Lumineers Kaplama

Lumineers Kaplama

Dişlerinin görünümünden memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen Lumineers Kaplama yöntemi; iğne kullanılmadan ve diş yüzeyinden hiç aşındırma yapmadan, dişlerin ön yüzeylerine uygulanan ultra ince restorasyon çeşididir. Hospitadent uzman hekimleri tarafından diş estetiğine önem veren hastalara uygulanan Lumineers Kaplama ile hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Lumineers uygulaması ile renksiz ve hacimsiz dişler estetik bir görünüm kazanarak kişilerin kendilerine güveni tazelenebilmektedir.

Lumineers Kaplama Nedir?

Lumineers, ilk olarak Amerika Birleşik Devlerinde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Lumineers markası tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Dünyadaki dental teknolojik gelişmeleri takip ederek tedavilerinde uygulayan Hospitadent, Lumineers Kaplama yöntemiyle hastalarının estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlamaktadır.

Lumineers Kaplama Dişlere Zarar Verir mi?

Lumineers Kaplama için uygulanan malzeme kaliteli ve ultra ince porselen malzemedir. Dişlerde aşındırma ya da farklı bir inceltme işlemi yapılmadığı için doğal dişlerin yapısında bir deformasyon oluşmaz. Beyaz ve düzgün bir diş yapısı elde etmek isteyen kişiler Lumineers Kaplama sonrasında estetik bir gülüşe kavuşmanın memnuniyetini yaşarlar.

Lumineers Kimlere Uygulanabilir?

Diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir. Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın herkese uygulanabilen bir kaplama yöntemidir. Diş renginden memnun olmayan ya da diş boylarının yetersiz olduğunu düşünen kişiler Lumineers uygulaması için Dental Group Hospitadent şubelerine başvurabilmektedirler. Diş kırıkları varlığında ya da diş aralıklarının fazla olduğu durumlarda da Lumineers Kaplama tercih edilebilir.

Lumineers Kaplama Dayanıklı mıdır?

İnce porselenden elde edilen Lumineers kaplamalar uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Tamamıyla özel yapıştırıcı malzemeler ile diş yüzeyine entegre edilen porselen Lumineers kaplamalar doğal dişleriniz ile bütünlük oluşturarak dayanıklılık elde edebilmektedir. Ancak doğal dişlerinize zarar verebilecek her türlü işlem ya da zararlı davranış şekli Lumineers kaplamalara zarar verebilir. Fındık kırmaya çalışma gibi dişlere zarar verebilecek her türlü davranış şeklinden uzak kalındığı sürece Lumineers kaplamalar kullanılmaya devam edilebilir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Diş yapınız Lumineers Kaplama için uygun dizilimde ise dişlerinizde kesinlikle hiçbir aşındırma işlemi uygulanmaz. Ancak dişlerinizde kaplamaya engel olabilecek çarpıklık söz konusu ise bir miktar aşındırma işlemi söz konusu olabilmektedir. Ağrısız ve iğne kullanılmadan uygulanan bu yöntem yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Restorasyonlar İstenirse Çıkarılabilir mi?

Dental Group Hospitadent şubelerinde ya da farklı merkezlerde Lumineers Kaplama yaptırmış olan kişiler diledikleri zaman bu restorasyonların çıkarılabilmesini isteyebilir. Kaplama çıkarma işlemi, kesinlikle ağrıya ya da acıya neden olmamaktadır. Kaplamaların çıkarılması sonrasında doğal dişler eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilir veya hastaların tercihine ya da ihtiyacına göre farklı bir uygulama gerçekleştirilebilir. Lumineers Kaplama çıkarma işlemi kısa sürelidir.

Lumineers Kaplama ile Estetik Gülüş Tasarımı Mümkün

Estetik gülüş tasarımı elde etmek isteyen kişiler, tüm Dental Group Hospitadent şubelerine Lumineers Kaplama tedavi için başvurabilir. İleri teknolojiye sahip cihaz ve malzemelerin tercih edildiği Dental Group Hospitadent şubelerinde tamamıyla hijyenik ve kişiye özel ve uygun malzemeler kullanılmaktadır. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tedavi süresi boyunca hastaların ihtiyaç duyduğu tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Tedavi süreci hasta ile işbirliği yapılarak sağlıklı şekilde tamamlanmaktadır. Hastalarının memnuniyeti, Dental Group Hospitadent ve bağlı şubelerinde görev yapan tüm personelin başlıca önceliğidir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Gün
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Lumineers Kaplama nedir?

Lumineers, ilk olarak Amerika Birleşik Devlerinde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Lumineers markası tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Lumineers Kaplama ilk muayenede ne yapılır?

Lumineers kaplama tedavisinde İlk olarak hastaya detaylı bir ağız içi muayene yapılır. Diş eksiklikleri, aşırı madde kaybına uğramış dişler, çürükler ve estetik ihtiyaçlar belirlenir.

Lumineers Kaplama tedavisi nasıl yapılır?

Lumineers kaplama da hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Lumineers Kaplama tedavisi süreci nedir?

Lumineers kaplama tedavi süreci yaklaşık 3 hafta sürmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Lumineers kaplama diş renginden memnun olmayan ya da diş aralıkları fazla olduğu durumlarda işlem önerilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi kaç seanstır?

Lumineers kaplama tedavisi 2-3 seans sürmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi yöntemleri nelerdir?

Diş yapınız lumineers kaplama için uygun dizilimde ise dişlerinizde kesinlikle hiçbir aşındırma işlemi uygulanmaz. Ancak dişlerinizde kaplamaya engel olabilecek çarpıklık söz konusu ise bir miktar aşındırma işlemi söz konusu olabilmektedir. Ağrısız ve iğne kullanılmadan uygulanan bu yöntem yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir

Lumineers Kaplama tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Amerika'ya gönderilen ölçülerin gelmesi için beklenen süre ile birlikte ortalama 20 gün işlem için ayırmak gerekir.

Lumineers Kaplama tedavisi kaç gün sürer?

Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Lumineers Kaplama tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Lumineers kaplama tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir hassasiyet süreci yoktur.

Lumineers Kaplama tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Lumineers Kaplama tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Lumineers kaplama diş ömrü 5 yıldır. Ancak iyi bir ağız hijyeni ile bu süreç uzayabilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Lumineers kaplama tedavisi istenilen mevsimde uygulanabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

İşlem esnasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra su içilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra kahve, çay, asitli içecek, sigara gibi diş rengimizi etkileyecek yiyecek ve içecekleri tüketmekten kaçınmak gerekir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra 2 saat sonra diş fırçalanabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra 2 saat sonra diş ipi kullanılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Lumineers kaplama tedavi sonrası dişimizle fındık, fıstık kırma kaplamalarımıza zarar verebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra iş hayatına/sosyal hayata hemen dönülebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Lumineers kaplama tedavi sonrası istenilen zaman da spor yapılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

Lumineers kaplama tedavi sonrası istenilen zaman da deniz, saunaya girilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır. Ağrı olduğu durumlar da hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Lumineers kaplama tedavi öncesinde diş etinde sıkıntı olan kişiler öncesinde diş eti tedavisi görmeleri gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Ağız içindeki sıkıntılar giderilmeden tedaviye başlanmamalıdır.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Lumineers kaplama tedavi sonrası ağız hijyenimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Dişlerimizi düzenli fırçalamamız ve diş fırçasının yetişemediği yerlerde diş ipi kullanmayı unutmamalıyız.

Lumineers Kaplama tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın, diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın,diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir.

Lumineers Kaplama hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Çene bozuklukları, diş etinde sıkıntısı olan kişilere lumineers kaplama önerilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Lumineers kaplama fiyatı belirlenirken, kullanılacak olan kaplamanın materyali ve kalitesi, kaç dişe uygulanacağı gibi etkenler fiyat üzerinde etkilidir.

Lumineers Kaplama tedavisinin avantajları nelerdir?

Lumineers kaplama tedavisin de çarpışıklığı olmayan dişlere herhangi bir aşındırma gerektirmeden ve acı hissedilmeden uygulanan bir işlemdir. Aynı zamanda hasta istediği zaman kaplamaları kolaylıkla çıkarılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisinin zararı var mıdır?

Lumineers kaplama tedavisinin herhangi bir zararı yoktur.

Lumineers Kaplama tedavisinin riski var mıdır?

Lumineers kaplama tedavisinin herhangi bir riski yoktur.

Lumineers Kaplama tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Diş renginden memnun olmayan ya da diş boylarının yetersiz olduğunu düşünen kişiler lumineers kaplama tedavisi uygulanabilir.

Lumineers Kaplama bu işlemin ömrü ne kadardır?

Lumineers kaplama kalıcığı 5 yıldır. Ancak iyi bir ağız hijyeni ile bu süreç uzayabilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Zaman içerisinde kaplama aşındığında, kaplama altındaki diş çürüdüğünde ya da yapıştırıcı özelliğini kaybetti durumlar da diş düşebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ağız kokusu normal mi?

Lumineers kaplama tedavisi herhangi bir ağız kokusu yapmamaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Lumineers kaplama tedavisinde yurtdışından gelecek olan hastalar ölçü alındıktan sonra kaplamanın gelmesi ile birlikte ortalama 20 gün ayırmaları gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

Lumineers kaplama tedavisinde tedavinin sağlıklı ve hastanın beklentisinin gerçekleşmesi adına hastane ve doktor oldukça önemlidir.

Lumineers Kaplama tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Lumineers kaplama tedavisinde yurtdışından gelecek olan hastalar ölçü alındıktan sonra kaplamanın gelmesi ile birlikte ortalama 20 gün ayırmaları gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir şişlik ya da morluk olmamaktadır. Diş etinde sorun olan kişilerin diş etlerinde şişme meydana gelebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ödem olur mu, olursa kaç günde vücuttan atılır?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir ödem olmamaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra gargara yapılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında kanama olmamaktadır. Kanama olduğu durumlarda kanamanızın şiddetine göre hekiminize başvurabilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Lumineers kaplama tedavisinde 6 ay sonra kontrole gelmeniz önerilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

İşlem sonrasında 6 ayda bir kontrole gelebilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamaya, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Lumineers Kaplama tedavisinde iyileştiğimi nasıl anlarım?

Lumineers kaplama tedavisinde hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir. Dişlerine alışma süreci ortalama 5 gündür.

Lumineers Kaplama tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 2-3
İşlem Süresi 10 Gün
Anestezi Yöntemi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süreci Hemen
Tam İyileşme Süreci 1-2 Gün
Sonuçların Kalıcılığı 5 Yıl
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Lumineers Kaplama nedir?

Lumineers, ilk olarak Amerika Birleşik Devlerinde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Lumineers markası tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Lumineers Kaplama ilk muayenede ne yapılır?

Lumineers kaplama tedavisinde İlk olarak hastaya detaylı bir ağız içi muayene yapılır. Diş eksiklikleri, aşırı madde kaybına uğramış dişler, çürükler ve estetik ihtiyaçlar belirlenir.

Lumineers Kaplama tedavisi nasıl yapılır?

Lumineers kaplama da hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Lumineers Kaplama tedavisi süreci nedir?

Lumineers kaplama tedavi süreci yaklaşık 3 hafta sürmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Lumineers kaplama diş renginden memnun olmayan ya da diş aralıkları fazla olduğu durumlarda işlem önerilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi kaç seanstır?

Lumineers kaplama tedavisi 2-3 seans sürmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi yöntemleri nelerdir?

Diş yapınız lumineers kaplama için uygun dizilimde ise dişlerinizde kesinlikle hiçbir aşındırma işlemi uygulanmaz. Ancak dişlerinizde kaplamaya engel olabilecek çarpıklık söz konusu ise bir miktar aşındırma işlemi söz konusu olabilmektedir. Ağrısız ve iğne kullanılmadan uygulanan bu yöntem yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir

Lumineers Kaplama tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Amerika'ya gönderilen ölçülerin gelmesi için beklenen süre ile birlikte ortalama 20 gün işlem için ayırmak gerekir.

Lumineers Kaplama tedavisi kaç gün sürer?

Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Lumineers Kaplama tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Lumineers kaplama tedavisinde lokal anestezi kullanılmaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir hassasiyet süreci yoktur.

Lumineers Kaplama tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Lumineers Kaplama tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Lumineers kaplama diş ömrü 5 yıldır. Ancak iyi bir ağız hijyeni ile bu süreç uzayabilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi için uygun bir mevsim var mı?

Lumineers kaplama tedavisi istenilen mevsimde uygulanabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

İşlem esnasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra su içilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiğinden asitli içecek tüketimi önerilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası beslenmem nasıl olmalı?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra kahve, çay, asitli içecek, sigara gibi diş rengimizi etkileyecek yiyecek ve içecekleri tüketmekten kaçınmak gerekir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra 2 saat sonra diş fırçalanabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra 2 saat sonra diş ipi kullanılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Lumineers kaplama tedavi sonrası dişimizle fındık, fıstık kırma kaplamalarımıza zarar verebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Lumineers kaplama tedavisinden sonra iş hayatına/sosyal hayata hemen dönülebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Lumineers kaplama tedavi sonrası istenilen zaman da spor yapılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman denize, saunaya girebilirim?

Lumineers kaplama tedavi sonrası istenilen zaman da deniz, saunaya girilebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

İşlem sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır. Ağrı olduğu durumlar da hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Lumineers kaplama tedavi öncesinde diş etinde sıkıntı olan kişiler öncesinde diş eti tedavisi görmeleri gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi öncesi yapılmaması gerekenler nelerdir?

Ağız içindeki sıkıntılar giderilmeden tedaviye başlanmamalıdır.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Lumineers kaplama tedavi sonrası ağız hijyenimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Dişlerimizi düzenli fırçalamamız ve diş fırçasının yetişemediği yerlerde diş ipi kullanmayı unutmamalıyız.

Lumineers Kaplama tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın, diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi için en uygun yaş hangisi?

Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın,diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir.

Lumineers Kaplama hangi durumlarda bu tedavi uygulanmaz?

Çene bozuklukları, diş etinde sıkıntısı olan kişilere lumineers kaplama önerilmemektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Lumineers kaplama fiyatı belirlenirken, kullanılacak olan kaplamanın materyali ve kalitesi, kaç dişe uygulanacağı gibi etkenler fiyat üzerinde etkilidir.

Lumineers Kaplama tedavisinin avantajları nelerdir?

Lumineers kaplama tedavisin de çarpışıklığı olmayan dişlere herhangi bir aşındırma gerektirmeden ve acı hissedilmeden uygulanan bir işlemdir. Aynı zamanda hasta istediği zaman kaplamaları kolaylıkla çıkarılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisinin zararı var mıdır?

Lumineers kaplama tedavisinin herhangi bir zararı yoktur.

Lumineers Kaplama tedavisinin riski var mıdır?

Lumineers kaplama tedavisinin herhangi bir riski yoktur.

Lumineers Kaplama tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Diş renginden memnun olmayan ya da diş boylarının yetersiz olduğunu düşünen kişiler lumineers kaplama tedavisi uygulanabilir.

Lumineers Kaplama bu işlemin ömrü ne kadardır?

Lumineers kaplama kalıcığı 5 yıldır. Ancak iyi bir ağız hijyeni ile bu süreç uzayabilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişte kırılma, düşme vb gibi durumlar olur mu?

Zaman içerisinde kaplama aşındığında, kaplama altındaki diş çürüdüğünde ya da yapıştırıcı özelliğini kaybetti durumlar da diş düşebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ağız kokusu normal mi?

Lumineers kaplama tedavisi herhangi bir ağız kokusu yapmamaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Lumineers kaplama tedavisinde yurtdışından gelecek olan hastalar ölçü alındıktan sonra kaplamanın gelmesi ile birlikte ortalama 20 gün ayırmaları gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

Lumineers kaplama tedavisinde tedavinin sağlıklı ve hastanın beklentisinin gerçekleşmesi adına hastane ve doktor oldukça önemlidir.

Lumineers Kaplama tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Lumineers kaplama tedavisinde yurtdışından gelecek olan hastalar ölçü alındıktan sonra kaplamanın gelmesi ile birlikte ortalama 20 gün ayırmaları gerekmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası şişlik, morluk olur mu, olursa kaç günde iner, geçer?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir şişlik ya da morluk olmamaktadır. Diş etinde sorun olan kişilerin diş etlerinde şişme meydana gelebilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ödem olur mu, olursa kaç günde vücuttan atılır?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında herhangi bir ödem olmamaktadır.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Lumineers kaplama tedavisinden 2 saat sonra gargara yapılabilir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Lumineers kaplama tedavisi sonrasında kanama olmamaktadır. Kanama olduğu durumlarda kanamanızın şiddetine göre hekiminize başvurabilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Lumineers kaplama tedavisinde 6 ay sonra kontrole gelmeniz önerilmektedir.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

İşlem sonrasında 6 ayda bir kontrole gelebilirsiniz.

Lumineers Kaplama tedavisi sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamaya, asitli yiyecek ve içicek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Lumineers Kaplama tedavisinde iyileştiğimi nasıl anlarım?

Lumineers kaplama tedavisinde hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir. Dişlerine alışma süreci ortalama 5 gündür.

Lumineers Kaplama tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent hem bütün ağız ve diş sağlığı tedavilerinizde hem de tedavi sonrası kontrollerinizde, uzman hekim kadrosuyla, uygulanan tedavilerde başarı oldukça yüksektir.

Sosyal Medya Hesapları