Box Teknik

Box Teknik

Çene kemiklerinizdeki erimeler yüzünden görüntünüzden rahatsızsanız, hareketli protezleriniz artık çenelerinize tutunamıyorsa ya da implant yaptırmak isteyip kemik kayıpları yüzünden yaptıramayacağınıza inanıyorsanız box teknik sizin için en uygun çözüm olabilir.

Box teknik (kutu tekniği) nedir?

Kutu tekniği olarak da anılabilen box teknik, son teknoloji ve bilimin rehberliğiyle, implant yapılamayacak ya da çene ve yüz estetiğini bozacak kadar büyük çene kemiği kayıplarının olduğu durumlarda yeniden kemik oluşturmaya yönelik olarak geliştirilmiş bir cerrahi tedavi yöntemidir. 

Bu cerrahi yöntemde, özel olarak tasarlanan bariyer plaklar ve yine özel yollarla elde edilen kemik ürünleri kullanılarak, kemik çevresinde bir kutu oluşturulup bu kutu içinde gelişecek şekilde yeni bir kemik dokusu yaratmak amaçlanmaktadır.

Geleneksel kemik oluşturma yöntemlerinin yetersiz kaldığı bazı yoğun kemik kayıpları, uzun yıllar boyunca kişinin başka bölgelerinden

Alınan kemik parçalarının ilgili bölgeye nakledilmesiyle çözülmeye çalışılmıştır. Fakat bu tekniğin gelişmesiyle beraber bu zorunluluk büyük ölçüde ortadan kalkmıştır. 

Dental Group Hospitadent çene kemiği problemleriniz de dahil olmak üzere bütün tedavi işlemleriniz için tüm şubelerinde, en son teknolojileri takip eden alanında uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Box Tekniğin Avantajları nelerdir?

Yoğun kemik kaybının neden olduğu fonksiyon ve estetik eksiklikleri kişilerin hem sağlığını hem de sosyal hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Box teknik uygulamasıyla yeniden kazanılan kemik dokusuna bağlı estetik görünüm ve işlevsel fonksiyonlar kişilerin hayatını daha sağlıklı ve konforlu bir hale getirir.

İşlem sırasında oluşturulan kutu şekli dolayısıyla iyileşme sonrası oluşacak kemik şekli tahmin edilebilir olup, daha sonrasında yapılacak implant ve protez uygulamalarının planlanması çok daha kolay olmaktadır.

Bunun yanında, vücudun başka bir bölgesinden kemik parçası alınması için yapılacak ikinci bir cerrahi işlemin olmayışı box tekniğin en büyük avantajlarındandır ve işlem sonrası hastanın çok daha rahat bir iyileşme dönemi geçirmesini sağlamaktadır.

Box teknik nasıl yapılır?

 1. İşlem öncesi mutlaka titiz bir ağız muayenesi ve radyolojik inceleme yapılmaktadır. Bunun yanında bilgisayarlı tomografi görüntülerinden yararlanarak işlem planlanır. 
 2. Box teknik uygulaması planlanan hastanın var olan bir sağlık problemi varsa ilgili doktorların tavsiyeleriyle planlamalar şekillendirilir ve gerekli önlemler alınır. 
 3. Eğer genel ağız hijyeninde bir takım sorunlar varsa önce bunlar çözümlenir. Diş temizliği, dolgu, kanal tedavileri gibi diğer tedavi ihtiyaçları giderilip ağız tümüyle hijyenik bir hale geldiğinde hasta box teknik uygulamasına hazır olur.
 4. Box teknik işlemine başlamadan önce uygulama yapılacak bölge lokal anesteziyle uyuşturulur. Bazı özel durumlarda genel anestezi de tercih edilebilmektedir.
 5. Temel olarak 3 boyutlu yeni bir kemik oluşturma amacıyla uygulanan box teknik polilaktik asitten oluşan bariyer plaklar kullanılarak, halk arasında kemik tozu olarak bilinen kemik greftlerinin yerleştirilmesi esasına dayanır. Polilaktik asitten oluşan plaklar, var olan kemik dokularına sabitlenip, tıpkı bir baraj duvarı gibi set oluşturarak, kemik greftlerinin sabit bir şekilde kalmasını ve yeni kemik oluşturmasını sağlayacak bir kutu oluştururlar. 
 6. İşlem tamamlandıktan sonra box teknik uygulanan bölge diş etiyle kapatılarak dikiş atılır. Bu aşamadan sonra kemik iyileşmesi beklenmeye başlanır.

Box teknik sonrası iyileşme nasıl olur?

 1. Her cerrahi işlemden sonra olduğu gibi ilk gün hafif bir kanama olması normal kabul edilmektedir. 
 2. İlk gün ağzın kuvvetli çalkalanmaması ve dikişlerin bulunduğu yara bölgesinden kan pıhtısının uzaklaştırılmaması gerekmektedir. 
 3. İşlem sonrası birkaç gün tanecik içermeyen sıvı ve ılık gıdalarla beslenme önerilir. Hekiminizin tavsiye ettiği ilaç ve gargaraların kullanımının ihmal edilmemesi önem teşkil eder. Kendiliğinden eriyen dikiş materyallerinin kullanıldığı durumlar dışında dikişler 7-10 gün sonra alınmaktadır.
 4. Box teknik uygulaması sonrası yeni kemik oluşumu ve iyileşme genellikle 6-8 ay arasında tamamlanır. Kemik kaybının bir nebze daha az olduğu nadir durumlarda implant uygulaması box teknikle aynı zamanda yapılsa da genellikle box teknik uygulanan bölgeye yapılacak implant ya da protez işlemleri için bu sürenin tamamlanması beklenir. 
 5. İyileşme döneminde kemik oluşumuna olumsuz bir etki yaratmaması için iyi bir ağız hijyeni ve sigaradan uzak durmak son derece önem taşır.
 6. Bir diğer önemli nokta da işlemin uygulandığı bölgeye kuvvet uygulanmamasıdır. Bu sebeple ihtiyaç dahilinde hazırlanacak geçici protezlerin box teknik uygulanan bölgeye kuvvet uygulamayacak şekilde olması gerekir.
 7. Box teknik uygulaması sonrasında düzenli kontrollerin aksatılmaması da oluşabilecek komplikasyonlara karşı önem teşkil etmektedir.

Çene kemikleri neden erir?

 1. Uzun yıllar takılıp çıkarılabilen hareketli protezleri kullanan hastalarda, özellikle alt çene kemiğinin üzerine gelen fazla kuvvetin etkisiyle kemik dokusunda kayıplar ve erimeler gözlenir. Bu erimeler kimi zaman implant yapılamayacak hatta hareketli protezler dahi tutmayacak kadar büyük oranda olur.
 2. Özellikle diş kayıpları ve uzun süre kullanılan protezler sebebiyle üst çene arka bölgelerde oluşan kemik kaybına çeşitli sebeplerle oluşabilen sinüs sarkmalarının da eşlik etmesiyle ciddi kemik kayıpları gözlenebilmektedir.
 3. İlerlemiş diş eti hastalıkları sebebiyle de kemik kayıpları oluşabilir. Periodontitis olarak anılan ileri derece diş eti hastalıklarında, var olan bakteriyel durumun etkisiyle, çene kemiklerinde erimeler, kemik boy ve genişliğinde buna bağlı azalmalar meydana gelmektedir.
 4. Ağır kemik travması yaratan kazalar ya da çeneler bölgesindeki kist ve tümör oluşumları yüzünden geçirilen cerrahi bir takım operasyonlar da ciddi kemik kayıpları yaratmaktadır. Eğer bu kemik kayıpları telafi edilmezse kişinin hem kemik hem de diş eksikliğine bağlı olarak yüz bölgesinde çökmeler ve estetik problemler oluşmaktadır. Bunun yanında konuşma ve çiğneme fonksiyonları da zarar görmektedir.

Bazı durumlarda enfeksiyonlu dişlerin uzun süre ağızda kalması, diş çekimleri ve implant uygulamaları sonrasında da ciddi bölgesel kemik kayıpları görülmektedir. Çene kemiğinin hem boy hem de genişlik kaybına uğradığı böyle durumlarda box teknik diğer yöntemlere göre sağladığı avantajlarla ideal bir tedavi yöntemidir.

Box teknik kimlere yapılır?

Genel bir sağlık problemi olmayan, gelişim çağını tamamlamış ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir. 

Box tekniğin içerdiği cerrahi girişimler nedeniyle kalp, tansiyon, şeker, hemofili gibi hastalıklara sahip kişilerde ve kemik oluşumunu etkileyen bazı ilaçların kullanımında, işlem öncesi uzman doktorların yönlendirmeleriyle, bazı özel önlemlerin alınması gerekmektedir. 

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi almış ya da alıyor olan hastalarda kemik iyileşmesi mümkün olmadığından box teknik uygulanamamaktadır. 

Kemik gelişiminin henüz tamamlanmadığı gençlerde ise işlem için gelişimin tamamlanması beklenmelidir. 

Sigara kullanımı sağlıklı kemik oluşumuna ve iyileşmeye engel olacağından işlem öncesi sigara kullanımının bırakılması tavsiye edilir. Aksi takdirde tedavinin başarı oranı oldukça düşmektedir.

Box teknikte hangi malzemeler kullanılır?

Box teknik uygulamalarında bu işlem için özel olarak üretilen ve bilimsel adı poly D, L-lactic acid (PDLLA) olan polilaktik asit esaslı bariyer plaklar kullanılır. 

Bu bariyer plaklarının insan sağlığı için bir zararı bulunmadığı gibi rezorbe olabilen yapısı nedeniyle kemik dokusunun yeniden oluştuğu zaman dilimi içerisinde kendiliğinden eriyerek vücuttan atılır. 

İşlem sırasında kullanılan kemik greftleri (kemik tozları) genellikle sığır kaynaklı olsa da kimi zaman insan kaynaklı ya da sentetik greft malzemeleri de kullanılabilmektedir.

Dental Group Hospitadent, tüm şubelerinde ve uzman kadrosuyla, en son teknolojiden faydalanarak, gerek box teknik gerekse diğer ağız ve diş sağlığı tedavilerinde sizlere daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunmak için çalışmaktadır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 2 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Box Teknik nedir?

Kutu tekniği olarak da anılabilen box teknik, son teknoloji ve bilimin rehberliğiyle, implant yapılamayacak ya da çene ve yüz estetiğini bozacak kadar büyük çene kemiği kayıplarının olduğu durumlarda yeniden kemik oluşturmaya yönelik olarak geliştirilmiş bir cerrahi tedavi yöntemidir.

Box Teknik ilk muayenede ne yapılır?

Box teknik tedavisinde ilk muyene de röntgen çekilir ve kişinin çene kemiği yapısı incelenir.

Box Teknik tedavisi nasıl yapılır?

Box teknik yönteminde, özel olarak tasarlanan bariyer plaklar ve yine özel yollarla elde edilen kemik ürünleri kullanılarak, kemik çevresinde bir kutu oluşturulup bu kutu içinde gelişecek şekilde yeni bir kemik dokusu yaratmak amaçlanmaktadır. Geleneksel kemik oluşturma yöntemlerinin yetersiz kaldığı bazı yoğun kemik kayıpları, uzun yıllar boyunca kişinin başka bölgelerinden alınan kemik parçalarının ilgili bölgeye nakledilmesiyle çözülmeye çalışılmıştır. Fakat bu tekniğin gelişmesiyle beraber bu zorunluluk büyük ölçüde ortadan kalkmıştır.

Box Teknik tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Yoğun çene kemiği kaybı olduğu durumlar da box teknik tedavisi uygulanabilir.

Box Teknik tedavisi kaç seanstır?

Box teknik işlemi yaklaşık 2-3 seanstır.

Box Teknik tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Box teknik uygulaması sonrası yeni kemik oluşumu ve iyileşme genellikle 6-8 ay arasında tamamlanır.

Box Teknik tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Box teknik uygulamasında lokal anestezi kullanılmaktadır. Kişinin isteği doğrultusunda genel anestezi ile de işlem yapılabilir.

Box Teknik tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Box teknik tedavisinde yaklaşık 7 gün hassasiyet süreci bulunmaktadır.

Box Teknik tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Box teknik tedavisinde tam iyileşme süreci 7 gündür.

Box Teknik tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Box teknik tedavisinde kalıcılık ömür boyudur.

Box Teknik tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Box teknik tedavisi istenilen her mevsim uygulanabilmektedir.

Box Teknik tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Box teknik tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Box Teknik tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Box teknik tedavisi sonrasında çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonra çok katı olmayan yiyecekler tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonrası sıvı tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonrası su tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Box teknik tedavisinden 1 gün sonra iş hayatına / sosyal hayata dönebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Box teknik tedavisinden 1 gün sonra sosyal hayata dönebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Box teknik tedavisi sonrasında çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Box teknik öncesinde ağız içindeki problemlerin giderilmesi gerekmektedir.

Box Teknik tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Genel bir sağlık problemi olmayan, gelişim çağını tamamlamış ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Genel bir sağlık problemi olmayan, gelişim çağını tamamlamış ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik diş fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Box teknik fiyatları nedir?

Box teknik diş fiyatları hasta ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Box Teknik tedavisinin avantajları?

Yoğun kemik kaybının neden olduğu fonksiyon ve estetik eksiklikleri kişilerin hem sağlığını hem de sosyal hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Box teknik uygulamasıyla yeniden kazanılan kemik dokusuna bağlı estetik görünüm ve işlevsel fonksiyonlar kişilerin hayatını daha sağlıklı ve konforlu bir hale getirir.

Box Teknik tedavisinin riski var mıdır?

Box teknik tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Box Teknik tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Genel bir sağlık problemi olmayan ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik bu işlemin ömrü ne kadardır?

Box teknik işleminin ömür boyu kalıcılığı bulunmaktadır.

Box Teknik tedavisi sonrası ağız kokusu normal mi?

Box teknik tedavisi sonrası ağız hijyenine dikkat edilirse herhangi bir ağız kokusu oluşmamaktadır.

Box Teknik tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Box teknik tedavi için yurt dışından gelen hastalar 7-10 gün sürelerini işlem için ayırmalıdır.

Box Teknik tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Box teknik tedavisi için 7-10 gün ayırmak gerekmektedir.

Box Teknik tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Box Teknik tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Box teknik tedavisinden 1 hafta sonra kontrole gelinmesi gerekir.

Box Teknik tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Box teknik tedavisinden sonra 6 ayda bir kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Box Teknik tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 2 Saat
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Box Teknik nedir?

Kutu tekniği olarak da anılabilen box teknik, son teknoloji ve bilimin rehberliğiyle, implant yapılamayacak ya da çene ve yüz estetiğini bozacak kadar büyük çene kemiği kayıplarının olduğu durumlarda yeniden kemik oluşturmaya yönelik olarak geliştirilmiş bir cerrahi tedavi yöntemidir.

Box Teknik ilk muayenede ne yapılır?

Box teknik tedavisinde ilk muyene de röntgen çekilir ve kişinin çene kemiği yapısı incelenir.

Box Teknik tedavisi nasıl yapılır?

Box teknik yönteminde, özel olarak tasarlanan bariyer plaklar ve yine özel yollarla elde edilen kemik ürünleri kullanılarak, kemik çevresinde bir kutu oluşturulup bu kutu içinde gelişecek şekilde yeni bir kemik dokusu yaratmak amaçlanmaktadır. Geleneksel kemik oluşturma yöntemlerinin yetersiz kaldığı bazı yoğun kemik kayıpları, uzun yıllar boyunca kişinin başka bölgelerinden alınan kemik parçalarının ilgili bölgeye nakledilmesiyle çözülmeye çalışılmıştır. Fakat bu tekniğin gelişmesiyle beraber bu zorunluluk büyük ölçüde ortadan kalkmıştır.

Box Teknik tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Yoğun çene kemiği kaybı olduğu durumlar da box teknik tedavisi uygulanabilir.

Box Teknik tedavisi kaç seanstır?

Box teknik işlemi yaklaşık 2-3 seanstır.

Box Teknik tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Box teknik uygulaması sonrası yeni kemik oluşumu ve iyileşme genellikle 6-8 ay arasında tamamlanır.

Box Teknik tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Box teknik uygulamasında lokal anestezi kullanılmaktadır. Kişinin isteği doğrultusunda genel anestezi ile de işlem yapılabilir.

Box Teknik tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Box teknik tedavisinde yaklaşık 7 gün hassasiyet süreci bulunmaktadır.

Box Teknik tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Box teknik tedavisinde tam iyileşme süreci 7 gündür.

Box Teknik tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Box teknik tedavisinde kalıcılık ömür boyudur.

Box Teknik tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Box teknik tedavisi istenilen her mevsim uygulanabilmektedir.

Box Teknik tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Box teknik tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Box Teknik tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Box teknik tedavisi sonrasında çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonra çok katı olmayan yiyecekler tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonrası sıvı tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonrası su tüketilebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Box teknik tedavisinden 1 gün sonra iş hayatına / sosyal hayata dönebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Box teknik tedavisinden 1 gün sonra sosyal hayata dönebilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Box teknik tedavisi sonrasında çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Box teknik öncesinde ağız içindeki problemlerin giderilmesi gerekmektedir.

Box Teknik tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Genel bir sağlık problemi olmayan, gelişim çağını tamamlamış ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Genel bir sağlık problemi olmayan, gelişim çağını tamamlamış ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik diş fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Box teknik fiyatları nedir?

Box teknik diş fiyatları hasta ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Box Teknik tedavisinin avantajları?

Yoğun kemik kaybının neden olduğu fonksiyon ve estetik eksiklikleri kişilerin hem sağlığını hem de sosyal hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Box teknik uygulamasıyla yeniden kazanılan kemik dokusuna bağlı estetik görünüm ve işlevsel fonksiyonlar kişilerin hayatını daha sağlıklı ve konforlu bir hale getirir.

Box Teknik tedavisinin riski var mıdır?

Box teknik tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Box Teknik tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Genel bir sağlık problemi olmayan ve yoğun çene kemiği kaybı görülen herkese box teknik uygulanabilir.

Box Teknik bu işlemin ömrü ne kadardır?

Box teknik işleminin ömür boyu kalıcılığı bulunmaktadır.

Box Teknik tedavisi sonrası ağız kokusu normal mi?

Box teknik tedavisi sonrası ağız hijyenine dikkat edilirse herhangi bir ağız kokusu oluşmamaktadır.

Box Teknik tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Box teknik tedavi için yurt dışından gelen hastalar 7-10 gün sürelerini işlem için ayırmalıdır.

Box Teknik tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Box teknik tedavisi için 7-10 gün ayırmak gerekmektedir.

Box Teknik tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Box Teknik tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Box Teknik tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Box teknik tedavisinden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Box Teknik tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Box teknik tedavisinden 1 hafta sonra kontrole gelinmesi gerekir.

Box Teknik tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Box teknik tedavisinden sonra 6 ayda bir kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Box Teknik tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları