Gülüş Tasarımı / Gülüş Estetiği

Gülüş Tasarımı / Gülüş Estetiği

Dijital gülüş tasarımı nedir?

Çürük dişler, sağlıksız diş etleri, diş kayıpları,dişlerdeki çapraşıklıklar ve koyu renklenmeler gibi gülüş estetiğini bozan etkenler zamanla kişilerin sosyal hayatında ve özgüveninde ciddi problemler oluşturabilmekte, toplum içinde gülmekten kaçınmak gibi olumsuzluklara neden olabilmektedir.

Bunun yanı sıra dişleriniz ne kadar güzel olursa olsun, yüzünüzdeki diğer yapılarla uyum içinde bir görüntüye sahip değilse tambir estetik durum oluşturamaz. Gülüş sadece dişleri değil, yüz kemiklerinin şekillerini, yüz kaslarının şekil ve hareketlerini, yüzdeki diğer yapıların uyumlarını içeren bir kavramdır. Bu sebeple gülüş estetiği kişiye özel veherkeste farklı niteliklerde olan ve değişiklik planlandığında kişiye özel yöntemler kullanılması gereken bir kavramdır.

Yüzyıllardan beri insanoğlu estetik mükemmelliği ararken altın oran denilen kavramdan faydalanmıştır. Yüzde altın oran olarak adlandırılan durum yüz şekillerinin ve bunların birbirlerine oranlarının doğru şekilde hesaplanmasıyla mümkün olmaktadır. Dijital gülüş tasarımı tam da bu noktada altın orana yönelik hesaplamaları kullanarak dişlerin daha sağlıklı hale getirildikten sonra, yüz şekillerine daha uygun hale getirilmesi, bununla birlikte daha estetik bir gülüş planlanması amacıyla yapılan ve özel bilgisayar programlarından faydalanılan bir girişimdir.

Altın oran nedir?

Temel olarak doğada güzel olarak nitelendirdiğimiz her şey arasındamatematiksel bir uyum olduğu kabul edilir. Bu uyum sayısal bir değer olarak hesaplanmıştır. Doğada kendiliğinden var olan bu değer uzun yıllardır resim, heykel gibi plastik sanatlarda ve mimaride kullanılmaktadır. 

Estetik uygulamalarda da yüz şekillerinin uyumunun hesaplanmasında simetrinin yanı sıra bu matematiksel değer göz önüne alınır. Gözler arası mesafe, burun ve dudak arasındaki mesafe, ağız ve dudak kenarlarının yüz çizgilerine orantısı, gülme hattı gibi birçok ölçümlemede bu değere yakınlık aranır. İnsan gözüne uyumlu ve güzel görünen hemen her durumda hesaplanabilecek bu değer altın oran olarak anılmaktadır.

Detaylı bilgi için
https://butunisimizdis.com/dijital-gulus-tasarimi/

Dijital gülüş tasarımının avantajları nelerdir?

Herkes kendine özel, aynaya baktığında mutlu olduğu güzel bir gülümsemeyi hak eder. Artık daha güzel bir gülüşe ulaşmak yepyeni teknolojiler ışığında çok daha kolay. 

Günümüzde geliştirilen dijital teknolojilerle yüz şekillerinin birbiriyle oranları ve kişinin istekleri doğrultusunda ideal gülüş ve dişler bilgisayar ortamında tasarlanıp hasta ağzına uygulanabilmektedir.  Bu tasarlama yapılırken dikkate alınan altın oran hesaplamaları sadece dişlerin değil bütün bir gülüş ve yüz estetiğinin sağlanmasına olanak sağlamaktadır.

Dijital gülüş tasarımı (digital smile design) olarak adlandırılan yöntem yüzdeki altın oran dikkate alınarak kişiye en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Dental Group Hospitadent son teknolojileri takip eden yenilikçi tedavi anlayışı ve alanında uzman hekim kadrosuyla yepyeni bir gülümseme için tüm şubelerinde sizlere hizmet vermektedir.

Dijital gülüş tasarımı ne kadar sürer?

İlk muayene gününde gerekli ölçümler yapıldıktan ve tasarım bilgisayar ortamında yapıldıktan sonra geçici kalıpların oluşturulması birkaç gün alabilmektedir. Dijital gülüş tasarımının hasta ağzına kalıcı olarak uygulanma süresi ise planlanan tedavilere göre değişkenlik göstermektedir.

Dijital gülüş tasarımı nasıl yapılır?

 1. Öncelikle hastaya detaylı bir ağız içi muayene yapılır. Ağız ve dişlerle ilgili sağlıksız durumlar belirlenir. Bunlar çürük dişler, diş eti hastalıkları, diş eksiklikleri, diş çapraşıklıkları gibi durumlardır. Bu durumların belirlenmesinde radyolojik görüntüler yani röntgen tekniklerinden de faydalanılır. Bunun yanında ağız içi kamera görüntülemeleri ve hasta ağzından alınan ölçüler de faydalanılan diğer yöntemlerdir.
 2. Hastanın yüz profili ve ölçülerinin belirlenebilmesi amacıyla fotoğrafları alınır ve bilgisayar ortamına aktarılır. Bu fotoğraflar üzerinden özel yazılımlarla hastanın dudak kalınlığı, burun mesafesi, göz şekli gibi anatomik özellikleri ve ölçüleri belirlenir, bunlara göre tedavi sonrası dişlerin olması gereken boyutlar tespit edilir.
 3. Farklı yüz şekilleri farklı planlamaları gerektirir. Örneğin yüz şekli oval bir kişiyle daha köşeli yüz hatlarına sahip bir kişiye aynı görüntüde dişler planlanamaz. Bu sebeple yüzün genel şekli ve çene ucu görüntüsü gibi faktörler tedavi sonrası dişlerin şeklini belirlemek açısından önem teşkil eder. Hastanın yaşı, cinsiyeti, ten rengi gibi faktörler de yapılan gülüş tasarımına etki eder.
 4. Kişinin görüntüsüyle ilgili beklentileri ve istekleri de planlama yapılırken mutlaka göz önünde bulundurulur.
 5. Gerekli tespit ve planlamalar yapıldıktan sonra bilgisayar ortamında hastanın tedavi sonundaki görüntüsü yaklaşık olarak oluşturulur ve hastadan alınan ölçülerle elde edilen çene modelleri üzerinde bu görüntüye sahip bir geçici kalıp elde edilir.
 6. Hazırlanan kalıp dişlerin üzerine uygulanır. Bu aşamalarda dişlerde hiçbir işlem uygulanmaz ve dişler hiçbir zarar görmez.
 7. Uygulanan geçici kalıp üzerinde değiştirilmek istenen noktalar tekrar planlanır. Eğer bu değişiklikler çok fazlaysa tekrar bir dijital gülüş tasarımı yapılır ve yeni bir geçici kalıp elde edilir. Tedavi planları netleştirildikten sonra geçici kalıp ağızdan uzaklaştırılır. Bu aşamadan sonra planlanan tedaviler sırayla gerçekleştirilmeye başlanır.
 8. Hastanın öncelikle diş eti tedavisi, dolgu, kanal tedavisi gibi hijyenik tedavileri gerçekleştirilir. Çekimi gereken dişler çekilir.
 9. Kimi zaman dişlerde görüntüyü bozan çapraşıklıklar varsa bunlar ortodontik tedavi, yani tel tedavisiyle giderilir.
 10. Eğer hastada diş eksiklikleri varsa ve implant tedavileri planlandıysa, bundan sonraki aşama implantların yapılmasıdır. Planlanan başka cerrahi işlemler de mevcutsa yine bu aşamada yapılır.
 11. İmplantların ve diğer cerrahi işlemlerin iyileşme aşaması bittikten sonra gerekli görülürse var olan dişlere beyazlatma tedavileri uygulanır.
 12. Bu aşamalar sonunda estetik protez uygulamalarına başlanır. Estetik diş uygulamalarında en önemli protez malzemesi porselendir. 
 13. Porselen kimi zaman arka bölgelerde zirkonyum ya da metal destekli olarak kullanılırken kimi zamanda estetiğin daha planda olduğu bölgelerde tek başına kullanılmaktadır. 
 14. Özellikle ön bölgede sağlıklı dişlerin zarar görmemesi adına, dişlerde aşındırma gerektirmeyen ya da çok az bir aşındırmayla gerçekleştirilebilen porselen laminalar tercih edilmektedir. Bu protezler daha önce dijital gülüş tasarımıyla planlanan şekillere, renklere ve boyutlara uygun olarak hazırlanır.
 15. Dişlerle ilgili tedavi işlemlerinin haricinde ihtiyaç duyulması halinde botoks ve dermal dolgular yardımıyla da gülüş şekillendirilir. Duda ve çene şeklindeki bazı orantısızlıklar bu yöntemlerle ortadan kaldırılır. Bu uygulamalar da yine dijital gülüş tasarımında planlanan ve altın orandan yararlanarak hesaplanan görüntüye uygun şekilde yapılır.

Dijital gülüş tasarımı herkese yapılabilir mi?

Gülüşünden ve dişlerinden memnun olmayan, bu konuda değişiklikler isteyen herkese dijital gülüş tasarımı yapılabilir. Fakat diş dizilimindeki aşırı düzensizliklerin varlığında, örneğin bir ya da birkaç dişin geçici kalıbın doğru yerleştirilmesine engel olacak konumda olması durumunda, yapılan kalıbın tedavi bitimini tam olarak yansıtması mümkün olamayacağından dijital gülüş tasarımının bu sorunlar çözüldükten sonra yapılması daha uygun olabilmektedir.

Dijital gülüş tasarımı güvenilir mi?

Dijital gülüş tasarımının en büyük faydası tedaviler ve estetik girişimler sonunda elde edilecek görüntünün sürecin daha en başından tahmin edilebilir olmasıdır. Hastanın elde edilecek sonucu en baştan görmesi ve isteği değişimi şekillendirebilmesi tedavi sonunda herhangi bir sürprizle karşılaşmayı engellemektedir. Bu şekilde hasta memnuniyeti çok daha yüksek bir noktaya çıkarılabilmektedir.

Hospitadent yenilikçi anlayışıyla teknolojinin geldiği son noktadan faydalanarak, bütün şubeleri ve nitelikli uzman kadrosuyla dijital gülüş tasarımı dahil bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde sizlerin yanında.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı nedir? Gülüş Estetiği nedir?

Gülüş tasarımı çeşitli nedenlerle diş ve diş etindeki problemlerin giderilmesi adına yapılan planlamadır. Gülüş estetiği ise kişin yüz simetrisine diş boyuna göre uygulanan işlemlerdir.

Dijital Gülüş Tasarımı için ilk muayenede neye bakılır?

Gülüş tasarımı için ilk olarak hastanın ağıziçi durumuna eksik diş veya diş eti sıkıntılarının tespiti yapılmaktadır.

Gülüş Tasarımı nasıl yapılır? Gülüş Estetiği nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı için ilk olarak hastanın ağıziçi durumuna eksik diş veya diş eti sıkıntılarının tespiti yapılmaktadır. Gülüş Estetiğinde kişinin yüz simetrisi diş boyu göz önünde bulundurularak ağız içi durumuna göre tedavilerinin belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır.

Dijital Gülüş Estetiği süreci nedir?

Digital gülüş estetiğinde ilk olarak hastadan alınan veriler digital ortamda değerlendirilir ve hastanın yüz şekli göz önünde bulundurularak en uygun gülüş tasarlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Estetiği gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çeşitli sebeplerden dolayı estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinden rahatsızlık duyan kişiler gülüş tasarımı estetiğine başvurabilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi kaç seanstır?

Tasarımın yapılıp hasta ağıziçinde gösterilmesi 2 seans sürmektedir. İlk seans da hasta ağız içi durumu görülür sonrasında Mock Up adı verdiğimiz uygulama ile bu tasarım hasta ağız içinde gösterilebilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi yöntemleri nelerdir?

Gülüş tasarımı tedavisinde genellikle; gingivektomi adı verilen diş eti estetiği tedavisi, diş beyazlatma, diş eksikliklerinin giderilmesi adına implant veya protez tedavisi, porselen lamine ve zirkonyum kaplama aynı zamanda ortodonti tedavisi uygulanabilir. Uygulanacak olan yöntemler her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Gülüş Estetiği işlem süresi ne kadardır?

Gülüş estetiği süresi ortalama 5-15 gün arasında değişmektedir.

Gülüş Estetiği tedavisi kaç gün sürer?

Gülüş estetiği süresi ortalama 5-15 gün arasında değişmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

İşlem lokal anestezi ile gerçekleşmektedir. Kişinin özel isteğine göre genel anestezi de uygulanabilir.

Estetik Gülüş Tasarımı işleminde hassasiyet süreci kaç gündür?

Estetik gülüş tasarımı işlem sonrası hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.

Estetik Gülüş Tasarımı tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

İşlem sonrasında kişinin yapısal özelliklerine bağlı olarak genellikle iyileşme süreci kısa sürmektedir.

Gülüş Tasarımı kalıcı mı?

Gülüş tasarımında dişlere zarar verecek ya da renginin değişmesine yol açacak yeme içme alışkanlıklarından uzak durulduğu takdirde kişi gülüş tasarımını uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Digital gülüş tasarımı her mevsim uygulanabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Digital gülüş tasarımı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Digital gülüş tasarımı sonrasında bazı hastalar ağrı hissetmezken bazı hastalar ortalama 1-2 gün ağrı hissedilebilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Digital gülüş tasarımı sonrasında 2 saat bir şey yememeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı yaptıranlar / Gülüş Estetiği Yaptıranlar diş hekimi olarak size en çok hangi soruyu soruyorlar?

Gülüş Tasarımı yaptıranlar var mı? ya da Gülüş Estetiğini hangi ünlüler yaptırdı? gibi sorular gelmektedir. Bu ve buna benzer bir çok sorunun cevabı web sitemizde bulunmaktadır.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman su içilebilir?

Gülüş tasarımı sonrasında 2 saat bir şey içmemeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Tedavi sonrasında, asitli içeceklerden olabildiğince uzak durmakta fayda vardır.

Gülüş Tasarımı sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Şekerli yiyecek ve asitli içecekler aynı zamanda kahve, çay, soda gibi dişlerimizde leke bırakacak içeceklerin tüketimini azaltmak gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Gülüş tasarımı sonrasında ortalama 2 saat sonra diş fırçalayabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

İşlem sonrasında diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Diş ipi, diş fırcasıyla ulaşamadığımız yerlere ulaşmamızı sağlar. Diş fırçalama işleminden sonra kullanmakta fayda var.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman fındık, fıstık vb. kuruyemiş yenilebilir?

Tedavi sonrasın da özellikle fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri dişlerimizle kırmaktan kaçınmalıyız. Bu durum dişlerin kırılmasına sebep olabilir.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Gülüş estetiği sonrasında iş hayatına ve sosyal hayata hemen dönülebilir.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında spor yapmaya herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

İşlem sonrasında deniz veye saunaya girmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Gülüş Estetiği sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Gülüş estetiği sonrasında hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Gülüş estetiği öncesi çürük dişler ve diş eti problemlerimizi giderebiliriz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Eksik ve çürük dişlere müdahale edilmeden tedaviye başlamayı düşünmemeliyiz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında ağız bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yemek sonrasın da diş fırçası ve diş ipi ile dişlerimizi temizlememiz gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Dişlerimizi günde 1 kere fırçalamamalıyız. En az 3 kez fırçalamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Kişiye Özel Gülüş Tasarımı tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Kişiye özel gülüş tasarımı her hastanın ihtiyacını göre tasarlanabilir. Her hastanın ağız içi durumunda değişiklik olacağı için kişiye özel gülüş tasarımı fiyatları değişmektedir.

Gülüş Tedavisi / Gülüş Estetiği için en uygun yaş hangisi?

Gülüş tedavisi, 18 yaşından büyük ve diş gelişimini tamamlamış herkese yaptırılabilir.

Zirkonyum Gülüş Tasarımı fiyatları nedir, Zirkonyum Gülüş Estetiği fiyatları neye göre değişir?

Zirkonyum gülüş tasarımı fiyat bilgisi hastanın ağız içi durumuna göre muayene sonrasında hekim tarafından belirtilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı fiyatları nedir, Gülüş Estetiği fiyatları neye göre değişir?

Hasta ağız içi durumu görülmeden gülüş estetiği ile ilgili fiyat belirtmek doğru değildir. Gülüş estetiği ile ilgili fiyat bilgisi muayane sonrasında hasta için planlanan gülüş tasarımı sonrasında belirlenmektedir. 2021 gülüş tasarımı fiyatları ile 2022 gülüş tasarımı fiyatlarında kur farkından dolayı ciddi farklar meydana gelmiştir. Estetik gülüş ve gülüş tasarımı ile ilgili fiyatı almak için formu doldurun sizi hemen arayalım.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinin avantajları nelerdir?

Digital gülüş tasarımının en büyük avantajı tedavi öncesinde kişinin nasıl bir gülüşe sahip olacağını görmesidir. Hasta bu sayede tedavi sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacağını görebilmektedir.

Diş Gülüş Tasarımı estetiğinin zararı var mıdır?

Diş gülüş tasarımının dişlerimize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinin riski var mıdır?

Diş gülüş tasarımı tedavisinin herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı bu işlemin ömrü ne kadardır?

Uygulanan tedavi sonrası ağız bakım hijyeni ne kadar iyi olursa işlemin ömrü de aynı doğrultu da uzayacaktır.

Diş Tasarımı Estetiği sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Diş tasarımı estetiği sonrasında , kabuklu yiyecekleri dişimizle kırmaya çalışırsak dişte kırılma, çatlama veya düşme olabilir.

Diş Dizaynı Estetiği sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş dizaynı estetiğinde, diş etinde sıkıntı olan hastalarımız da ağız kokusu olabilir. Bu durumda hekimimize başvurarak gerekli çözümlere ulaşabiliriz.

Dijital Gülüş Estetiği merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

İşlem, gülüş estetiği doktoru tarafından yüz simetrimize göre tasarlanan estetik bir gülüş tasarımıdır. Merdivenaltı klinilklerde bilinçsiz yapılması yanlış tedavi uygulanmasına dişlerimizi tamamen kaybetmemize sebep olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Digital gülüş tasarımı için yurt dışınan gelen hastalar ortalama 15 günlerini ayırmalıdırlar. Tabi bu süreç hasta ağız içi durumu görüldekten sonra değişedebilir.

En güzel dişler için Gülüş Tasarımı tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

En güzel dişler için seçilen hekim ve hastane oldukça önemlidir. Yapılan işlemler estetik olduğu için alanında uzman hekimler tarafından ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Dijital gülüş tasarımında tasarımın yapılması ve ağız içinde gösterilmesi 2 seans sürmektedir. İlk seansta hasta ağız içi durumu görülür, ikinci seansta ise digital ortamda tasarlanan gülüş tasarımı hastaya sunulmaktadır. Tedavi için ise 5-15 gün arasında süreç değişikliği bulunmaktadır.

Gülümseme Estetiği tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Gülümseme tasarımında, herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği taktirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası ödem olur mu, olursa kaç günde vücuttan atılır?

Gülüş estetiğinde herhangi bir ödem olmamaktadır. Bazı durumlar da diş etlerinde şişme olabilmektedir.

Gülüş Estetiği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Gülüş Estetiği sonrası dişlerimizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizlememiz gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Uygulanan işlemden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Diş Gülüş Estetiği sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Diş gülüş estetiği sonrasında kanama olursa kanamanın şiddetine göre hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Dijital Gülüş Estetiği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş gülüş estetiğinden 6 ay sonra ilk kontrolünüze gitmeniz önerilmektedir.

Dijital Gülüş Estetiği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş gülüş estetiği sonrasnda 6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamak, fırçanın ulaşamadığı yerleri diş ipi ile temizlemek, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Gülüş Estetiği öncesi sonrası / Gülüş Tasarımı öncesi sonrası görsellere nereden ulaşabilirim?

Gülüş estetiği öncesi fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz./ Gülüş estetiği sonrası fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Gülüş estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Gülüş Estetiğinde başarı oranı nedir? Yurtdışında yaşıyorum, sonradan sorun yaşar mıyım?

Digital gülüş estetiği her hastanın ağız içi durumuna göre özel olarak tasarlandığı için ve öncesinde tasarlanan gülüş digital ortamda hasta ile paylaşıldığından dolayı başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Gülüş Estetiğimi İstanbul'da mı Ankara'da mı Yoksa İzmir'de mi yaptırmalıyım?

Siz neredeyseniz Hospitadent orada. İstanbul'da 7 lokasyonda bulunan şubelerimiz de uzman hekimlerimiz sizlere istediğiniz gülüş tasarımı tedavisini sunmak için bekliyor. Ankara'ya gülüş tasarımı için başvurmak isterseniz Tunalı ve Çayyolunda uzman hekimlerimiz sizleri harika gülüşler tasarlamak için hazır./Antalya'ya gülüş tasarımı için başvurmak isterseniz Alanya şubemizde uzman hekimlerimiz sizleri harika gülüşler tasarlamak için hazır. 17 şubemiz ile Türkiyenin her yerinde sizlere dişe dair her alanda hizmet vermekteyiz.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci Hemen
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı nedir? Gülüş Estetiği nedir?

Gülüş tasarımı çeşitli nedenlerle diş ve diş etindeki problemlerin giderilmesi adına yapılan planlamadır. Gülüş estetiği ise kişin yüz simetrisine diş boyuna göre uygulanan işlemlerdir.

Dijital Gülüş Tasarımı için ilk muayenede neye bakılır?

Gülüş tasarımı için ilk olarak hastanın ağıziçi durumuna eksik diş veya diş eti sıkıntılarının tespiti yapılmaktadır.

Gülüş Tasarımı nasıl yapılır? Gülüş Estetiği nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı için ilk olarak hastanın ağıziçi durumuna eksik diş veya diş eti sıkıntılarının tespiti yapılmaktadır. Gülüş Estetiğinde kişinin yüz simetrisi diş boyu göz önünde bulundurularak ağız içi durumuna göre tedavilerinin belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır.

Dijital Gülüş Estetiği süreci nedir?

Digital gülüş estetiğinde ilk olarak hastadan alınan veriler digital ortamda değerlendirilir ve hastanın yüz şekli göz önünde bulundurularak en uygun gülüş tasarlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Estetiği gerektiğini nasıl anlarsınız?

Çeşitli sebeplerden dolayı estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinden rahatsızlık duyan kişiler gülüş tasarımı estetiğine başvurabilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi kaç seanstır?

Tasarımın yapılıp hasta ağıziçinde gösterilmesi 2 seans sürmektedir. İlk seans da hasta ağız içi durumu görülür sonrasında Mock Up adı verdiğimiz uygulama ile bu tasarım hasta ağız içinde gösterilebilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi yöntemleri nelerdir?

Gülüş tasarımı tedavisinde genellikle; gingivektomi adı verilen diş eti estetiği tedavisi, diş beyazlatma, diş eksikliklerinin giderilmesi adına implant veya protez tedavisi, porselen lamine ve zirkonyum kaplama aynı zamanda ortodonti tedavisi uygulanabilir. Uygulanacak olan yöntemler her hastanın ağız içi durumuna göre değişmektedir.

Gülüş Estetiği işlem süresi ne kadardır?

Gülüş estetiği süresi ortalama 5-15 gün arasında değişmektedir.

Gülüş Estetiği tedavisi kaç gün sürer?

Gülüş estetiği süresi ortalama 5-15 gün arasında değişmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

İşlem lokal anestezi ile gerçekleşmektedir. Kişinin özel isteğine göre genel anestezi de uygulanabilir.

Estetik Gülüş Tasarımı işleminde hassasiyet süreci kaç gündür?

Estetik gülüş tasarımı işlem sonrası hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.

Estetik Gülüş Tasarımı tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

İşlem sonrasında kişinin yapısal özelliklerine bağlı olarak genellikle iyileşme süreci kısa sürmektedir.

Gülüş Tasarımı kalıcı mı?

Gülüş tasarımında dişlere zarar verecek ya da renginin değişmesine yol açacak yeme içme alışkanlıklarından uzak durulduğu takdirde kişi gülüş tasarımını uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Digital gülüş tasarımı her mevsim uygulanabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Digital gülüş tasarımı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Digital gülüş tasarımı sonrasında bazı hastalar ağrı hissetmezken bazı hastalar ortalama 1-2 gün ağrı hissedilebilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Digital gülüş tasarımı sonrasında 2 saat bir şey yememeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı yaptıranlar / Gülüş Estetiği Yaptıranlar diş hekimi olarak size en çok hangi soruyu soruyorlar?

Gülüş Tasarımı yaptıranlar var mı? ya da Gülüş Estetiğini hangi ünlüler yaptırdı? gibi sorular gelmektedir. Bu ve buna benzer bir çok sorunun cevabı web sitemizde bulunmaktadır.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman su içilebilir?

Gülüş tasarımı sonrasında 2 saat bir şey içmemeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Tedavi sonrasında, asitli içeceklerden olabildiğince uzak durmakta fayda vardır.

Gülüş Tasarımı sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Şekerli yiyecek ve asitli içecekler aynı zamanda kahve, çay, soda gibi dişlerimizde leke bırakacak içeceklerin tüketimini azaltmak gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Gülüş tasarımı sonrasında ortalama 2 saat sonra diş fırçalayabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

İşlem sonrasında diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Diş ipi, diş fırcasıyla ulaşamadığımız yerlere ulaşmamızı sağlar. Diş fırçalama işleminden sonra kullanmakta fayda var.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman fındık, fıstık vb. kuruyemiş yenilebilir?

Tedavi sonrasın da özellikle fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri dişlerimizle kırmaktan kaçınmalıyız. Bu durum dişlerin kırılmasına sebep olabilir.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Gülüş estetiği sonrasında iş hayatına ve sosyal hayata hemen dönülebilir.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman spor yapabilirim?

İşlem sonrasında spor yapmaya herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Gülüş Estetiği sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

İşlem sonrasında deniz veye saunaya girmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Gülüş Estetiği sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Gülüş estetiği sonrasında hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Gülüş estetiği öncesi çürük dişler ve diş eti problemlerimizi giderebiliriz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Eksik ve çürük dişlere müdahale edilmeden tedaviye başlamayı düşünmemeliyiz.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında ağız bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yemek sonrasın da diş fırçası ve diş ipi ile dişlerimizi temizlememiz gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Dişlerimizi günde 1 kere fırçalamamalıyız. En az 3 kez fırçalamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Kişiye Özel Gülüş Tasarımı tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Kişiye özel gülüş tasarımı her hastanın ihtiyacını göre tasarlanabilir. Her hastanın ağız içi durumunda değişiklik olacağı için kişiye özel gülüş tasarımı fiyatları değişmektedir.

Gülüş Tedavisi / Gülüş Estetiği için en uygun yaş hangisi?

Gülüş tedavisi, 18 yaşından büyük ve diş gelişimini tamamlamış herkese yaptırılabilir.

Zirkonyum Gülüş Tasarımı fiyatları nedir, Zirkonyum Gülüş Estetiği fiyatları neye göre değişir?

Zirkonyum gülüş tasarımı fiyat bilgisi hastanın ağız içi durumuna göre muayene sonrasında hekim tarafından belirtilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı fiyatları nedir, Gülüş Estetiği fiyatları neye göre değişir?

Hasta ağız içi durumu görülmeden gülüş estetiği ile ilgili fiyat belirtmek doğru değildir. Gülüş estetiği ile ilgili fiyat bilgisi muayane sonrasında hasta için planlanan gülüş tasarımı sonrasında belirlenmektedir. 2021 gülüş tasarımı fiyatları ile 2022 gülüş tasarımı fiyatlarında kur farkından dolayı ciddi farklar meydana gelmiştir. Estetik gülüş ve gülüş tasarımı ile ilgili fiyatı almak için formu doldurun sizi hemen arayalım.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinin avantajları nelerdir?

Digital gülüş tasarımının en büyük avantajı tedavi öncesinde kişinin nasıl bir gülüşe sahip olacağını görmesidir. Hasta bu sayede tedavi sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacağını görebilmektedir.

Diş Gülüş Tasarımı estetiğinin zararı var mıdır?

Diş gülüş tasarımının dişlerimize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisinin riski var mıdır?

Diş gülüş tasarımı tedavisinin herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı bu işlemin ömrü ne kadardır?

Uygulanan tedavi sonrası ağız bakım hijyeni ne kadar iyi olursa işlemin ömrü de aynı doğrultu da uzayacaktır.

Diş Tasarımı Estetiği sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Diş tasarımı estetiği sonrasında , kabuklu yiyecekleri dişimizle kırmaya çalışırsak dişte kırılma, çatlama veya düşme olabilir.

Diş Dizaynı Estetiği sonrası ağız kokusu normal mi?

Diş dizaynı estetiğinde, diş etinde sıkıntı olan hastalarımız da ağız kokusu olabilir. Bu durumda hekimimize başvurarak gerekli çözümlere ulaşabiliriz.

Dijital Gülüş Estetiği merdivenaltı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

İşlem, gülüş estetiği doktoru tarafından yüz simetrimize göre tasarlanan estetik bir gülüş tasarımıdır. Merdivenaltı klinilklerde bilinçsiz yapılması yanlış tedavi uygulanmasına dişlerimizi tamamen kaybetmemize sebep olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Digital gülüş tasarımı için yurt dışınan gelen hastalar ortalama 15 günlerini ayırmalıdırlar. Tabi bu süreç hasta ağız içi durumu görüldekten sonra değişedebilir.

En güzel dişler için Gülüş Tasarımı tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

En güzel dişler için seçilen hekim ve hastane oldukça önemlidir. Yapılan işlemler estetik olduğu için alanında uzman hekimler tarafından ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Dijital gülüş tasarımında tasarımın yapılması ve ağız içinde gösterilmesi 2 seans sürmektedir. İlk seansta hasta ağız içi durumu görülür, ikinci seansta ise digital ortamda tasarlanan gülüş tasarımı hastaya sunulmaktadır. Tedavi için ise 5-15 gün arasında süreç değişikliği bulunmaktadır.

Gülümseme Estetiği tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Gülümseme tasarımında, herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği taktirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.

Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası ödem olur mu, olursa kaç günde vücuttan atılır?

Gülüş estetiğinde herhangi bir ödem olmamaktadır. Bazı durumlar da diş etlerinde şişme olabilmektedir.

Gülüş Estetiği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Gülüş Estetiği sonrası dişlerimizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizlememiz gerekmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Uygulanan işlemden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Diş Gülüş Estetiği sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Diş gülüş estetiği sonrasında kanama olursa kanamanın şiddetine göre hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Dijital Gülüş Estetiği sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Diş gülüş estetiğinden 6 ay sonra ilk kontrolünüze gitmeniz önerilmektedir.

Dijital Gülüş Estetiği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Diş gülüş estetiği sonrasnda 6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamak, fırçanın ulaşamadığı yerleri diş ipi ile temizlemek, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Gülüş Estetiği öncesi sonrası / Gülüş Tasarımı öncesi sonrası görsellere nereden ulaşabilirim?

Gülüş estetiği öncesi fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz./ Gülüş estetiği sonrası fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Gülüş estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Gülüş Estetiğinde başarı oranı nedir? Yurtdışında yaşıyorum, sonradan sorun yaşar mıyım?

Digital gülüş estetiği her hastanın ağız içi durumuna göre özel olarak tasarlandığı için ve öncesinde tasarlanan gülüş digital ortamda hasta ile paylaşıldığından dolayı başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Gülüş Estetiğimi İstanbul'da mı Ankara'da mı Yoksa İzmir'de mi yaptırmalıyım?

Siz neredeyseniz Hospitadent orada. İstanbul'da 7 lokasyonda bulunan şubelerimiz de uzman hekimlerimiz sizlere istediğiniz gülüş tasarımı tedavisini sunmak için bekliyor. Ankara'ya gülüş tasarımı için başvurmak isterseniz Tunalı ve Çayyolunda uzman hekimlerimiz sizleri harika gülüşler tasarlamak için hazır./Antalya'ya gülüş tasarımı için başvurmak isterseniz Alanya şubemizde uzman hekimlerimiz sizleri harika gülüşler tasarlamak için hazır. 17 şubemiz ile Türkiyenin her yerinde sizlere dişe dair her alanda hizmet vermekteyiz.

Sosyal Medya Hesapları