Görünmez Tel Tedavisi

Görünmez Tel Tedavisi

Hayal ettiğiniz gülüşü elde etmenize yardımcı olacak farklı tedavi seçeneklerini düşünüyorsanız, lingual ortodonti uygulamalarını duymuş olabilirsiniz. Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual diş telleri, neredeyse tamamen görünmez olmaları nedeniyle popüler bir diş düzleştirme tedavisidir.

Lingual Ortodonti Nedir?

Lingul ortodonti uygulamalarında, diş telleri dişlerin dışına değil, iç kısmına takılır. Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü Lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual ortodonti, dişlerinize küçük ama sürekli bir baskı uygulayarak dişlerinizin düz bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Alanında uzman ortodontist hekimleri ile Hospitadent’in son teknoloji ürünü donanımlara sahip şubelerinde lingual ortodonti uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

Lingual Ortodonti Kimlere Uygulanır?

Lingual diş telleri, herhangi bir yaşta kullanılabilir. Bununla birlikte uygulama, fiziksel bazı sınırlamalara sahiptir. İlk olarak, tellerin dişin iç tarafa yerleştirilebilmesine yetecek kadar alan sağlamak için dişler yeterince uzun olmalıdır. Bu nedenle lingual teller özellikle küçük dişlere sahip çocuklar için uygun bir tedavi seçeneği olmayabilir. Diş uzunluğu dışında sınırlayıcı bir diğer faktör malokluzyon yani diş kapanış bozukluklarıdır. Düzgün olarak sıralanmamış dişler, lingual ortodonti için uygun değildir.

Geleneksel diş teli kullanımı yakın temas gerektiren sporları ve müzik aleti çalmak gibi çeşitli eylemleri olumsuz etkileyebilir. Yakın temas gerektiren bir sporla uğraşıyor ya da flüt, saksafon veya ağzınızla doğrudan temas gerektiren başka bir enstrüman çalıyorsanız, lingual ortodonti uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Lingual Ortodonti Yaşam Tarzımı Nasıl Etkiler?

Lingual diş telleri geleneksel tellerden daha ince bir seçenek olsa da diş teli oldukları unutulmamalıdır. Bu nedenle tedavi boyunca yiyebileceğiniz yiyecekler konusunda bazı kısıtlamalarınız olacaktır. Lingual tel metalden yapılmış olabilir, ancak bu zarar görmeyeceği anlamına gelmez. Telleri bükebileceğinden, özellikle sert ve yapışkan olan herhangi bir şeyi tüketirken dikkatli olmalısınız.

Görünmez diş teli uygulamaları, görünür tellerden kaçınmak isteyenler için cazip bir seçenek olsa da, dile yakın bir şekilde konumlandırıldıklarından, uygulamanın ilk dönemlerinde konuşmada bazı zorluklara neden olabilirler. Tellerin konumu, dil hareketlerini kısmen etkiler. Bu durum zamanla önemli ölçüde azalacaktır ancak bazı hastalar için bu durum başlangıçta zorlayıcı olabilir.

Hangi tür diş teli kullanılırsa kullanılsın, ağız hijyenin gerektiği gibi sağlanması önemlidir. Lingual diş telleri uygulandığında, dişlerin temizliği konusunda daha titiz davranmanız gerekebilir. Tellerinin yerleştirilmesi, fırçalama ve diş ipi kullanımı sırasında tüm gıda parçacıklarını temizleyip temizlemediğinizi kontrol etmeyi zorlaştırır. Tel kullanırken, ağız hijyenine daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir.

Lingual Ortodonti Fiyatı

Lingual diş telleri geleneksel diş tellerinden daha pahalıya mal olur. Bunun nedeni tedavinin uzman eğitimi, özelleştirilmiş ve bilgisayar destekli tasarım teknolojisini gerektirmesidir. Lingual ortodonti, dişlerinize mükemmel bir şekilde uyması için bir diş laboratuvarında yapılmış tamamen kişiye özel bir çözüm sunar. Telleri dişlerin iç yüzeyine yerleştirilmesi, geleneksel diş tellerinden daha uzun sürebilir. Kullanılan teknoloji, daha sık ve daha uzun randevu süreleri gibi faktörler geleneksel tellere kıyasla lingual ortorondi maliyetini artırır.

Lingual ortodonti uygulamaları için uygunluğunuzu değerlendirmek ve tedavi masrafları için doğru bir fiyat teklifi almanın tek yolu, son teknoloji ile donatılmış Dental Group Hospitadent şubelerindeki uzman ortodontistlerle yüz yüze görüşme yapmaktır. Böylece uzman hekimler; ihtiyaçlarınızı, endişelerinizi ve tedavi beklentilerinizi yakından değerlendirerek sizin için en uygun çözümü sunabilirler.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı Ayda 1
İşlem Süresi 1-2 Sene
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Sene
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Lingual Ortodonti nedir?

Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual diş telleri, neredeyse tamamen görünmez olmaları nedeniyle popüler bir diş düzleştirme tedavisidir.

Lingual Ortodonti Tedavisi ilk muayenede ne yapılır?

Lingual ortodonti tedavisinde, tedavi öncesi uzman hekim tarafından röntgen aracılığı ile ilk muayene gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene sonrası ağız içinde bulunan farklı problemler varsa öncelikle onların tedavisi gerçekleştirilir.

Libgual Ortodonti tedavisi nasıl yapılır?

Lingual ortodonti tedavisinde öncelikli hasta ağız içi röntgen filmi çekilir, sonrasında hasta ağız içi durumuna göre dişlerin dizilişine göre tel tasarımı yapılır. Ardından hekim tarafından görünmez teller ağız içine yerleştirilir.

Lingual Ortodonti tedavisi süreci nedir?

Lingual ortodonti tedavi süreci kişiden kişiye değişmektedir. Görünmez teller takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi kaç seanstır?

Lingual ortodonti tedavisi her hastanın ağız içi durumuna göre değiştiği için seans ve tedavi süreci hekim tarafından belirlenmektedir.

Görünmez Tel tedavisi yöntemleri nelerdir?

Lingual ortodonti uygulamalarında, diş telleri dişlerin dışına değil, iç kısmına takılır. Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü Lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual Ortodonti tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Lingual ortodonti tedavisinde işlem süresi 1,5-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi kaç gün sürer?

Lingual ortodonti tedavisinde işlem süresi 1,5-2 yıl sürmektedir.

Görünmez Tel tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Görünmez tel tedavisinde herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Lingual tedavisinde hassasiyet dişlerin yavaş yavaş hareket etmesiyle birkaç gün sürebilir.

Lingual Ortodonti tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Lingual ortodonti tedavisinde tam iyileşme süreci 1,5-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Lingual ortodonti tedavisinde, tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile sonuç kalıcılığı sağlanır.

Görünmez Tel tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Görünmez tel tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Lingual ortodonti tedavisi sonrasında dişlerin yavaş yavaş hareket etmeye başlamasıyla çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Lingual ortodonti tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman yemek yenilebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Görünmez tel tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman sıvı tüketilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Lingual ortodonti tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman su içilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir. Eğer içilecekse de pipet yardımı ile içilmelidir.

Görünmez Tel tedavi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Görünmez tel tedavisi sonrası, çekirdekli yiyecekler ve çerez tüketilmemelidir. Sandviç, hamburger gibi yiyecekler ısırarak değil, küçük parçalara bölünerek yenmelidir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman diş ipi kullanılabilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Görünmez tel tedavisi sonrasınde fındık, fıstık gibi kabuklu, sert çerezlerin tüketimi önerilmemektedir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman spor yapılabilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman denize, saunaya girilebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Görünmez tel tedavisinde uygulama sonrasında dişlerin hareket etmesi ile birlikte çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Lingual ortodonti kimlere uygulanabilir?

Lingual diş telleri, hekimin uygun gördüğü herkese uygulanabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Lingual diş telleri, herhangi bir yaşta kullanılabilir.

Görünmez Tel fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Lingual Ortdonti fiyat nedir?

Görünmez tel fiyatları her hastanın ağız içi durumuna göre, uygulanacak olan tedavinin şekline göre değişmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisinin avantajları nelerdir?

Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual Ortodonti tedavisinin zararı var mıdır?

Lingual ortodonti tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavisinin riski var mıdır?

Lingual ortodonti tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Lingual diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Görünmez Tel bu işlemin ömrü ne kadardır?

Tüm ortodontik tedaviler ömür boyu dişlerin düzgün olması için gerçekleştirilir. Tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile sonuç kalıcılığı sağlanır.

Görünmez Tel tedavisinin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Görünmez tel tedavisi merdiven altı kliniklerde bilinçsiz bir şekilde, yanlış yöntemlerle uygulandığı zaman çenenin yanlış gelişmesine sebep olabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Lingual ortodonti tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Görünmez Tel tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Görünmez tel tedavisinde süreç her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçası kullanılmalı.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Görünmez tel tedavisi işlem sonrasında istenilen zaman gargara yapılabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Lingual ortodonti tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Lingual ortodonti tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Lingual Ortodonti tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı Ayda 1
İşlem Süresi 1-2 Sene
Anestezi Yöntemi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Sene
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Yeme - İçme Süreci Hemen

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Lingual Ortodonti nedir?

Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual diş telleri, neredeyse tamamen görünmez olmaları nedeniyle popüler bir diş düzleştirme tedavisidir.

Lingual Ortodonti Tedavisi ilk muayenede ne yapılır?

Lingual ortodonti tedavisinde, tedavi öncesi uzman hekim tarafından röntgen aracılığı ile ilk muayene gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene sonrası ağız içinde bulunan farklı problemler varsa öncelikle onların tedavisi gerçekleştirilir.

Libgual Ortodonti tedavisi nasıl yapılır?

Lingual ortodonti tedavisinde öncelikli hasta ağız içi röntgen filmi çekilir, sonrasında hasta ağız içi durumuna göre dişlerin dizilişine göre tel tasarımı yapılır. Ardından hekim tarafından görünmez teller ağız içine yerleştirilir.

Lingual Ortodonti tedavisi süreci nedir?

Lingual ortodonti tedavi süreci kişiden kişiye değişmektedir. Görünmez teller takıldıktan sonra dişler yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi kaç seanstır?

Lingual ortodonti tedavisi her hastanın ağız içi durumuna göre değiştiği için seans ve tedavi süreci hekim tarafından belirlenmektedir.

Görünmez Tel tedavisi yöntemleri nelerdir?

Lingual ortodonti uygulamalarında, diş telleri dişlerin dışına değil, iç kısmına takılır. Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü Lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual Ortodonti tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Lingual ortodonti tedavisinde işlem süresi 1,5-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi kaç gün sürer?

Lingual ortodonti tedavisinde işlem süresi 1,5-2 yıl sürmektedir.

Görünmez Tel tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Görünmez tel tedavisinde herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Lingual tedavisinde hassasiyet dişlerin yavaş yavaş hareket etmesiyle birkaç gün sürebilir.

Lingual Ortodonti tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Lingual ortodonti tedavisinde tam iyileşme süreci 1,5-2 yıl sürmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Lingual ortodonti tedavisinde, tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile sonuç kalıcılığı sağlanır.

Görünmez Tel tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Görünmez tel tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Lingual ortodonti tedavisi sonrasında dişlerin yavaş yavaş hareket etmeye başlamasıyla çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Lingual ortodonti tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman yemek yenilebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Görünmez tel tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman sıvı tüketilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Lingual ortodonti tedavisinde uygulama sonrası istenilen zaman su içilebilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir. Eğer içilecekse de pipet yardımı ile içilmelidir.

Görünmez Tel tedavi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Görünmez tel tedavisi sonrası, çekirdekli yiyecekler ve çerez tüketilmemelidir. Sandviç, hamburger gibi yiyecekler ısırarak değil, küçük parçalara bölünerek yenmelidir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman diş ipi kullanılabilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Görünmez tel tedavisi sonrasınde fındık, fıstık gibi kabuklu, sert çerezlerin tüketimi önerilmemektedir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman spor yapılabilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

Görünmez tel tedavisi uygulamasından sonra istenilen zaman denize, saunaya girilebilir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Görünmez tel tedavisinde uygulama sonrasında dişlerin hareket etmesi ile birlikte çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Ağrınızın şiddetine göre hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Lingual ortodonti kimlere uygulanabilir?

Lingual diş telleri, hekimin uygun gördüğü herkese uygulanabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Lingual diş telleri, herhangi bir yaşta kullanılabilir.

Görünmez Tel fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir? Lingual Ortdonti fiyat nedir?

Görünmez tel fiyatları her hastanın ağız içi durumuna göre, uygulanacak olan tedavinin şekline göre değişmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisinin avantajları nelerdir?

Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual Ortodonti tedavisinin zararı var mıdır?

Lingual ortodonti tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavisinin riski var mıdır?

Lingual ortodonti tedavisi doğru yöntemlerle uygulandığı zaman herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Lingual Ortodonti tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Lingual diş teli tedavisi, diş çarpışıklıklarının giderilmesi, çene eklemindeki düzensizlikler, dişler arasındaki boşlukların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Görünmez Tel bu işlemin ömrü ne kadardır?

Tüm ortodontik tedaviler ömür boyu dişlerin düzgün olması için gerçekleştirilir. Tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile sonuç kalıcılığı sağlanır.

Görünmez Tel tedavisinin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Görünmez tel tedavisi merdiven altı kliniklerde bilinçsiz bir şekilde, yanlış yöntemlerle uygulandığı zaman çenenin yanlış gelişmesine sebep olabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Lingual ortodonti tedavisinde süre her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Görünmez Tel tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Görünmez tel tedavisinde süreç her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir. İşlem süresi ile ilgili net bilgiler muayene sonrasında hekim tarafından belirtilmektedir.

Görünmez Tel tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Diş teli tedavisi sonrasında kişi hekimin belirttiği şekilde dişlerini fırçalamalı ve hekiminin önerdiği diş fırçası kullanılmalı.

Görünmez Tel tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Görünmez tel tedavisi işlem sonrasında istenilen zaman gargara yapılabilir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Lingual ortodonti tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Lingual Ortodonti tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Lingual ortodonti tedavisi sonrası ayda bir kontrole gidilmesi gerekir.

Lingual Ortodonti tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları