Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Çapraşık dişler günümüzde kişilerin gülüşlerinde en fazla rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Bunun yanı sıra aralıklı dişler ve çenelerin birbirleriyle uyumsuzluğu gibi başka etkenler de hem diş dizilimini hem de genel yüz estetiğini olumsuz şekilde etkileyip çiğneme fonksiyonu ve dış görünüşü bozabilmektedirler. Bütün bu diş dizilimi ve çene yapısı sorunlarının çözümü tel tedavisi olarak da anılan ortodontik tedavi ile mümkündür.

Dental Group Hospitadent uzman ve nitelikli hekim kadrosuyla tüm şubelerinde son teknolojilerin kullanıldığı tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

Ortodontik tedavi ve diğer bütün ağız ve diş sağlığı ihtiyaçlarınız için Hospitadent şubelerine başvurabilirsiniz.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) nedir?

Diş dizilimindeki ve çene yapılarındaki bozukluklar ve orantısızlıkların aparey olarak adlandırılan uygulamalar, diş telleri ve dişe yapıştırılan braketler kullanılarak düzeltildiği tedavi yöntemlerine genel olarak ortodontik tedavi (tel tedavisi) ismi verilmektedir.

Ortodondik (diş teli tedavisi) tedavinin avantajları nedir ve neden yapılır?

Diş dizilimindeki ve çene yapılarındaki uyumsuzluklar yalnızca estetik olarak değil fonksiyonel olarak da bir takım eksiklikler yaratmaktadır.

Bu fonksiyonel eksikliklerden biri çiğneme hareketinin doğru olarak yerine getirilememesidir. Yanlış ya da eksik çiğneme hareketleri sonucu hem yüz kaslarında, hem çene eklemlerinde hem de sindirim sisteminde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. 

Bunun yanı sıra yüz estetiğin büyük bir parçası olan dişlerde görülen estetik bozukluklar kişilerin hem psikolojik hem de sosyal anlamda sıkıntılar yaşamalarına sebep olabilmektedirler.

Uzun dönemlerde bu problemlerle karşılaşmamak ortodontik tedavi ile mümkün olmaktadır.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) hangi durumlarda yapılır?

  • Çenelerin küçük olması ya da dişlerin fazla büyük olması nedenleriyle oluşan yer darlığına bağlı çapraşıklık durumlarında
  • Üst çenenin alt çeneye göre daha önde olduğu, sınıf 2 olarak adlandırılan iskeletsel uyumsuzluk durumlarında
  • Alt çenenin üst çeneye göre önde konumlandığı sınıf 3 olarak adlandırılan iskeletsel uyumsuzluk durumlarında
  • Açık kapanış (open bite) adı verilen, dişler kapatıldığında alt ve üst ön dişler arasında boşluk kalan durumlarda
  • Örtülü kapanış (deep bite) adı verilen üst dişlerin alt dişleri aşırı örttüğü durumlarda
  • Erken çocukluk dönemindeki uzun süre biberon ve emzik kullanımı ya da parmak emme gibi alışkanlıkların sebep olduğu çene kemiklerindeki uyumsuzluklarda
  • Dişlerin boyutlarının çene genişliğine oranla küçük olduğu ve buna bağlı olarak diastema adı verilen dişler arası boşlukların bulunduğu durumlarda

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) kimlere yapılır?

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) her yaş grubundan hastaya yapılabilmektedir. Genellikle halk arasında yalnızca gençlerin ve çocukların bu tedaviden faydalanabileceğine dair yanlış bir inanış mevcut olsa da aslında insan hayatının her döneminde ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Yalnızca bazı iskeletsel bozuklukların eşlik ettiği durumlarda, kemik gelişimi tamamlanan hastalarda ''ortognatik cerrahi'' adı verilen cerrahi işlemlerden de faydalanmak gerekebilmektedir.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) ne kadar sürer?

Ortodontik tedavinin süresi var olan bozukluğun çeşidi ve seviyesiyle ilişkilidir. Küçük çapraşıklıklar gibi tedavinin daha basit olduğu durumlarda birkaç ay içinde ortodontik tedavi tamamlanabilirken kimi zaman da iskeletsel bozuklukların eşlik ettiği daha zor vakalarda tedavi birkaç yıl sürebilmektedir.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Ortondontik tedavi sırasında ağız hijyeni çok büyük önem taşımaktadır. İyi bir ağız hijyeninin sağlanamadığı durumlarda, ortodontik tedavi sırasında dişler çok daha hızlı çürüyebilmektedir. Kullanılan braketlerin ve tellerin etrafında oluşabilecek plak birikimi hem dişlere hem de diş etlerine zarar verebilmektedir. Bu nedenle ortodontik tedavi sırasında ağız hijyeninin sağlanmasında standart diş fırçalaması yeterli olamamaktadır. Hekimler tarafından tavsiye edildiği şekilde, ara yüz fırçaları, tek demetli fırçalar, özel diş ipleri gibi ağız hijyenine yönelik ürünlerle braketlerin ve tellerin etrafının da doğru şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Özellikle sabit ortodontik tedavi süresince erik, kuruyemiş ve bunlar gibi sert ve kabuklu gıdalar tüketilmemelidir. Bu gıdalar braketler üzerine kuvvetli basınç uygulayacağından kırılmalarına ve dişten ayrılmalarına sebep olabilmektedirler. Böyle durumlarda vakit kaybetmeden hekime başvurulmalı ve kırılan braketin yenisi takılarak tedaviye devam edilmelidir.

Asitli içeceklerin tüketimi diş ve braketin yapışmasını olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple ortodontik tedavi sırasında asitli içeceklerden uzak durmak gerekmektedir.

Eğer tedavide takılıp çıkarılabilen hareketli apareyler kullanılıyorsa, tedavinin hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için, bu apareylerin yemek yenilen durumlar dışında ağızdan çıkarılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda apareylerin hekimin tarif ettiği şekilde doğru kullanımı ve temizliği de önem taşımaktadır.

Ortodontik tedavi sırasında genellikle ayda bir hekim kontrolüyle tedavinin aşamaları gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple hekim randevularına düzenli bir şekilde gitmeye özen gösterilmelidir.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) bittikten sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Ortodontik tedavi sonrasında kimi zaman çapraşıklıklarda küçük miktarda geri dönüşler olabilir. Bunlara karşı önlem olarak hastalara koruyucu apareyler ya da dişlerin arkalarına yapıştırılan koruyucu teller uygulanmaktadır. Tedavi sonlansa dahi herhangi bir geri dönüş yaşanmaması adına yılda iki defa yapılacak hekim kontrolleri önem teşkil etmektedir.

Ortodontik tedavi (diş teli tedavisi) güvenli mi ve nasıl yapılır?

Ortodontik tedavi öncesinde hastanın diş ve çene yapılarının incelenerek tedavi ihtiyacının doğru şekilde belirlenmesi çok büyük önem taşır. Bu nedenle öncelikle detaylı bir ağız içi muayene yapılır. Bunun yanında ölçüler alınarak çene modelleri elde edilir ve dişlerin kapanış şekli özel mumlar aracılığıyla belirlenerek bu modellere uygulanır.  

Eğer hasta ağzında çürük dişler ve diş taşları gibi problemler mevcutsa, ortodontik tedaviye başlanmadan önce bu sorunlar giderilir.

Radyolojik görüntüler yani röntgen filmleri var olan iskeletsel ve dişsel bozuklukların sınıflandırılmasında büyük katkı sağlar. Ortodontik tedavi ihtiyacının belirlenmesinde genellikle ''sefalometrik'' ve ''panaromik'' çene filmleri olarak adlandırılan radyolojik görüntüler kullanılır.

Bu röntgen filmleri üzerinde hekim tarafından yapılan açısal hesaplamalarla ortodontik bozukluklar tam olarak tespit edilmektedirler.

Çene darlığı olarak adlandırılan çapraşık dişlerin bulunduğu durumlarda dişlerin doğru şekilde dizilebilmesi için kimi zaman genişletici apareylerden faydalanılarak çeneler genişletilebilir. Bu yöntem genellikle henüz çene gelişimini tamamlamamış genç hastalarda kullanılır.

Gerekli yerin bu şekilde sağlanamadığı durumlarda diş çekimleri gerçekleştirilebilir.

Alt ya da üst çenenin konumuna bağlı ortodontik bozukluklarda kimi zaman ağız dışı uygulamalardan faydalanılabilir.

Yer darlığı ve iskeletsel konumlarla ilgili problemler çözümlendikten sonra dişlerin doğru dizilimi ve kapanışının sağlanması aşamasına gelinir. Bu aşamada braket adı verilen ve dişlere yapıştırılan özel malzemeler ve tellerden faydalanılır. Apareyler genellikle takılıp çıkarılabilen şekillerde kullanılırken braketler ve bunlara bağlanan teller ağızda sabittir. Bu sebeple braket tedavileri sabit ortodontik tedavi olarak anılırlar.

Sabit ortodontik tedavilerde geleneksel metal braketler kullanılabildiği gibi hastanın isteği doğrultusunda estetik seramik braketler de kullanılabilir. Bazı durumlarda ise braketlerin dişlerin ön yüzleri yerine dile bakan arka kısımlarına yapıştırıldığı ''lingual ortodonti'' olarak anılan yöntem uygulanabilir.

Kimi zaman dişlerin doğru şekilde kapanması ve diş diziliminin doğru oluşturulması amacıyla braketler ve tellerle beraber özel lastiklerden de yardım alınmaktadır.

Dental Group Hospitadent diğer tüm ağız ve diş sağlığı tedavilerinde olduğu gibi ortodontik tedavilerde de tüm şubelerinde, güncel teknolojiler ışığında ve uzman hekim kadrosuyla hizmet vermektedir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı Ayda 1
İşlem Süresi 1-2 Sene
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Sene
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Teli tedavisi nedir? Diş Teli nedir? Diş Teli ne işe yarar?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli tedavisi ilk muayenede ne yapılır?

Diş teli tedavisinin ilk muayenesinde hastanın diş ve çene yapılarının incelenip hastanın tedavi ihtiyacı doğru şekilde belirlenir.

Diş Teli Dişleri nasıl düzeltir?

Diş teli dişlere sabitlenir ve diş hekimi tarafından belirlenen kuvvetlere, gerekli yönlerde uygulayarak çarpık ve yamuk dişlerin konumunu düzeltir.

Diş Teli süreci nedir? Diş Teli tedavisi aşamaları nedir?

Diş teli süreci kişiden kişiye değişmektedir. Diş teli takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş dizilimindeki ve çene yapılarındaki uyumsuzluklar yalnızca estetik olarak değil fonksiyonel olarak da bir takım eksikliklerin olduğu durumlarda diş teli tedavisi uygulanmaktadır.

Diş Teli ortodonti kaç seanstır?

Diş teli ortodonti tedavisinde süreç ve seans her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli tedavisi yöntemleri nelerdir?

Diş teli tedavisinde birçok yöntem bulunmaktadır. Metal braketli, şeffaf braketli ya da görünmez tel tedavisi ortodonti tedavisi çeşitlerindendir.

Diş Teli tedavisi işlem süresi ne kadardır? Diş Teli takılması ne kadar sürer?

Diş teli süreci kişiden kişiye değişmektedir. Diş teli takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli ne kadar süre takılır? Diş Teli tedavisi ne kadar sürer? Diş Teli dişte ne kadar kalır?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmekle birlikte tedavi ortalama 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli lastik tedavisi ne kadar sürer?

Diş teli tedavisinde lastik tedavisi, tedavi başlangıcından tedavi sonuna kadar ya da daha kısa zamanlı da kullanılabilir. Bu süreç hastaya uygulanan tedavi şekli ve hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Diş teli tedavisinde anestezi kullanılmamaktadır.

Diş Teli tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Diş teli tedavisinde hassasiyet süreci 1 haftadır.

Diş Teli tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Diş teli tedavisinde tam iyileşme süre 1-2 sene sürmektedir.

Diş Teli çıktıktan sonra sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Diş teli çıktıktan sonra sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

Diş Teli tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Diş teli tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Diş Teli takıldıktan sonra ağrı olur mu?

Diş teli takıldıktan sonra dişlerin hareket etmeye başlamasıyla çok hafif ağrılar hissedilebilir.

Diş Teli varken neler yenmez? Diş teli takılınca neler yenmez?

Sakız, lokum gibi dişe yapışan yiyeceklerden uzak durulmaldır. Elma, armut gibi sert meyveler dilimlenerek yenilmesi gerekir.

Diş Teli çıkartıldıktan sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Diş teli çıkarıldıktan sonra istenilen zaman yemek yenilebilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Diş teli tedavisibbnden sonra istenilen zaman sıvı tüketilebilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Diş teli tedavisinden sonra istenilen zaman su içilebilir.

Diş Teli çıkartıldıktan sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir. Eğer içilecekse de pipet yardımı ile içilmelidir.

Diş Teli olanlar ne yiyebilir?

Diş teli tedavisi sonrası, çekirdekli yiyecekler ve çerez tüketilmemelidir. Sandviç, hamburger gibi yiyecekler ısırarak değil, küçük parçalara bölünerek yenmelidir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş teli sonrası istenilen zaman hekiminiz gösterdiği şekilde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Diş teli tedavisi sonrasınde fındık, fıstık gibi kabuklu, sert çerezlerin tüketimi önerilmemektedir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hemen işine dönebilir.

Diş Teli takıldıktan sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Diş teli takıldıktan sonrasında sert gıdalar, fındık, fıstık gibi gıdalar tüketilmemeli, asitli içecekler mümkün olduğunca pipetle tüketilmelidir. Elma, armut gibi meyve sebzeleri ısırmadan, dilimleyerek tüketmeliyiz.

Diş Teli kimlere takılır?

Diş teli tedavisi her yaşta hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Diş Teli tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Diş teli tedavisi her yaşta hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Diş Teli hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Diş teli tedavisi görmek isteyen herkes hekim uygun gördüğü takdirde tedaviyi uygulayabilir.

Diş Teli fiyatları nedir? Diş teli ne kadar? Diş Teli Fiyatı nedir? Diş Teli ücretleri nedir?

Diş teli tedavisi fiyatları uygulanacak olan tedavinin çeşidine ve hasta ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli zorlukları nelerdir?

Diş teli tedavisinin zorlukları, tel takıldıktan sonra birkaç gün bulantı, yanaklara batmalar ve çene de ağrıya sebep olabilir. Ancak bu durum bir iki gün sürmektedir.

Diş Teli tedavisinin zararı var mıdır?

Diş teli tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı yoktur.

Diş Teli tedavisinin riski var mıdır?

Diş teli tedavisi doğru yöntemlerle, uzman kişiler tarafından uygulandığında herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Diş teli çene yapısını düzeltir mi?

Diş teli tedavisi dişlerde bulunan çarpışıklığı düzeltirken çenede bulunan bozuklukların da düzelmesini sağlamaktadır.

Diş Teli tedavisinin yapılma sebepleri nelerdir?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli hangi durumlarda takılır?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli işlemininin ömrü ne kadardır?

Diş teli tedavisi ömür boyu kalıcıdır.

Diş Teli tedavisinin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Diş teli tedavisi merdiven altı kliniklerde bilinçsiz bir şekilde, yanlış yöntemlerle uygulandığı zaman çenenin yanlış gelişmesine sebep olabilir.

Diş Teli tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Diş Teli tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Diş Teli tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Diş teli tedavisi sonrası şişlik ya da morluk oluşmamaktadır.

Diş Teli tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçasını kullanmalı.

Diş Teli fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçasını kullanmalı.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Diş teli tedavisinde istenilen zaman gargara yapılabilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş teli tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Diş Teli tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş teli tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Diş Teli tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı Ayda 1
İşlem Süresi 1-2 Sene
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Sene
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş Teli tedavisi nedir? Diş Teli nedir? Diş Teli ne işe yarar?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli tedavisi ilk muayenede ne yapılır?

Diş teli tedavisinin ilk muayenesinde hastanın diş ve çene yapılarının incelenip hastanın tedavi ihtiyacı doğru şekilde belirlenir.

Diş Teli Dişleri nasıl düzeltir?

Diş teli dişlere sabitlenir ve diş hekimi tarafından belirlenen kuvvetlere, gerekli yönlerde uygulayarak çarpık ve yamuk dişlerin konumunu düzeltir.

Diş Teli süreci nedir? Diş Teli tedavisi aşamaları nedir?

Diş teli süreci kişiden kişiye değişmektedir. Diş teli takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Diş dizilimindeki ve çene yapılarındaki uyumsuzluklar yalnızca estetik olarak değil fonksiyonel olarak da bir takım eksikliklerin olduğu durumlarda diş teli tedavisi uygulanmaktadır.

Diş Teli ortodonti kaç seanstır?

Diş teli ortodonti tedavisinde süreç ve seans her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli tedavisi yöntemleri nelerdir?

Diş teli tedavisinde birçok yöntem bulunmaktadır. Metal braketli, şeffaf braketli ya da görünmez tel tedavisi ortodonti tedavisi çeşitlerindendir.

Diş Teli tedavisi işlem süresi ne kadardır? Diş Teli takılması ne kadar sürer?

Diş teli süreci kişiden kişiye değişmektedir. Diş teli takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli ne kadar süre takılır? Diş Teli tedavisi ne kadar sürer? Diş Teli dişte ne kadar kalır?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmekle birlikte tedavi ortalama 1-2 yıl sürmektedir.

Diş Teli lastik tedavisi ne kadar sürer?

Diş teli tedavisinde lastik tedavisi, tedavi başlangıcından tedavi sonuna kadar ya da daha kısa zamanlı da kullanılabilir. Bu süreç hastaya uygulanan tedavi şekli ve hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Diş teli tedavisinde anestezi kullanılmamaktadır.

Diş Teli tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Diş teli tedavisinde hassasiyet süreci 1 haftadır.

Diş Teli tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Diş teli tedavisinde tam iyileşme süre 1-2 sene sürmektedir.

Diş Teli çıktıktan sonra sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Diş teli çıktıktan sonra sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

Diş Teli tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Diş teli tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Diş Teli takıldıktan sonra ağrı olur mu?

Diş teli takıldıktan sonra dişlerin hareket etmeye başlamasıyla çok hafif ağrılar hissedilebilir.

Diş Teli varken neler yenmez? Diş teli takılınca neler yenmez?

Sakız, lokum gibi dişe yapışan yiyeceklerden uzak durulmaldır. Elma, armut gibi sert meyveler dilimlenerek yenilmesi gerekir.

Diş Teli çıkartıldıktan sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Diş teli çıkarıldıktan sonra istenilen zaman yemek yenilebilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Diş teli tedavisibbnden sonra istenilen zaman sıvı tüketilebilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Diş teli tedavisinden sonra istenilen zaman su içilebilir.

Diş Teli çıkartıldıktan sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir. Eğer içilecekse de pipet yardımı ile içilmelidir.

Diş Teli olanlar ne yiyebilir?

Diş teli tedavisi sonrası, çekirdekli yiyecekler ve çerez tüketilmemelidir. Sandviç, hamburger gibi yiyecekler ısırarak değil, küçük parçalara bölünerek yenmelidir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Diş teli sonrası istenilen zaman hekiminiz gösterdiği şekilde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Diş teli tedavisi sonrasınde fındık, fıstık gibi kabuklu, sert çerezlerin tüketimi önerilmemektedir.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hemen işine dönebilir.

Diş Teli takıldıktan sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Diş teli takıldıktan sonrasında sert gıdalar, fındık, fıstık gibi gıdalar tüketilmemeli, asitli içecekler mümkün olduğunca pipetle tüketilmelidir. Elma, armut gibi meyve sebzeleri ısırmadan, dilimleyerek tüketmeliyiz.

Diş Teli kimlere takılır?

Diş teli tedavisi her yaşta hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Diş Teli tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Diş teli tedavisi her yaşta hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Diş Teli hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Diş teli tedavisi görmek isteyen herkes hekim uygun gördüğü takdirde tedaviyi uygulayabilir.

Diş Teli fiyatları nedir? Diş teli ne kadar? Diş Teli Fiyatı nedir? Diş Teli ücretleri nedir?

Diş teli tedavisi fiyatları uygulanacak olan tedavinin çeşidine ve hasta ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Diş Teli zorlukları nelerdir?

Diş teli tedavisinin zorlukları, tel takıldıktan sonra birkaç gün bulantı, yanaklara batmalar ve çene de ağrıya sebep olabilir. Ancak bu durum bir iki gün sürmektedir.

Diş Teli tedavisinin zararı var mıdır?

Diş teli tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı yoktur.

Diş Teli tedavisinin riski var mıdır?

Diş teli tedavisi doğru yöntemlerle, uzman kişiler tarafından uygulandığında herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Diş teli çene yapısını düzeltir mi?

Diş teli tedavisi dişlerde bulunan çarpışıklığı düzeltirken çenede bulunan bozuklukların da düzelmesini sağlamaktadır.

Diş Teli tedavisinin yapılma sebepleri nelerdir?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli hangi durumlarda takılır?

Diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Diş Teli işlemininin ömrü ne kadardır?

Diş teli tedavisi ömür boyu kalıcıdır.

Diş Teli tedavisinin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Diş teli tedavisi merdiven altı kliniklerde bilinçsiz bir şekilde, yanlış yöntemlerle uygulandığı zaman çenenin yanlış gelişmesine sebep olabilir.

Diş Teli tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Diş Teli tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Diş teli tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Diş Teli tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Diş teli tedavisi sonrası şişlik ya da morluk oluşmamaktadır.

Diş Teli tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçasını kullanmalı.

Diş Teli fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçasını kullanmalı.

Diş Teli tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Diş teli tedavisinde istenilen zaman gargara yapılabilir.

Diş Teli tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş teli tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Diş Teli tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş teli tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Diş Teli tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları