Full Ağız Diş

Tedaviler

Full Ağız Diş

Full ağız implant tedavisi nedir?
İnsanlar farklı nedenlerle dişlerini kaybedebilirler. Çok sayıda diş kaybından sonra dişsizlik kaçınılmaz olabilir. Tüm dişlerin değiştirilmesi gereken durumlarda tam ağız tedavisi bir seçenek haline gelir. İmplantlar üst çenede sekiz, alt çenede altıya kadar kullanılarak yerleştirilir.

Protezler nasıl implante edilir?
Hastalar bir ağız ve çene cerrahisi uzmanına muayene olmak için başvururlar ve mevcut diş durumu, kemik yapısı ve kemik durumu değerlendirilir ve tam ağız diş implant tedavisinin ideal bir seçenek olup olmadığı belirlenir. Hasta iyi bir aday ise tedavi planı oluşturulur. Hastada çene kemiği kaybı varsa “sinüs lifting” adı verilen kemik büyütme işlemi yapılır ve 6 ay sonra implant tedavisine başlanır. Bazı tıbbi durumları (örn. kalp hastalığı, şeker hastalığı, tansiyon, kronik hastalıklar) olan hastalar implant tedavisi öncesi doktorlarına danışmalıdır. Öncelikle uzman lokal anestezi altında çene kemiğinde implantlara yer açmak için kesiler yaparak yerleştirmeye başlar. Diş implantları takılır ve yara yeri dikilir. İyileşme süreci 3 ayı bulabilir ve ameliyat bölgesi tamamen iyileştikten sonra protezlerin ölçüleri alınır ve son olarak hastaya özel yapılan implantlar çene kemiğine yüklenir.

Tam Oral İmplant Tedavisinin Faydaları
Tam ağız implant tedavisi hastanın kendine olan güvenini, fiziksel görünümünü ve yaşam kalitesini iyileştirir. Diş kaybından sonra bozulan yemek yeme ve konuşma yeteneğinin geri kazanılmasına yardımcı olur. Stabil oldukları için düşme riski yoktur ve kullanımı oldukça rahattır. Bu en sürdürülebilir seçenektir. Hastanın sosyal ve mesleki yaşamını da olumlu etkiler.

Tam Ağız İmplant Tedavisinin Dezavantajları
Tüm süreç pahalı ve zaman alıcıdır ancak implant tedavisi sonrası müşteri memnuniyeti nedeniyle sakıncalar gözden kaçabilmektedir.

Full ağız diş implantları ne kadar sürer?
Bir ömür boyu sürebilirler. İmplantlarda sorun olması durumunda hastane hastaya garanti vermektedir.

-Full  ağız implantları için ideal aday kimdir?
Oral komplikasyonlar zamanla ortaya çıkabilir ve diş kaybına neden olabilir. Çok fazla diş kaybı yaşayan kişilere tam oral implant tedavisi önerilir.

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Full Ağız Diş

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun