Diş Taşı Temizliği / Tartar Tedavisi

Diş Taşı Temizliği / Tartar Tedavisi

Dişlerinize gerekli özeni gösterseniz bile ağzınızda bakterilerin olması kaçınılmazdır. Bu durum zamanla diş taşı oluşumuna neden olabilir. Diş taşı, gerekli önlemler alınmadığında ciddi diş ve diş eti sorunlarına neden olabilecek bir sorundur. Uzman hekimler tarafından yapılan detertraj yani diş taşı temizliği, ağız sağlığınızı ve gülüşünüzü korumaya yardımcı olur.

Diş taşı Nedir, Nasıl Oluşur?

Plak, dişlerinizi toplayıp biriktiren milyonlarca bakteri içeren yapışkan bir tabakadır. Diş plağındaki bakteriler, fırçalama ve diş ipi kullanarak düzenli olarak temizlenmezse, diş çürüklerine ve diş eti hastalıklarına neden olabilir. Dişlerinizi yeterince fırçalamaz ya da diş ipi kullanmazsanız, plak sertleşerek diş taşı haline gelebilir. Diş eti hastalıklarının en önemli nedenlerinden biridir. Ağız sağlığı üzerinde olumsuz etkileri nedeniyle, dişlerde diş taşı birikmesine izin verilmemelidir.

Diş taşı Ağız Sağlığını Nasıl Etkiler?

Diş eti çizgisi boyunca biriken yoğun diş taşı tabakası, diş eti hastalıkları başta olmak üzere ağız sağlığının kötüleşmesine neden olabilir. Diş taşı, gerektiği gibi fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı zorlaştırır. Yeterli hijyenin sağlanamaması sonucunda artan bakteri faaliyetleri, diş etlerinizin şişmesine, kızarmasına ve fırçalama sonucunda kanamalara neden olabilir. Bu, diş eti iltihabı olarak bilinen en hafif diş eti hastalığının tipik belirtisidir. Ağız sağlığı kötüleşirse, diş kaybına dahi yol açabilecek ciddi hastalıklar görülebilir. Aşırı plak ve diştaşı birikimi kötü nefes kokusunun nedenlerinden biridir. Diştaşı ayrıca kozmetik problemler de yaratabilir. Gözenekli bir yapıya sahip olduğundan, lekeleri kolayca emebilir. Çay veya kahve gibi yüksek oranda pigmentli içecek içildiğinde rengi kararabilir.

Diştaşı Nasıl Temizlenir?

Plak tabakası katılaşarak diştaşı haline geldiğinde, artık diş fırçası ile çıkartılamaz. Diştaşı ağız sağlığını tehdit eden bir durumdur ve evde detertraj (diş taşı temizliği) yapmanın güvenli bir yolu yoktur. Diştaşlarını temizlediğini iddia edilen ürünlerin, doğal bile olsa kullanımı önerilmemektedir. Detertraj işlemini güvenli bir şekilde, diş etlerine zarar vermeden yapmak uzmanlık gerektirir. Bu nedenle diş taşı temizliği özel aletlerle, sadece uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Hospitadent’in alanında uzman hekimleri ve son teknolojiye sahip donanımları ile detertraj işlemini güvenli ve etkin bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Diştaşı Nasıl Önlenir?

Diş taşı sadece diş hekiminiz tarafından güvenle temizlenebilir. Bununla birlikte diş taşı oluşumunu engellemek için gerekli adımları atabilirsiniz. En iyi çözüm, dişlerinizde diş taşı oluşmasına izin vermemektir. İyi bir ağız hijyeni rutini ile plakları sertleşmeden temizleyebilir, ağız sağlığınızı korumaya yardımcı olabilirsiniz.

  • Dişlerinizi yumuşak kıllı bir diş fırçası ile düzenli olarak, günde iki kez, 2 dakika fırçalayın. Kısa süreli fırçalama, plağı temizleyemediği için diş taşı oluşumunu da önleyemez.
  • Diş ipi kullanın. Diş fırçası, diş ve diş eti arasında kalan yüzeylere yeterince ulaşamaz. Diş fırçası ile aranız ne kadar iyi olursanız olun, dişlerinizin arasındaki plağı çıkarmanın ve bu erişilmesi zor bölgelerden diş taşını uzak tutmanın tek yolu diş ipi kullanmaktır.
  • Florürlü diş macunlarını seçin. Florür, diş minesindeki hasarının onarılmasına yardımcı olur.
  • Beslenmenize dikkat edin. Sağlıklı beslenmeye ve yediğiniz şekerli yiyecekleri sınırlamaya çalışın. Şekerli ve nişastalı gıdalar, ağızda bakteri gelişimini hızlandırırlar.
  • Sigara içmeyin. Çalışmalar, sigara içen veya diğer tütün ürünlerini kullanan insanların diş taşı oluşma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Mükemmel fırçalama ve diş ipi alışkanlığınız olsa bile, ağzınızda bakterileri tamamen yok edemezsiniz. Bu nedenle diş sağlığınızı korumak ve oluşabilecek herhangi bir plak tabakasını veya diş taşını gidermek için diş hekiminizi düzenli aralıklarla ziyaret etmelisiniz. Detertraj işlemini, tüm Dental Group Hospitadent şubelerinde, uzman hekimlerimize güvenle yaptırabilirsiniz.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 30 Dakika
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 6 Ay
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Taşı Temizliği nedir?

Diş taşı temizliği ağız ve diş sağlığının korunması amacıyla yapılan tedavi yöntemidir. Diş taşı temizliği, dişlerin yanında ve yakınında bulunan tartar oluşumunu engellemek için yapılır.

Diş Taşı Temizliği ilk muayenesinde ne yapılır?

Diş taşı temizliği, uzman diş hekimleri tarafından ağız içi durumu kontrol edilerek yapılır. Herhangi bir sıkıntısı bulunmayan kişilere muayene sonrası uygulanabilir. Ağız içi durumu sıkıntılı olan kişilerde ise öncelikle sorunlar giderilir daha sonrasında diş taşı temizliği işlemi gerçekleştirilir.

Diş Taşı Temizliği ne işe yarar?

Diş taşı temizliği diş etlerinin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Dişlerin beyaz ve temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ağız içinde iltihaplanma olmasının önüne geçer ve estetik görüntü oluşmasına yardımcı olur.

Diş Taşı Temizliği nasıl yapılır?

Diş taşı temizliği uzman hekimler tarafından aletler aracılığı ile yapılır. Diş taşları kazınarak kaldırılır ve temizlenmesi gerçekleştirilir.

Diş Taşı Temizliği Detertraj gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş taşı temizliği detertraj yapılmaması durumunda diş aralarında ve üzerlerinde lekeler oluşması kötü bir görüntü ve farklı ağız içi sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Bunların giderilmesi için uzman hekimler tarafından muayene sonrası diş taşı temizliği yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği ne kadar süre ile yapılır?

Diş taşı temizliği 6 ayda bir yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı ve Leke Temizliği ihmal edilirse ne olur?

Diş taşı ve leke temizliği ihmal edilirse ileri ki yaşlarda ağız içi enfeksiyonuna sebep olabilir. Enfeksiyonun büyümesi doğrultusunda diş kayıplarına neden olmasına yol açabilir.

Diş Taşı Temizliği kaç seanstır?

Diş taşı temizliği tek seansta yapılabilecek bir işlemdir.

Diş Taşı Temizliği süresi ne kadardır? Diş Taşı Temizliği ne kadar sürer?

Diş taşı temizliği 30 dakika sürmektedir.

Diş Taşı Temizliği kaç gün sürer?

Diş taşı temizliği 1 gün içinde yapılabilir.

Diş Taşı Temizliği hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Diş taşı temizliğinde anestezi genelde kullanılmamaktadır. Ancak kişilerin tercihine göre lokal anestezi kullanılmaktadır.

Diş Taşı Temizliği sonrası hassasiyet ne kadar sürer?

Diş taşı temizliği sonrası hassasiyet süreci 2-3 gün sürmektedir.

Diş Taşı Temizliği tam iyileşme süreci kaç gündür?

Diş taşı temizliği sonrası iyileşme süreci 1 hafta sonra tamamen gerçekleşmektedir.

Diş Taşı Temizliği sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Diş taşı temizliği kişilerin ağız içi hijyenine dikkat etmeleri sonucu kalıcılığı uzun süre devamlılık göstermektedir.

Diş Taşı Temizliği acıtır mı?

Diş taşı temizliğini ilk kez yaptıracak kişiler için işlem biraz acıtabilir. Ancak düzenli olarak yaptıran kişiler de ağrı hissedilmemektedir.

Diş Taşı Temizliği sonrasında ağrı hissedilir mi?

Diş taşı temizliği sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır. İşlem sonrasında kısa süren hassasiyetler yaşanabilmektedir.

Tartar tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Tartar tedavisi sonrası hemen yemek yenilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Diş taşı temizliği sonrası hemen sıvı içilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman su içilebilir?

Diş taşı temizliği sonrası hemen su içilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş taşı temizliği sonrası hemen diş fırçalanabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Diş taşı temizliği sonrası hemen diş ipi kullanılabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Diş taşı temizliği sonrasında iş hayatına/sosyal hayata aynı gün içinde dönülebilmektedir.

Tartar tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Tartar tedavisi sonrası hekim tavsiyesi üzerine ağrı durumunda ilaç kullanılabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası dikkat edilecekler nelerdir?

Diş taşı temizliği sonrası aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ağız içi hijyenine dikkat edilmelidir.

Diş Taşı Temizliği her hastaya uygulanabilir mi?

Diş taşı temizliği, hekim uygun gördüğü taktirde her hastaya uygulanabilir.

Diş Taşı Temizliği yaş sınırı var mıdır?

Diş taşı temizliği, hekim uygun gördüğü taktirde her yaşta bireye uygulanabilir.

Diş Taşı Temizliği fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Diş Taşı Temizliği ücretleri nedir?

Diş taşı temizliği fiyatları yapılacak diş sayısına ve belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Diş Taşı Temizliği avantajları nelerdir?

Diş taşı temizliği diş etlerinin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Dişlerin beyaz ve temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ağız içinde iltihaplanma olmasının önüne geçer ve estetik görüntü oluşmasına yardımcı olur.

Diş Taşı Temizliği zararlı mı?

Diş taşı temizliğinin herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte, ağız içinin daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Diş Taşı Temizliği riski var mıdır?

Diş taşı temizliğinde herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Diş Taşı Temizliği hangi durumlarda uygulanır?

Diş taşı temizliği diş aralarında ve üzerlerinde lekeler oluşması kötü bir görüntü ve farklı ağız içi sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Bunların giderilmesi için uzman hekimler tarafından muayene sonrası diş taşı temizliği yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği işleminin ömrü ne kadardır?

Diş taşı temizliği işleminin ömrü kişiden kişiye değişebilir. Tedavi sonrası ağız içine uygulanacak iyi bakım ile uzun süre ihtiyaç kalmayabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası dişte kırılma, düşme vb. gibi durumlar olur mu?

Diş taşı temizliği sonrası dişte kırılma meyda gelmemektedir.

Diş Taşı Temizliği için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş taşı temizliği için yurtdışından gelen hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Taşı Temizliği için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş taşı temizliği için kişiler 1 gün 1 saatlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Taşı Temizliği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş taşı temizliği sonrası dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Diş Taşı Temizliği sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Diş taşı temizliği sonrası aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Diş taşı temizliğinden hemen sonra gargara yapılabilmektedir. Tuzlu gargara en çok önerilen gargara şeklidir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş taşı temizliği sonrası ihtiyaç duyulmadığı taktirde kontrole gidilmesine gerek bulunmamaktadır.

Diş Taşı Temizliği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş taşı temizliği 6 ayda bir yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği iyileştiğimi nasıl anlarım?

Diş taşı temizliği sonrasında sıkıntılarınızın giderilmesi sağlandıysa ve hekim kontrolü sonrasında iyileştiğinizi anlayabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1
İşlem Süresi 30 Dakika
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 6 Ay
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Taşı Temizliği nedir?

Diş taşı temizliği ağız ve diş sağlığının korunması amacıyla yapılan tedavi yöntemidir. Diş taşı temizliği, dişlerin yanında ve yakınında bulunan tartar oluşumunu engellemek için yapılır.

Diş Taşı Temizliği ilk muayenesinde ne yapılır?

Diş taşı temizliği, uzman diş hekimleri tarafından ağız içi durumu kontrol edilerek yapılır. Herhangi bir sıkıntısı bulunmayan kişilere muayene sonrası uygulanabilir. Ağız içi durumu sıkıntılı olan kişilerde ise öncelikle sorunlar giderilir daha sonrasında diş taşı temizliği işlemi gerçekleştirilir.

Diş Taşı Temizliği ne işe yarar?

Diş taşı temizliği diş etlerinin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Dişlerin beyaz ve temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ağız içinde iltihaplanma olmasının önüne geçer ve estetik görüntü oluşmasına yardımcı olur.

Diş Taşı Temizliği nasıl yapılır?

Diş taşı temizliği uzman hekimler tarafından aletler aracılığı ile yapılır. Diş taşları kazınarak kaldırılır ve temizlenmesi gerçekleştirilir.

Diş Taşı Temizliği Detertraj gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş taşı temizliği detertraj yapılmaması durumunda diş aralarında ve üzerlerinde lekeler oluşması kötü bir görüntü ve farklı ağız içi sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Bunların giderilmesi için uzman hekimler tarafından muayene sonrası diş taşı temizliği yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği ne kadar süre ile yapılır?

Diş taşı temizliği 6 ayda bir yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı ve Leke Temizliği ihmal edilirse ne olur?

Diş taşı ve leke temizliği ihmal edilirse ileri ki yaşlarda ağız içi enfeksiyonuna sebep olabilir. Enfeksiyonun büyümesi doğrultusunda diş kayıplarına neden olmasına yol açabilir.

Diş Taşı Temizliği kaç seanstır?

Diş taşı temizliği tek seansta yapılabilecek bir işlemdir.

Diş Taşı Temizliği süresi ne kadardır? Diş Taşı Temizliği ne kadar sürer?

Diş taşı temizliği 30 dakika sürmektedir.

Diş Taşı Temizliği kaç gün sürer?

Diş taşı temizliği 1 gün içinde yapılabilir.

Diş Taşı Temizliği hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Diş taşı temizliğinde anestezi genelde kullanılmamaktadır. Ancak kişilerin tercihine göre lokal anestezi kullanılmaktadır.

Diş Taşı Temizliği sonrası hassasiyet ne kadar sürer?

Diş taşı temizliği sonrası hassasiyet süreci 2-3 gün sürmektedir.

Diş Taşı Temizliği tam iyileşme süreci kaç gündür?

Diş taşı temizliği sonrası iyileşme süreci 1 hafta sonra tamamen gerçekleşmektedir.

Diş Taşı Temizliği sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Diş taşı temizliği kişilerin ağız içi hijyenine dikkat etmeleri sonucu kalıcılığı uzun süre devamlılık göstermektedir.

Diş Taşı Temizliği acıtır mı?

Diş taşı temizliğini ilk kez yaptıracak kişiler için işlem biraz acıtabilir. Ancak düzenli olarak yaptıran kişiler de ağrı hissedilmemektedir.

Diş Taşı Temizliği sonrasında ağrı hissedilir mi?

Diş taşı temizliği sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır. İşlem sonrasında kısa süren hassasiyetler yaşanabilmektedir.

Tartar tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Tartar tedavisi sonrası hemen yemek yenilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Diş taşı temizliği sonrası hemen sıvı içilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman su içilebilir?

Diş taşı temizliği sonrası hemen su içilebilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş taşı temizliği sonrası hemen diş fırçalanabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Diş taşı temizliği sonrası hemen diş ipi kullanılabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Diş taşı temizliği sonrasında iş hayatına/sosyal hayata aynı gün içinde dönülebilmektedir.

Tartar tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Tartar tedavisi sonrası hekim tavsiyesi üzerine ağrı durumunda ilaç kullanılabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası dikkat edilecekler nelerdir?

Diş taşı temizliği sonrası aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ağız içi hijyenine dikkat edilmelidir.

Diş Taşı Temizliği her hastaya uygulanabilir mi?

Diş taşı temizliği, hekim uygun gördüğü taktirde her hastaya uygulanabilir.

Diş Taşı Temizliği yaş sınırı var mıdır?

Diş taşı temizliği, hekim uygun gördüğü taktirde her yaşta bireye uygulanabilir.

Diş Taşı Temizliği fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Diş Taşı Temizliği ücretleri nedir?

Diş taşı temizliği fiyatları yapılacak diş sayısına ve belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Diş Taşı Temizliği avantajları nelerdir?

Diş taşı temizliği diş etlerinin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Dişlerin beyaz ve temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ağız içinde iltihaplanma olmasının önüne geçer ve estetik görüntü oluşmasına yardımcı olur.

Diş Taşı Temizliği zararlı mı?

Diş taşı temizliğinin herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte, ağız içinin daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Diş Taşı Temizliği riski var mıdır?

Diş taşı temizliğinde herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Diş Taşı Temizliği hangi durumlarda uygulanır?

Diş taşı temizliği diş aralarında ve üzerlerinde lekeler oluşması kötü bir görüntü ve farklı ağız içi sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Bunların giderilmesi için uzman hekimler tarafından muayene sonrası diş taşı temizliği yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği işleminin ömrü ne kadardır?

Diş taşı temizliği işleminin ömrü kişiden kişiye değişebilir. Tedavi sonrası ağız içine uygulanacak iyi bakım ile uzun süre ihtiyaç kalmayabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası dişte kırılma, düşme vb. gibi durumlar olur mu?

Diş taşı temizliği sonrası dişte kırılma meyda gelmemektedir.

Diş Taşı Temizliği için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş taşı temizliği için yurtdışından gelen hastaların 1 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Taşı Temizliği için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş taşı temizliği için kişiler 1 gün 1 saatlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Diş Taşı Temizliği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş taşı temizliği sonrası dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Diş Taşı Temizliği sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Diş taşı temizliği sonrası aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Diş taşı temizliğinden hemen sonra gargara yapılabilmektedir. Tuzlu gargara en çok önerilen gargara şeklidir.

Diş Taşı Temizliği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş taşı temizliği sonrası ihtiyaç duyulmadığı taktirde kontrole gidilmesine gerek bulunmamaktadır.

Diş Taşı Temizliği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş taşı temizliği 6 ayda bir yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Diş Taşı Temizliği iyileştiğimi nasıl anlarım?

Diş taşı temizliği sonrasında sıkıntılarınızın giderilmesi sağlandıysa ve hekim kontrolü sonrasında iyileştiğinizi anlayabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları