncesi sonrası görsellere web sitemiz ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hollywood Smile fiyatı nedir, Hollywood Gülüş Estetiği fiyatı neye göre değişir?

Hollywood Smile ve Hollywood Gülüş Estetiğinde uygulanacak olan tedavi ve malzemeler değişkenlik gösterdiği için net bir fiyat belirtilememektedir.

Hollywood Smile estetiğinin avantajları nelerdir?

Hollywood Smile estetiği sağlıklı ve en ideal gülüşe sahip olmamızı sağlar.

Hollywood Smile işleminin zararı var mıdır?

Tedavinin herhangi bir zararı yoktur.

Hollywood Smile estetiğinin riski var mıdır?

Tedavinin herhangi bir riski yoktur.

Hollywood Smile estetiğinde takılan kaplamaların ömrü ne kadardır? Ömür boyu kullanılabilir mi?

Hollywood Smile için ömrü şu kadar demek yanlıştır. Düzenli ağız bakımı ile uzun yıllar kullanabiliriz.

Hollywood Smile estetiği sonrasında dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Kabuklu yiyecekleri dişimizle kırmaya çalışırsak dişte kırılma, çatlama veya düşme olabilir.

Hollywood Smile sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş etinde sıkıntı olan hastalarımız ağız kokusu olabilir. Bu durumda hekimimize başvurarak gerekli çözümlere ulaşabiliriz.

Hollywood Smile işleminin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Hollywood Smile işlemi yüz simetrimize göre tasarlanan estetik bir gülüş tasarımıdır. Merdiven altı klinilklerde bilinçsiz yapılması yanlış tedavi uygulanmasına dişlerimizi tamamen kaybetmemize sebep olabilir.

Hollywood Smile için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Yurtdışından gelen hastalar ortalama 5-10 gününü bu işlem için ayırmalıdır. Bu süreç hasta ağıziçi durumuna göre de değişebilir.

Hollywood Smile tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

Kullanılan ekipmanların ve sunulan tedavinin kalitesi gülüş tasarımı için oldukça önemlidir.

Hollywood Smile tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Hollywood Smile işlem süresi 5 - 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası şişlik, morluk, ödem olur mu, olursa kaç günde geçer?

Herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği taktirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.

Hollywood Smile yaptıranlar diş hekimi olarak size en çok hangi soruyu soruyorlar?

Hollywood Smile yaptıranlar nasıl yapıldığı ve fiyatla ilgili sorular çoğunluktadır.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Hollywood Smile estetiğinden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Hollywood Smile sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Kanamanın durumuna göre hekiminize başvurabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamaya, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Sosyal Medya Hesapları