20lik Diş Çekimi

Tedaviler

20lik Diş Çekimi

20’lik Diş Çekimi Nedir?

Yetişkinlerde toplam diş sayısının sağlanması için 18 ile 35 yaş arası, arka alt ve üst azı dişler olmak üzere 4 adet 20’lik diş bulunmaktadır. Yirmilik dişler şiddetli ağrıya sebep olmakla birlikte dişlerde bozukluklara da sebep olmaktadır. Ayrıca 20’lik dişler ağız içinde yer bulamadığı için gömülü ya da yarı gömülü olarak kalabilir. 20’lik dişler de yaşanabilecek bu durumlar sonrasında dişte ağrı ve iltihaplanma, yüzde şişme meydana getirebilir. Bu durumun kısa süre içerisinde geçirilebilmesi için bir diş hekimine başvurulmalı ve önlem alınmalıdır.  

20’lik Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

20’lik diş kişilerin ağız içi durumuna göre farklılık gösterir. Normal 20’lik diş çekimi diş hekimleri tarafından yapılabilir. Ancak gömülü ve yarı gömülü 20’lik dişler, diş hekimleri tarafından ağız ve çene cerrahisine yönlendirilir ve işlem cerrah tarafından gerçekleştirilir. Öncelikle 20’lik dişin bulunduğu bölgeye lokal anestezi uygulanır. Uygulanan anestezi sonrasında diş eti ve kemik dokusu kesilerek diş çıkartılır. Çıkartılan dişin ardından bölge dikiş ile kapatılır. Daha sonrasında gazlı bez ile bastırılır. Son olarak hekiminiz dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında size bilgilendirme sağlar.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs 20lik Diş Çekimi

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun