Çene Tümörü

Çene Tümörü

Çene tümörü ağız boşluğunda görülen içinde sıvı ya da yarı sıvı materyal bulunan, dışı ise yumuşak doku ile çevrili patolojik oluşumlardır.  Bu oluşumlar iyi huylu ya da kötü huylu olabilir. Kötü huylu olanlar doğrudan ağzın herhangi bir dokusundan kaynaklanabileceği gibi diğer organlardaki kanserin metastaz yapması sonucu da ortaya çıkabilir. İyi huylu tümörler ise kişinin yüzünde estetik ve fonksiyonel bozuklulara yol açabilir.

Çene Tümörünün Belirtileri Nelerdir?

Çene tümörü, sinsi bir hastalıktır ve ilk aşamada genellikle semptom gözlenmez. Bu yüzden de birçok kişi hastalığın ilerleyen aşamalarında doktora başvurur. Geç kalınmış teşhislerde ise çene kemiklerinde büyük boyutlara varan, geri dönülmez tahribatlar oluşabilir. Bu gibi sonuçların önüne geçmek için bazı belirtileri göz ardı etmemek gerekir. Bu belirtiler şunlardır:

  • Çene kemiğinde oluşan genelde ağrısız seyreden şişlikler,
  • Çenede fonksiyon kaybı,
  • Alt dudakta his kaybı,
  • Dişlerde sallanmalar ya da kırılmalar,
  • Ağızda oluşan ağrılar ve kanamalar,
  • Lenf bezlerinde şişkinlik,
  • Yutkunma güçlüğü.

Düzenli olarak diş hekimi kontrolüne giden kişilerde risk en aza iner. Diş hekimi kontrolleri ihmal edilmediğinde Dental Group Hospitadent’in son teknolojiye sahip cihazlarıyla çene tümörü erken teşhis edilebilir.

Çene Tümörlerinin Sebepleri Nelerdir?

Çene tümörlerinin bilinen birçok sebebi bulunur. Hatalı yapılmış kron köprü protezleri, alkol, sigara, aşırı çürüyerek tahrip olmuş diş kronları, yüksek miktarda güneş ışığına maruz kalmak, vitamin eksiklikleri, dikkat edilmeyen ağız hijyeni bunlardan bazılarıdır. Ayrıca cinsel yolla taşınan bazı virüslerin de çene tümörüne sebep olduğu saptanmıştır.

Çene Tümörü Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çene Tümörü tedavisi için birkaç yöntem bulunur. Öncelikle tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamak için patolojik inceleme yapılması gerekir. Bu incelemenin ardından çıkan sonuçlara göre tedavi yöntemi ve izlenecek yol belirlenir. Çıkan sonuca göre cerrahi müdahale gerekebilir.

Eğer tümör iyi huyluysa ameliyat ile kesin tedavi mümkün olabilir ve bu tür ameliyatlarda genellikle olumlu sonuç alınır. İyi huylu tümör çene kemiğinde tahribata yol açtıysa özel olarak uygulanan bazı materyallerle ya da vücudun başka bir yerinden alınan kemikle tahribatın sonuçları giderilmeye, yüz için estetik bir görüntü sağlanmaya çalışılır.

Tümörün kötü huylu olması ya da ileri evrelere geçilmiş olması durumunda farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. Tedavi yöntemi seçilirken doktorların hastalıkla ilgili tespitleri, hangi dokulara yayıldığı, vücutta ne gibi hasarlara yol açtığı gibi kriterler değerlendirilir. 

Eğer kötü huylu tümör büyümemiş ve çevre dokulara yayılmamışsa, cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi gibi birçok işlemin aynı anda uygulanacağı ve çok sayıda uzmanlık alanı gerektiren bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulur.

Çene tümörü ameliyatından önce gerekli tespitler yapılarak tümörün boyutu ve yeri tam olarak saptanır, olası riskler hesaplanır ve gerekli önlemler alınarak ameliyata başlanır.

Çene Tümörü Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Çene tümörü ameliyatında her ameliyatta olabilecek bazı riskler bulunur. Bunların başında enfeksiyon riski gelmektedir. Enfeksiyon haricindeki riskler tümörün boyutuna ve iyi huylu olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Büyük tümörler çevre dokulara zarar verebilir. Böyle durumlarda diş kaybı, kanama ve diş sallanması gibi riskler mevcuttur.

Çene Tümörü Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat etmek Gerekir?

Ameliyat sonrası hastanın lokal pansumanı ihmal edilmeden yaptırılmalıdır. İyileşme sürecinde çenenin herhangi bir darbe almaması çok önemlidir. Kişinin kemik iyileşmesinin değerlendirilmesi için rutin doktor kontrollerinin aksatılmaması gerekmektedir. Operasyon sonrası kemik dokusundaki iyileşme ve yaraların kapanma süreci diş hekimleri tarafından takip edilir. Bu süreçte ağız içi hijyenine hassasiyet göstermek gerekir.

Dental Group Hospitadent tüm şubelerinde yaptığı çene kisti operasyonlarında başarılı sonuçlar almıştır. Dental Group Hospitadent, deneyimli diş hekimi kadrosuyla dental teknoloji alanında meydana gelen tüm ilerlemeleri takip etmekte ve son teknoloji ürünü cihazlarla çalışarak hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1-2
İşlem Süresi 1 Hafta
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Çene Tümörü nedir?

Çene tümörü ağız boşluğunda görülen içinde sıvı ya da yarı sıvı materyal bulunan, dışı ise yumuşak doku ile çevrili patolojik oluşumlardır. Bu oluşumlar iyi huylu ya da kötü huylu olabilir. Kötü huylu olanlar doğrudan ağzın herhangi bir dokusundan kaynaklanabileceği gibi diğer organlardaki kanserin metastaz yapması sonucu da ortaya çıkabilir. İyi huylu tümörler ise kişinin yüzünde estetik ve fonksiyonel bozuklulara yol açabilir.

Çene Kemiği Tümörü ilk muayenede ne yapılır?

Çene kemiği tümörü ilk muayenesinde panoramik röntgen eşiliğinde uzman hekimler tarafından muayene edilir.

Çene Tümörü tedavisi nasıl yapılır?

Çene Kemiği Tümörü tedavisi için birkaç yöntem bulunur. Öncelikle tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamak için patolojik inceleme yapılması gerekir. Eğer tümör iyi huyluysa ameliyat ile kesin tedavi mümkün olabilir ve bu tür ameliyatlarda genellikle olumlu sonuç alınır. Tümörün kötü huylu olması ya da ileri evrelere geçilmiş olması durumunda farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. Eğer kötü huylu tümör büyümemiş ve çevre dokulara yayılmamışsa, cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi gibi birçok işlemin aynı anda uygulanacağı ve çok sayıda uzmanlık alanı gerektiren bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulur.

Çene Tümörü tedavisi süreci nedir?

Çene tümörü tedavisinde öncelikle tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamak için patolojik inceleme yapılması gerekir. Eğer tümör iyi huyluysa ameliyat ile kesin tedavi mümkün olabilir ve bu tür ameliyatlarda genellikle olumlu sonuç alınır. Tümörün kötü huylu olması ya da ileri evrelere geçilmiş olması durumunda farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. Eğer kötü huylu tümör büyümemiş ve çevre dokulara yayılmamışsa, cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi gibi birçok işlemin aynı anda uygulanacağı ve çok sayıda uzmanlık alanı gerektiren bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulur.

Çene Tümörü tedavisi ihmal edilirse ne olur?

Çene tümörü tedavisi ihmal edilirse. İlerleyebilir ve diş kaybının önüne geçilemez. Çenede fonksiyon kaybına neden olur. Yutkunma güçlüğü çekilebilir.

Çene Tümörü tedavisi kaç seanstır?

Çene tümörü tedavisi 1 ya da 2 seansta yapılabilir.

Çene Tümörü tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Çene tümörü tedavisi işlem süresi ortalama 2 saattir.

Çene Tümörü tedavisi kaç gün sürer?

Çene tümörü tedavisi 1 hafta gerektiren bir tedavi sürecidir.

Çene Tümörü tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Çene tümörü tedavisinde lokal ya da genel anestezi uygulanabilir.

Çene Tümörü tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Çene tumörü tedavisinde hassasiyet süreci 1 hafta sürebilmektedir.

Çene Tümörü tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Çene tümörü tam iyileşme süreci ise 1 haftadır.

Çene Tümörü tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Çene tümörü tedavisinin tekrarlamasının mümkün olmamasını söylemek doğru olmamaktadır. Kişilerin bünyelerine göre değişiklik göstermektedir.

Çene Tümörü tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Çene tümörü tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.
 

Çene Tümörü tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Çene tümörü tedavisi sonrasında ağrı olabilir. Bu durumda hekimlerinizin uygun gördüğü ağrı kesici kullanılabilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra yemek yenebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra su içilebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Çene tümörü tedavisinden 2 saat sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Çene tümörü tedavisinden 2 saat sonra diş ipi kullanabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası iş ve sosyal hayata 1 gün sonra dönülebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Çene tümörü tedavisi sonrasında ağrı olduğu durumlarda hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Çene tümörü tedavisi sonrası hastanın lokal pansumanı ihmal edilmeden yaptırılmalıdır. İyileşme sürecinde çenenin herhangi bir darbe almaması çok önemlidir. Kişinin kemik iyileşmesinin değerlendirilmesi için rutin doktor kontrollerinin aksatılmaması gerekmektedir. Operasyon sonrası kemik dokusundaki iyileşme ve yaraların kapanma süreci diş hekimleri tarafından takip edilir. Bu süreçte ağız içi hijyenine hassasiyet göstermek gerekir.

Çene Tümörü tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Çene tümörü tedavisi uzman hekim muayenesi sonrası hekimin uygun gördüğü her hastaya uygulanabilir.

Çene Tümörü tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Çene tümörü tedavisi fiyatları, tümörün durumuna göre değişiklik göstermektedir. Uzman hekim muayenesi sonrası net fiyat bilgisi verilebilir.

Çene Tümörü tedavisinin riski var mıdır?

Çene tümörü tedavisinde her ameliyatta olabilecek bazı riskler bulunur. Bunların başında enfeksiyon riski gelmektedir. Enfeksiyon haricindeki riskler tümörün boyutuna ve iyi huylu olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Büyük tümörler çevre dokulara zarar verebilir. Böyle durumlarda diş kaybı, kanama ve diş sallanması gibi riskler mevcuttur.

Çene Tümörü hastalığının sebepleri nelerdir?

Çene tümörlerinin bilinen birçok sebebi bulunur. Hatalı yapılmış kron köprü protezleri, alkol, sigara, aşırı çürüyerek tahrip olmuş diş kronları, yüksek miktarda güneş ışığına maruz kalmak, vitamin eksiklikleri, dikkat edilmeyen ağız hijyeni bunlardan bazılarıdır. Ayrıca cinsel yolla taşınan bazı virüslerin de çene tümörüne sebep olduğu saptanmıştır.

Çene Tümörü bu işlemin ömrü ne kadardır?

Çene tümörü işleminin ömrünün belirtilmesi doğru olmamakla birlikte kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Çene Tümörü tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Çene tümörü tedavisi için yurtdışından gelen hastaların 1 hafta 10 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Çene Tümörü tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Çene tümörü tedavisi için kişilerin 1 hafta ayırmaları yeterli olacaktır.

Çene Tümörü tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Çene Tümörü tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Çene tümörü tedavisi sonrası 1 hafta sonra kontrole gitmekte fayda bulunmaktadır.

Çene Tümörü tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Çene tümörü tedavisi sonrası 6 ayda bir kontrole gitmekte fayda bulunmaktadır.

Çene Tümörü tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent tüm şubelerinde yaptığı çene kisti operasyonlarında başarılı sonuçlar almıştır. Dental Group Hospitadent, deneyimli diş hekimi kadrosuyla dental teknoloji alanında meydana gelen tüm ilerlemeleri takip etmekte ve son teknoloji ürünü cihazlarla çalışarak hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı 1-2
İşlem Süresi 1 Hafta
Anestezi Yöntemi Lokal / Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 Hafta
İşe Dönme Süreci 1 Gün Sonra
Tam İyileşme Süreci 1 Hafta
Sonuçların Kalıcılığı -
Yeme - İçme Süreci 2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Çene Tümörü nedir?

Çene tümörü ağız boşluğunda görülen içinde sıvı ya da yarı sıvı materyal bulunan, dışı ise yumuşak doku ile çevrili patolojik oluşumlardır. Bu oluşumlar iyi huylu ya da kötü huylu olabilir. Kötü huylu olanlar doğrudan ağzın herhangi bir dokusundan kaynaklanabileceği gibi diğer organlardaki kanserin metastaz yapması sonucu da ortaya çıkabilir. İyi huylu tümörler ise kişinin yüzünde estetik ve fonksiyonel bozuklulara yol açabilir.

Çene Kemiği Tümörü ilk muayenede ne yapılır?

Çene kemiği tümörü ilk muayenesinde panoramik röntgen eşiliğinde uzman hekimler tarafından muayene edilir.

Çene Tümörü tedavisi nasıl yapılır?

Çene Kemiği Tümörü tedavisi için birkaç yöntem bulunur. Öncelikle tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamak için patolojik inceleme yapılması gerekir. Eğer tümör iyi huyluysa ameliyat ile kesin tedavi mümkün olabilir ve bu tür ameliyatlarda genellikle olumlu sonuç alınır. Tümörün kötü huylu olması ya da ileri evrelere geçilmiş olması durumunda farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. Eğer kötü huylu tümör büyümemiş ve çevre dokulara yayılmamışsa, cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi gibi birçok işlemin aynı anda uygulanacağı ve çok sayıda uzmanlık alanı gerektiren bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulur.

Çene Tümörü tedavisi süreci nedir?

Çene tümörü tedavisinde öncelikle tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamak için patolojik inceleme yapılması gerekir. Eğer tümör iyi huyluysa ameliyat ile kesin tedavi mümkün olabilir ve bu tür ameliyatlarda genellikle olumlu sonuç alınır. Tümörün kötü huylu olması ya da ileri evrelere geçilmiş olması durumunda farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. Eğer kötü huylu tümör büyümemiş ve çevre dokulara yayılmamışsa, cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi gibi birçok işlemin aynı anda uygulanacağı ve çok sayıda uzmanlık alanı gerektiren bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulur.

Çene Tümörü tedavisi ihmal edilirse ne olur?

Çene tümörü tedavisi ihmal edilirse. İlerleyebilir ve diş kaybının önüne geçilemez. Çenede fonksiyon kaybına neden olur. Yutkunma güçlüğü çekilebilir.

Çene Tümörü tedavisi kaç seanstır?

Çene tümörü tedavisi 1 ya da 2 seansta yapılabilir.

Çene Tümörü tedavisi işlem süresi ne kadardır?

Çene tümörü tedavisi işlem süresi ortalama 2 saattir.

Çene Tümörü tedavisi kaç gün sürer?

Çene tümörü tedavisi 1 hafta gerektiren bir tedavi sürecidir.

Çene Tümörü tedavisinde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Çene tümörü tedavisinde lokal ya da genel anestezi uygulanabilir.

Çene Tümörü tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Çene tumörü tedavisinde hassasiyet süreci 1 hafta sürebilmektedir.

Çene Tümörü tedavisinde tam iyileşme süreci kaç gündür?

Çene tümörü tam iyileşme süreci ise 1 haftadır.

Çene Tümörü tedavisinde sonuçlar kalıcı mıdır, tekrar etme olasılığı var mı?

Çene tümörü tedavisinin tekrarlamasının mümkün olmamasını söylemek doğru olmamaktadır. Kişilerin bünyelerine göre değişiklik göstermektedir.

Çene Tümörü tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

Çene tümörü tedavisi sırasında anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.
 

Çene Tümörü tedavisi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Çene tümörü tedavisi sonrasında ağrı olabilir. Bu durumda hekimlerinizin uygun gördüğü ağrı kesici kullanılabilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra yemek yenebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman su içilebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası 2 saat sonra su içilebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Çene tümörü tedavisinden 2 saat sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Çene tümörü tedavisinden 2 saat sonra diş ipi kullanabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ne zaman iş hayatına / sosyal hayata dönülebilir?

Çene tümörü tedavisi sonrası iş ve sosyal hayata 1 gün sonra dönülebilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ağrım olursa ağrı kesici kullanabilir miyim?

Çene tümörü tedavisi sonrasında ağrı olduğu durumlarda hekiminize danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Çene Tümörü tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Çene tümörü tedavisi sonrası hastanın lokal pansumanı ihmal edilmeden yaptırılmalıdır. İyileşme sürecinde çenenin herhangi bir darbe almaması çok önemlidir. Kişinin kemik iyileşmesinin değerlendirilmesi için rutin doktor kontrollerinin aksatılmaması gerekmektedir. Operasyon sonrası kemik dokusundaki iyileşme ve yaraların kapanma süreci diş hekimleri tarafından takip edilir. Bu süreçte ağız içi hijyenine hassasiyet göstermek gerekir.

Çene Tümörü tedavisi her hastaya uygulanabilir mi?

Çene tümörü tedavisi uzman hekim muayenesi sonrası hekimin uygun gördüğü her hastaya uygulanabilir.

Çene Tümörü tedavisi fiyatları nedir, tedavi fiyatı neye göre değişir?

Çene tümörü tedavisi fiyatları, tümörün durumuna göre değişiklik göstermektedir. Uzman hekim muayenesi sonrası net fiyat bilgisi verilebilir.

Çene Tümörü tedavisinin riski var mıdır?

Çene tümörü tedavisinde her ameliyatta olabilecek bazı riskler bulunur. Bunların başında enfeksiyon riski gelmektedir. Enfeksiyon haricindeki riskler tümörün boyutuna ve iyi huylu olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Büyük tümörler çevre dokulara zarar verebilir. Böyle durumlarda diş kaybı, kanama ve diş sallanması gibi riskler mevcuttur.

Çene Tümörü hastalığının sebepleri nelerdir?

Çene tümörlerinin bilinen birçok sebebi bulunur. Hatalı yapılmış kron köprü protezleri, alkol, sigara, aşırı çürüyerek tahrip olmuş diş kronları, yüksek miktarda güneş ışığına maruz kalmak, vitamin eksiklikleri, dikkat edilmeyen ağız hijyeni bunlardan bazılarıdır. Ayrıca cinsel yolla taşınan bazı virüslerin de çene tümörüne sebep olduğu saptanmıştır.

Çene Tümörü bu işlemin ömrü ne kadardır?

Çene tümörü işleminin ömrünün belirtilmesi doğru olmamakla birlikte kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Çene Tümörü tedavisi için yurtdışından gelen hastalar kaç günlerini ayırmalıdırlar?

Çene tümörü tedavisi için yurtdışından gelen hastaların 1 hafta 10 günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Çene Tümörü tedavisi için kaç gün ya da kaç saat ayırmalıyım?

Çene tümörü tedavisi için kişilerin 1 hafta ayırmaları yeterli olacaktır.

Çene Tümörü tedavisi sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizin iç yüzeyini dikey ve dairesel hareketlerle temizleyin. Diş fırçasını ileri-geri hareket ettirerek dişlerin iç yüzeyini temizleyebilirsiniz

Çene Tümörü tedavisi sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Çene Tümörü tedavisi sonrası ilk olarak ne zaman kontrole gitmeliyim?

Çene tümörü tedavisi sonrası 1 hafta sonra kontrole gitmekte fayda bulunmaktadır.

Çene Tümörü tedavisi sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

Çene tümörü tedavisi sonrası 6 ayda bir kontrole gitmekte fayda bulunmaktadır.

Çene Tümörü tedavisinde başarı oranı nedir, yüksek midir?

Dental Group Hospitadent tüm şubelerinde yaptığı çene kisti operasyonlarında başarılı sonuçlar almıştır. Dental Group Hospitadent, deneyimli diş hekimi kadrosuyla dental teknoloji alanında meydana gelen tüm ilerlemeleri takip etmekte ve son teknoloji ürünü cihazlarla çalışarak hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları