Full Ağız İmplant Tedavisi

Full Ağız İmplant Tedavisi

Full Ağız İmplant Tedavisi Nedir?

Kişiler farklı sebeplerden dolayı ağız içinde diş kaybı yaşayabilir. Yaşanan diş kaybının artması sonucu dişsizlik meydana gelir. Çok fazla oluşan diş kayıplarının yerine yapılacak tedaviye full ağız implant denir. Full ağız implant tedavisi alt çeneye maximum 6 adet ve üst çeneye maximum 8 adet yapılacak şekilde planlanır. 

Full Ağız İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından muayane edilir ve tedavi planlaması gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene de hastanın ağız içi durumu, kemik yapısı ve kemiğin durumu gözlemlenir. Kişinin ağız içi durumu ve kemik yapısı implanta uygunsa tedaviye başlanır. Çene kemiği erimesi görülen hastalarda ise öncelikle sinus lift uygulaması olarak bilinen kemik dozu işlemi gerçekleştirilir ve 6 ay sonra implant tedavisine başlanır. Kalp, diyabet, tansiyon ve kronik hastalığı olan kişilerin öncelikle kendi hekimlerinden onay alması sonucu işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonrasında lokal anestezi ile birlikte implatın kemiğe yerleştirme sürecine geçilir. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi için boşluklar açılır ve açılan boşluklara implantlar yerleştirildikten sonra dikiş atılarak kapatılır. İmplantların iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant Tedavisi Avantajları

Full ağız implant tedavisi diş eksikliğinin giderilmesi ile kişilerin hayat kalitesini iyileştirir. Yeme-içme ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesine yardımcı olur. Görünüm olarak estetik görüntü yaratır ve yüz görünümünün iyileştirilmesine de yardımcı olur. Çıkma gibi risk faktörleri bulunmadığı için daha konforlu bir tedavi şeklidir. Dayanıklılık konusunda da oldukça verim alınan bir tedavidir. Kişilerin iş ve sosyal hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Dezavantajları

Maliyetli ve uzun süreç gerektirdiği için dezavantajlı olarak görünebilir. Ancak yapılan tedavi sonrasında kişilerden alınan memnuniyet geri dönüşleri sonucu bu durumlar bir dezavantaj olarak görülmeye bilmektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Zamanla dişlerde farklı komplikasyonlar gelişebilir. Gelişen komplikasyonlar sonucu kişiler diş kayıplarına uğrar. Diş kayıplarının fazla olması sebebiyle problem yaşayan kişilere full ağız implant tedavisi önerilir.
 

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 5 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Full Ağız İmplant nedir?

Kişiler farklı sebeplerden dolayı ağız içinde diş kaybı yaşayabilir. Yaşanan diş kaybının artması sonucu dişsizlik meydana gelir. Çok fazla oluşan diş kayıplarının yerine yapılacak tedaviye full ağız implant denir.

Full Ağız İmplant ilk muayenede ne yapılır?

Öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından muayane edilir ve tedavi planlaması gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene de hastanın ağız içi durumu, kemik yapısı ve kemiğin durumu gözlemlenir.

Full Ağız İmplant tedavisi nasıl yapılır?

Full ağız implant tedavisi öncesinde çene kemiği erimesi görülen hastalarda öncelikle sinus lift uygulaması olarak bilinen kemik tozu işlemi gerçekleştirilir ve 6 ay sonra implant tedavisine başlanır. Kalp, diyabet, tansiyon ve kronik hastalığı olan kişilerin öncelikle kendi hekimlerinden onay alması sonucu işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonrasında lokal anestezi ile birlikte implatın kemiğe yerleştirme sürecine geçilir. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi için boşluklar açılır ve açılan boşluklara implantlar yerleştirildikten sonra dikiş atılarak kapatılır. İmplantların iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant tedavisi kaç seanstır?

Full ağız implant tedavi ortalama 2-3 seanstır. Seans sayısı hasta ağız içi durumuna göre değişebilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi kaç gün sürer?

Full ağız implant tedavisinde iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Full ağız implant tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastanın talebi üzerine genel anestezi de kullanılabilir.

Full Ağız İmplant tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Full ağız implant tedavisinde hassasiyet süreci 1 haftadır.

Full Ağız İmplant tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Full ağız implant tedavisinde tam iyileşme süreci 7 gündür.

Full Ağız İmplant tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Full ağız implant tedavisi sırasında anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Full ağız implant tedavisi sonrasında fazla olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrı durumuna göre kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanabilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Full ağız implant tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Full ağız implant tedavisinden 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Full ağız implant tedavisinden 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayata dönülebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Full ağız implant tedavisinden sonra aşırı sıcak ve soğuk besin tüketiminden uzak durulmalıdır. Asitli içecek ve sigara tüketiminden de uzak durulması gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Full ağız implant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Full Ağız İmplant tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Full ağız implant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Full Ağız İmplant hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Full ağız implant tedavisi kemik yapısı uygun olmayan kişilere uygulanmamaktadır.

Full Ağız İmplant tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Full ağız implant tedavisinde fiyat uygulanacak olan implant sayısına, implantın markasına ve kalitesine göre fiyat değişmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

Full ağız implant tedavisi diş eksikliğinin giderilmesi ile kişilerin hayat kalitesini iyileştirir. Yeme-içme ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesine yardımcı olur. Görünüm olarak estetik görüntü yaratır ve yüz görünümünün iyileştirilmesine de yardımcı olur. Çıkma gibi risk faktörleri bulunmadığı için daha konforlu bir tedavi şeklidir. Dayanıklılık konusunda da oldukça verim alınan bir tedavidir. Kişilerin iş ve sosyal hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin zararı var mıdır?

Full ağız implant tedavisi işinin ehli kişiler tarafından doğru uygulandığı takdirde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Full Ağız İmplant tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Full ağız implant tedavisi çok fazla diş kayıpları yaşandığı zaman uygulanabilir.

Full Ağız İmplant bu işlemin ömrü ne kadardır?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Full ağız implant tedavisinde düşme çok nadir görülen bir durumdur. Ancak diş eti hastalıkları, fazla sigara tüketimi, ağız bakımının yetersiz olması düşme gibi durumlara yol açabilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Full ağız implant tedavisi, doğru yerde, işinin ehli kişiler tarafından kaliteli malzemelerle yapıldığında kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle merdivenaltı klinikler bilinçsiz kişiler tarafından yapılan tedaviler başarısız olabilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Full ağız implant tedavisinde yurtdışından gelen hastalar 1-3 gününü ayırmalıdır.

Full Ağız İmplant tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Full ağız implant tedavisi için yaklaşık 1-3 gün ayrılmalıdır.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Full ağız implant sonrası yüz şişmesinin geçmesi için buz torbalarını 5 dakika boyunca 10 dakika aralıkla yüzümüze tutmamız şişliği azaltacaktır.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Full ağız implant tedavisi sonrasında kanamanız fazla olursa steril gaz tamponu ile bölgeye 30 dakika baskı uygulayabilirsiniz. Kanamanızın durmadığı takdirde hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Tek diş implant tedavisinden 1 hafta sonra kontrole gelinmesi gerekir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Tek diş implant tedavisinden sonra 6 ayda bir kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 5 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Full Ağız İmplant nedir?

Kişiler farklı sebeplerden dolayı ağız içinde diş kaybı yaşayabilir. Yaşanan diş kaybının artması sonucu dişsizlik meydana gelir. Çok fazla oluşan diş kayıplarının yerine yapılacak tedaviye full ağız implant denir.

Full Ağız İmplant ilk muayenede ne yapılır?

Öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından muayane edilir ve tedavi planlaması gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene de hastanın ağız içi durumu, kemik yapısı ve kemiğin durumu gözlemlenir.

Full Ağız İmplant tedavisi nasıl yapılır?

Full ağız implant tedavisi öncesinde çene kemiği erimesi görülen hastalarda öncelikle sinus lift uygulaması olarak bilinen kemik tozu işlemi gerçekleştirilir ve 6 ay sonra implant tedavisine başlanır. Kalp, diyabet, tansiyon ve kronik hastalığı olan kişilerin öncelikle kendi hekimlerinden onay alması sonucu işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonrasında lokal anestezi ile birlikte implatın kemiğe yerleştirme sürecine geçilir. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi için boşluklar açılır ve açılan boşluklara implantlar yerleştirildikten sonra dikiş atılarak kapatılır. İmplantların iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant tedavisi kaç seanstır?

Full ağız implant tedavi ortalama 2-3 seanstır. Seans sayısı hasta ağız içi durumuna göre değişebilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi kaç gün sürer?

Full ağız implant tedavisinde iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Full ağız implant tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastanın talebi üzerine genel anestezi de kullanılabilir.

Full Ağız İmplant tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Full ağız implant tedavisinde hassasiyet süreci 1 haftadır.

Full Ağız İmplant tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Full ağız implant tedavisinde tam iyileşme süreci 7 gündür.

Full Ağız İmplant tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Full ağız implant tedavisi sırasında anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Full ağız implant tedavisi sonrasında fazla olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrı durumuna göre kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanabilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Full ağız implant tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Full ağız implant tedavisinden 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Full ağız implant tedavisinden 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayata dönülebilir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Full ağız implant tedavisinden sonra aşırı sıcak ve soğuk besin tüketiminden uzak durulmalıdır. Asitli içecek ve sigara tüketiminden de uzak durulması gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Full ağız implant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Full Ağız İmplant tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Full ağız implant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir.

Full Ağız İmplant hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Full ağız implant tedavisi kemik yapısı uygun olmayan kişilere uygulanmamaktadır.

Full Ağız İmplant tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Full ağız implant tedavisinde fiyat uygulanacak olan implant sayısına, implantın markasına ve kalitesine göre fiyat değişmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

Full ağız implant tedavisi diş eksikliğinin giderilmesi ile kişilerin hayat kalitesini iyileştirir. Yeme-içme ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesine yardımcı olur. Görünüm olarak estetik görüntü yaratır ve yüz görünümünün iyileştirilmesine de yardımcı olur. Çıkma gibi risk faktörleri bulunmadığı için daha konforlu bir tedavi şeklidir. Dayanıklılık konusunda da oldukça verim alınan bir tedavidir. Kişilerin iş ve sosyal hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin zararı var mıdır?

Full ağız implant tedavisi işinin ehli kişiler tarafından doğru uygulandığı takdirde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Full Ağız İmplant tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Full ağız implant tedavisi çok fazla diş kayıpları yaşandığı zaman uygulanabilir.

Full Ağız İmplant bu işlemin ömrü ne kadardır?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Full ağız implant tedavisinde düşme çok nadir görülen bir durumdur. Ancak diş eti hastalıkları, fazla sigara tüketimi, ağız bakımının yetersiz olması düşme gibi durumlara yol açabilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinin merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Full ağız implant tedavisi, doğru yerde, işinin ehli kişiler tarafından kaliteli malzemelerle yapıldığında kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle merdivenaltı klinikler bilinçsiz kişiler tarafından yapılan tedaviler başarısız olabilmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Full ağız implant tedavisinde yurtdışından gelen hastalar 1-3 gününü ayırmalıdır.

Full Ağız İmplant tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Full ağız implant tedavisi için yaklaşık 1-3 gün ayrılmalıdır.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Full ağız implant sonrası yüz şişmesinin geçmesi için buz torbalarını 5 dakika boyunca 10 dakika aralıkla yüzümüze tutmamız şişliği azaltacaktır.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Full ağız implant tedavisi sonrasında kanamanız fazla olursa steril gaz tamponu ile bölgeye 30 dakika baskı uygulayabilirsiniz. Kanamanızın durmadığı takdirde hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Tek diş implant tedavisinden 1 hafta sonra kontrole gelinmesi gerekir.

Full Ağız İmplant tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Tek diş implant tedavisinden sonra 6 ayda bir kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Full Ağız İmplant tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları