Şeffaf Braketli Tedavi

Tedaviler

Şeffaf Braketli Tedavi

Şeffaf Braketli Tedavi Nedir?

Dişlerde meydana gelen yamukluk, eğrilik ve düzensizlikten kaynaklı ortaya çıkan sıkıntıların giderilmesi için yapılan tedavilerden bir tanesi de şeffaf braketli ortodonti tedavisidir. Belirli süre zarfında meydana gelen bu tedavi, daha estetik bir görünüm kazanma amacıyla yapılır. Şeffaf braketli ortodonti tedavisi porselen, safir ve şeffaf plastik malzemeleri kullanılarak yapılır ve daha estetik görünüme sahip olduğu için tercih edilir. 

Şeffaf Braketli Tedavi Nasıl Uygulanır?

Tedavi öncesi uzman hekim tarafından röntgen aracılığı ile ilk muayene gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene sonrası ağız içinde bulunan farklı problemler varsa öncelikle onların tedavisi gerçekleştirilir. Daha sonra braketler şeffaf yapıştırıcı ile dişe yapıştırılır ve ardından diş teli braketlere sabitlenir. Yapılan işlemler sonrasında ayda 1 kontrollerle, tedavi 1 buçuk-2 sene boyunca devamlılık gösterir.

Şeffaf Braketli Tedavi Avantajları

Şeffaf braketli tedaviler, metal braketli ortodontik tedaviyle aynı süre zarfında tamamlanmaktadır. Şeffaf görüntüye sahip olmasından kaynaklı kişilerin iş ve sosyal hayatlarının etkilenmemesi açısından daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Metal braketli tedavi kadar dayanıklılık göstermektedir. Materyal yapısından kaynaklı kişilerde herhangi bir alerjik sonuç olması da söz konusu değildir.

Şeffaf Braketli Tedavi Dezavantajları

Şeffaf braketli tedavide de, diğer ortodontik tedaviler de olduğu gibi yeme-içme konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Kabuklu ve sert yiyeceklerden, asitli içeceklerden uzak durulması neticesinde tedavi sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Şeffaf Braketli Tedavi Sonucu Ne Kadar Sürer?

Tüm ortodontik tedaviler ömür boyu dişlerin düzgün olması için gerçekleştirilir. Tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile sonuç kalıcılığı sağlanır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Şeffaf Braketli Tedavi

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun