Fluorid Uygulaması

Fluorid Uygulaması

Fluorid, güçlü dişler oluşturmaya ve boşlukları önlemeye yardımcı olan doğal bir mineraldir. Sağlıklı diş minesini destekler, dişlere ve diş etlerine zarar veren bakterilerle savaşır. Kaybedilen mineralleri diş minesine geri kazandırır ve zararlı bakterilerin ağızda birikmesini önler.

Fluorid uygulamaları, uzun yıllar boyunca tüm dünyada ve Dental Group Hospitadent şubelerinde uygulanan, en temel ağız sağlığı tedavilerinden biridir. Diş çürüğü geliştirme riski yüksekse, fluorid uygulaması özellikle yararlıdır.

Fluorid Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fluorid uygulamaları, yutulmadan direkt dişe uygulanan topikal uygulamalar ve su/diyet takviyeleri ile sistemik uygulamalar olarak iki şekilde ele alınabilir. Bununla birlikte yapılan çalışmalar, topikal uygulamaların çok daha etkili olduğunu göstermiştir.

Fluorid uygulamaları sırasında dişe uygulanan maddeler, diş macununda bulunandan çok daha fazla fluorid içerirler. Diş hekimleri, yüksek konsantrasyonlu durulama, köpük, jel veya vernik formunda profesyonel fluorid tedavileri uygular. Tedavi topikal olarak fırça ile dişi boyamak veya ağız gargarası ile çalkalamak şeklinde yapılabilir. Uygulama oldukça basittir ve sadece birkaç dakikada tamamlanabilir. Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Florürlü Vernik Nedir?

Florürlü vernik, diş çürümelerini önleyen, yavaşlatan veya kötüleşmesini önlemeye yardımcı olan bir diş tedavisidir. Vernik uygulaması, diş minesini güçlendirebilen bir mineral olan fluorid ile yapılır. Florürlü vernik uygulamaları koruyucu olmakla birlikte, diş çürüklerini %100 önleyemeyebilir. Uygulama ile doğru miktarda diş macunu kullanarak fırçalama, düzenli diş ipi, kullanma, düzenli diş bakımı alma ve sağlıklı bir beslenme çürümeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Fluorid Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Fluorid, bakterilerin diş minesinin erozyona uğradığı yerlerde diş yüzeylerini geri kazandırmak suretiyle çalışır. Ayrıca zararlı oral bakterilerin büyümesini de engelleyebilir. Fluorid uygulamaları sayesinde, diş hekiminiz çürümeyi ortadan kaldıramasa bile dişlerinizde daha güçlü bir dış yüzey oluşturarak, diş çürümesinin dişlerin daha derin kısımlarına nüfuz etmesini önler.

Çocuklara Fluorid Uygulaması Ne Zaman Yapılır?

Çocuğunuz 3 yaşın altındaysa, profesyonel fluorid uygulaması yapılamaz ve sadece dişlerini yakın gözetim ile fırçalaması önerilir. Diş macunu, kılların yarısından daha azını kapsamalıdır veya bir pirinç tanesinden daha büyük olmamalıdır. Diş sağlığını desteklemek ve çürükleri önlemek için, 3 yaşından itibaren düzenli hekim kontrolleri ile yerel fluorid uygulamaları yapılabilir.

Fluorid Uygulaması Zararlı Mı?

Fluorid uygulamaları hem çocuklara hem de yetişkinlere diş sağlığı açısından önemli yarar sağlar. Yapılan önemli çalışmalar, bir yıl boyunca fluorid tedavisi gören çocuk ve ergenlerin diş çürümesine maruz kalma olasılığının yüzde 43 daha az olduğunu bulmuştur.

Uzman hekimler tarafından uygulanan fluorid uygulaması, insan sağlığı için tamamen güvenlidir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 2016 yılında yayınlanan Fluor Durum Raporu, diş hekimleri tarafından yapılan Fluorid uygulamalarının, insan sağlığına zarar verecek dozda olmadığını ve tamamen güvenli olduğunu ortaya koymuştur.

Fluorid Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Fluorid uygulaması tek seansta biten bir uygulamadır. Ancak net süre Pedodontist Hekimlerinin muayenesi sonrası belirlenmektedir.

Florür Uygulaması Güvenli Midir?

Florürlü vernik uygulaması güvenlidir. Uygulamada sadece küçük bir miktar florür kullanılır ve uygulama esnasında yutulmaz. Vernik hızlı uygulanır ve dişte çabuk bir şekilde sertleşir. Uygulamadan 4 ila 12 saat sonra fırçalama yapılabilir. Bazı florürlü vernikler kısa süreli olarak dişlerin rengini geçici olarak değiştirebilir. Bununla birlikte, florürlü vernik fırçalandıktan hemen sonra dişler normal rengine döner.

Son teknoloji ekipmanlarla donatılan Hospitadent şubelerinde yapılan florürlü vernik uygulamaları tamamen güvenlidir ve diş çürümelerinin önlenmesine yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki diş hekimleri ve doktorlar tarafından kullanılır. Fluorid uygulamasını tüm Hospitadent şubelerinde yaptırabilirsiniz.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 30 Dakika
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci -
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 1 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Fluorid Uygulaması nedir?

Fluorid uygulaması, diş çürümelerini önleyen, yavaşlatan veya kötüleşmesini önlemeye yardımcı olan bir diş tedavisidir. Vernik uygulaması, diş minesini güçlendirebilen bir mineral olan fluorid ile yapılır. Florürlü vernik uygulamaları koruyucu olmakla birlikte, diş çürüklerini %100 önleyemeyebilir.

Fluorid Uygulaması nasıl yapılır?

Fluorid uygulamaları, yutulmadan direkt dişe uygulanan topikal uygulamalar ve su/diyet takviyeleri ile sistemik uygulamalar olarak iki şekilde ele alınabilir. Fluorid uygulamaları sırasında dişe uygulanan maddeler, diş macununda bulunandan çok daha fazla fluorid içerirler. Diş hekimleri, yüksek konsantrasyonlu durulama, köpük, jel veya vernik formunda profesyonel fluorid tedavileri uygular. Tedavi topikal olarak fırça ile dişi boyamak veya ağız gargarası ile çalkalamak şeklinde yapılabilir. Uygulama oldukça basittir ve sadece birkaç dakikada tamamlanabilir.

Fluorid Uygulaması tedavi süreci nedir?

Pedodonti uzmanı muayenesi sonrasında diş hekimleri, yüksek konsantrasyonlu durulama, köpük, jel veya vernik formunda profesyonel fluorid tedavileri uygular. Tedavi topikal olarak fırça ile dişi boyamak veya ağız gargarası ile çalkalamak şeklinde yapılabilir. Uygulama oldukça basittir ve sadece birkaç dakikada tamamlanabilir.

Fluorid Uygulaması gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çürüklerin zaman içinde önlememesi sonucunda farklı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu sebepten dolayı fluorid uygulaması yapılarak önlem alınabilir.

Fluorid Uygulaması ihmal edilirse ne olur?

Fluorid uygulaması ihmal edilirse dişlerdeki çürükler büyür ve daha büyük sıkıntılara yol açar. Bu durum diş kayıplarına kadar gidebilir.

Fluorid Uygulaması kaç seanstır?

Fluorid uygulaması tek seansta biten bir uygulamadır. Ancak net süre Pedodontist Hekimlerinin muayenesi sonrası belirlenmektedir.

Fluorid Uygulaması işlem süresi ne kadardır?

Fluorid uygulamasında işlem süresi 30 dakikadır.

Fluorid Uygulaması kaç gün sürer?

Fluorid uygulaması 1 günde tamamlanan bir tedavidir.

Fluorid Uygulaması hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Fluorid uygulaması için herhangi bir anestezi kullanılmasına gerek bulunmamaktadır.

Fluorid Uygulaması hassasiyet süreci kaç gündür?

Fluorid uygulaması sonrasında hassasiyet süreci olmaz.

Fluorid Uygulaması tam iyileşme süreci kaç gündür?

Fluorid uygulaması sonrasında iyileşme olacak bir durum söz konusu olmamaktadır.

Fluorid Uygulaması sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Fluorid uygulaması sonrasında k ağız hijyenine dikkat edilmediği taktirde tekrar etme olasılığı mevcut olabilir.

Fluorid Uygulaması sırasında ağrı hissedilir mi?

Fluorid uygulaması sırasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Fluorid Uygulaması sonrasında ağrı hissedilir mi?

Fluorid uygulaması sonrasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman su içilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Fluorid uygulamasından 4 ile 12 saat sonra fırçalama yapılabilir

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Fluorid uygulamasından 4 ile 12 saat sonra diş ipi kullanılabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Fluorid uygulaması sonrası iş ve sosyal hayatına kişiler hemen dönüş sağlayabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Fluorid uygulaması sonrasında genellikle ağrı olmamakla birlikte, ağrınız olduğunda hekiminize danşarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Fluorid Uygulaması sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Fluorid uygulaması ile doğru miktarda diş macunu kullanarak fırçalama, düzenli diş ipi, kullanma, düzenli diş bakımı alma ve sağlıklı bir beslenme çürümeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Fluorid Uygulaması her hastaya uygulanabilir mi?

Fluorid uygulaması diş sağlığını desteklemek ve çürükleri önlemek için, 3 yaşından itibaren düzenli hekim kontrolleri ile yerel fluorid uygulamaları yapılabilir.

Fluorid Uygulaması için en uygun yaş hangisi?

Çocuğunuz 3 yaşın altındaysa, profesyonel fluorid uygulaması yapılamaz ve sadece dişlerini yakın gözetim ile fırçalaması önerilir.

Fluorid Uygulaması hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Fluorid uygulaması alerjik hastalığı olan kişilere ve ağız içinde yara bulunan kişilere uygulanmaz.

Fluorid Uygulaması fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Fluorid uygulaması ağız içi durumuna göre değişiklik göstermektedir. Net fiyat bilgisi pedodonti uzmanı tarafından yapılan muayene sonrası belirtilmektedir.

Fluorid Uygulaması avantajları nelerdir?

Fluorid, bakterilerin diş minesinin erozyona uğradığı yerlerde diş yüzeylerini geri kazandırmak suretiyle çalışır. Ayrıca zararlı oral bakterilerin büyümesini de engelleyebilir. Fluorid uygulamaları sayesinde, diş hekiminiz çürümeyi ortadan kaldıramasa bile dişlerinizde daha güçlü bir dış yüzey oluşturarak, diş çürümesinin dişlerin daha derin kısımlarına nüfuz etmesini önler.

Fluorid Uygulaması zararı var mıdır?

Fluorid uygulamaları hem çocuklara hem de yetişkinlere diş sağlığı açısından önemli yarar sağlar. Yapılan önemli çalışmalar, bir yıl boyunca fluorid tedavisi gören çocuk ve ergenlerin diş çürümesine maruz kalma olasılığının yüzde 43 daha az olduğunu bulmuştur. Uzman hekimler tarafından uygulanan fluorid uygulaması, insan sağlığı için tamamen güvenlidir.

Fluorid Uygulaması riski var mıdır?

Fluorid vernik uygulaması güvenlidir. Uygulamada sadece küçük bir miktar florür kullanılır ve uygulama esnasında yutulmaz.

Fluorid Uygulaması hangi durumlarda uygulanır?

Fluorid uygulaması, çocukların dişlerinde oluşabilecek çürüklerin önlenmesi amacıyla yapılır.

Fluorid Uygulaması bu işlemin ömrü ne kadardır?

Fluorid uygulamasının ömrü kişiden kişiye değişmektedir. Ağız içi hijyenine dikkat edilmesi durumunda tekrardan ihtiyaç kalmayabilir.

Fluorid Uygulaması için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Fluorid uygulaması için yurtdışından gelen hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Fluorid Uygulaması için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Fluorid uygulaması hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Fluorid Uygulaması sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Fluorid, bakterilerin diş minesinin erozyona uğradığı yerlerde diş yüzeylerini geri kazandırmak suretiyle çalışır. Ayrıca zararlı oral bakterilerin büyümesini de engelleyebilir. Fluorid uygulamaları sayesinde, diş hekiminiz çürümeyi ortadan kaldıramasa bile dişlerinizde daha güçlü bir dış yüzey oluşturarak, diş çürümesinin dişlerin daha derin kısımlarına nüfuz etmesini önler.

Fluorid Uygulaması sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Fluorid uygulaması sonrasında, çocukların ağız içi durumu hızlı değişiklik gösterdiği için en fazla 6 ayda 1 diş kontrolüne gelmelerinde fayda bulunmaktadır.

Fluorid Uygulaması sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Fluorid uygulaması ile doğru miktarda diş macunu kullanarak fırçalama, düzenli diş ipi, kullanma, düzenli diş bakımı alma ve sağlıklı bir beslenme çürümeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Fluorid Uygulaması başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 30 Dakika
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci -
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 1 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Fluorid Uygulaması nedir?

Fluorid uygulaması, diş çürümelerini önleyen, yavaşlatan veya kötüleşmesini önlemeye yardımcı olan bir diş tedavisidir. Vernik uygulaması, diş minesini güçlendirebilen bir mineral olan fluorid ile yapılır. Florürlü vernik uygulamaları koruyucu olmakla birlikte, diş çürüklerini %100 önleyemeyebilir.

Fluorid Uygulaması nasıl yapılır?

Fluorid uygulamaları, yutulmadan direkt dişe uygulanan topikal uygulamalar ve su/diyet takviyeleri ile sistemik uygulamalar olarak iki şekilde ele alınabilir. Fluorid uygulamaları sırasında dişe uygulanan maddeler, diş macununda bulunandan çok daha fazla fluorid içerirler. Diş hekimleri, yüksek konsantrasyonlu durulama, köpük, jel veya vernik formunda profesyonel fluorid tedavileri uygular. Tedavi topikal olarak fırça ile dişi boyamak veya ağız gargarası ile çalkalamak şeklinde yapılabilir. Uygulama oldukça basittir ve sadece birkaç dakikada tamamlanabilir.

Fluorid Uygulaması tedavi süreci nedir?

Pedodonti uzmanı muayenesi sonrasında diş hekimleri, yüksek konsantrasyonlu durulama, köpük, jel veya vernik formunda profesyonel fluorid tedavileri uygular. Tedavi topikal olarak fırça ile dişi boyamak veya ağız gargarası ile çalkalamak şeklinde yapılabilir. Uygulama oldukça basittir ve sadece birkaç dakikada tamamlanabilir.

Fluorid Uygulaması gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çürüklerin zaman içinde önlememesi sonucunda farklı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu sebepten dolayı fluorid uygulaması yapılarak önlem alınabilir.

Fluorid Uygulaması ihmal edilirse ne olur?

Fluorid uygulaması ihmal edilirse dişlerdeki çürükler büyür ve daha büyük sıkıntılara yol açar. Bu durum diş kayıplarına kadar gidebilir.

Fluorid Uygulaması kaç seanstır?

Fluorid uygulaması tek seansta biten bir uygulamadır. Ancak net süre Pedodontist Hekimlerinin muayenesi sonrası belirlenmektedir.

Fluorid Uygulaması işlem süresi ne kadardır?

Fluorid uygulamasında işlem süresi 30 dakikadır.

Fluorid Uygulaması kaç gün sürer?

Fluorid uygulaması 1 günde tamamlanan bir tedavidir.

Fluorid Uygulaması hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Fluorid uygulaması için herhangi bir anestezi kullanılmasına gerek bulunmamaktadır.

Fluorid Uygulaması hassasiyet süreci kaç gündür?

Fluorid uygulaması sonrasında hassasiyet süreci olmaz.

Fluorid Uygulaması tam iyileşme süreci kaç gündür?

Fluorid uygulaması sonrasında iyileşme olacak bir durum söz konusu olmamaktadır.

Fluorid Uygulaması sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Fluorid uygulaması sonrasında k ağız hijyenine dikkat edilmediği taktirde tekrar etme olasılığı mevcut olabilir.

Fluorid Uygulaması sırasında ağrı hissedilir mi?

Fluorid uygulaması sırasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Fluorid Uygulaması sonrasında ağrı hissedilir mi?

Fluorid uygulaması sonrasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman su içilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Fluorid uygulamasından 4 ile 12 saat sonra fırçalama yapılabilir

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Fluorid uygulamasından 4 ile 12 saat sonra diş ipi kullanılabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Fluoridin dişler tarafından tamamen emilebilmesi için tedaviden sonra, genellikle 30 dakika boyunca, yemekten veya içmekten kaçınmanız istenebilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Fluorid uygulaması sonrası iş ve sosyal hayatına kişiler hemen dönüş sağlayabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Fluorid uygulaması sonrasında genellikle ağrı olmamakla birlikte, ağrınız olduğunda hekiminize danşarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Fluorid Uygulaması sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Fluorid uygulaması ile doğru miktarda diş macunu kullanarak fırçalama, düzenli diş ipi, kullanma, düzenli diş bakımı alma ve sağlıklı bir beslenme çürümeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Fluorid Uygulaması her hastaya uygulanabilir mi?

Fluorid uygulaması diş sağlığını desteklemek ve çürükleri önlemek için, 3 yaşından itibaren düzenli hekim kontrolleri ile yerel fluorid uygulamaları yapılabilir.

Fluorid Uygulaması için en uygun yaş hangisi?

Çocuğunuz 3 yaşın altındaysa, profesyonel fluorid uygulaması yapılamaz ve sadece dişlerini yakın gözetim ile fırçalaması önerilir.

Fluorid Uygulaması hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Fluorid uygulaması alerjik hastalığı olan kişilere ve ağız içinde yara bulunan kişilere uygulanmaz.

Fluorid Uygulaması fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Fluorid uygulaması ağız içi durumuna göre değişiklik göstermektedir. Net fiyat bilgisi pedodonti uzmanı tarafından yapılan muayene sonrası belirtilmektedir.

Fluorid Uygulaması avantajları nelerdir?

Fluorid, bakterilerin diş minesinin erozyona uğradığı yerlerde diş yüzeylerini geri kazandırmak suretiyle çalışır. Ayrıca zararlı oral bakterilerin büyümesini de engelleyebilir. Fluorid uygulamaları sayesinde, diş hekiminiz çürümeyi ortadan kaldıramasa bile dişlerinizde daha güçlü bir dış yüzey oluşturarak, diş çürümesinin dişlerin daha derin kısımlarına nüfuz etmesini önler.

Fluorid Uygulaması zararı var mıdır?

Fluorid uygulamaları hem çocuklara hem de yetişkinlere diş sağlığı açısından önemli yarar sağlar. Yapılan önemli çalışmalar, bir yıl boyunca fluorid tedavisi gören çocuk ve ergenlerin diş çürümesine maruz kalma olasılığının yüzde 43 daha az olduğunu bulmuştur. Uzman hekimler tarafından uygulanan fluorid uygulaması, insan sağlığı için tamamen güvenlidir.

Fluorid Uygulaması riski var mıdır?

Fluorid vernik uygulaması güvenlidir. Uygulamada sadece küçük bir miktar florür kullanılır ve uygulama esnasında yutulmaz.

Fluorid Uygulaması hangi durumlarda uygulanır?

Fluorid uygulaması, çocukların dişlerinde oluşabilecek çürüklerin önlenmesi amacıyla yapılır.

Fluorid Uygulaması bu işlemin ömrü ne kadardır?

Fluorid uygulamasının ömrü kişiden kişiye değişmektedir. Ağız içi hijyenine dikkat edilmesi durumunda tekrardan ihtiyaç kalmayabilir.

Fluorid Uygulaması için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Fluorid uygulaması için yurtdışından gelen hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Fluorid Uygulaması için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Fluorid uygulaması hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Fluorid Uygulaması sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Fluorid, bakterilerin diş minesinin erozyona uğradığı yerlerde diş yüzeylerini geri kazandırmak suretiyle çalışır. Ayrıca zararlı oral bakterilerin büyümesini de engelleyebilir. Fluorid uygulamaları sayesinde, diş hekiminiz çürümeyi ortadan kaldıramasa bile dişlerinizde daha güçlü bir dış yüzey oluşturarak, diş çürümesinin dişlerin daha derin kısımlarına nüfuz etmesini önler.

Fluorid Uygulaması sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Fluorid Uygulaması sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Fluorid uygulaması sonrasında, çocukların ağız içi durumu hızlı değişiklik gösterdiği için en fazla 6 ayda 1 diş kontrolüne gelmelerinde fayda bulunmaktadır.

Fluorid Uygulaması sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Fluorid uygulaması ile doğru miktarda diş macunu kullanarak fırçalama, düzenli diş ipi, kullanma, düzenli diş bakımı alma ve sağlıklı bir beslenme çürümeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Fluorid Uygulaması başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları