1 Günde İmplant

Tedaviler

1 Günde İmplant

1 Günde İmplant Nedir?

1 günde implant, aynı gün içerisinde implant ve kaplamalarının yapılması işlemidir. Bu işlem için kişilerin sağlık durumları göz önüne alınır. Kişilerin çene kemiğinin implanta uygun olup olmadığı kontrol edilir ve ağız içinde farklı komplikasyon oluşmaması gerekmektedir. Kişilerin hızlı sağlıklı dişlere ulaşmasını sağladığı için en çok tercih edilen yöntemdir.

1 Günde İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk muayene sırasında tomografi ve röntgen aracılığı ile planlar hazırlanır. Sunulan planlar kişilerin incelemesi ile onay verildikten sonra işlemlere başlanır. Cerrahi işlem olan implantlar, diş çekimi sonrasında yerlerine yerleştirilir. Bu süre 2 saat sürmektedir. Daha sonrasında geçici dişler hasta ağız içine yerleştirilir. Ölçüsü alınmış dişler yapıldığında kalıcı olarak hastanın onayı ile birlikte yapıştırma gerçekleştirilir. İşlemlerin sona ermesiyle kişiler sağlıklı dişlerine kavuşur.

1 Günde İmplant Tedavisi Avantajları

Uzun implant tedavisiyle kıyaslandığında kısa sürede sağlıklı dişlere sahip olunur. Hızlı sonuç alınması nedeniyle kişilerin günlük yaşantılarına devam etmeleri mümkündür. Estetik ve konfor daha kolay kazanılır. İyileşme süreci kısa olduğu için kişiler sosyal hayatlarına kolay adapte olur. Kişinin konuşma ve yeme-içme fonksiyonlarını hızlı kazanmasına da yardımcı olur. Temizlemesi oldukça kolaydır. Doğal diş görüntüsü sağlar.

1 Günde İmplant Tedavisi Dezavantajları

Kişilerin ağız içinin 1 günde implant yapılmaya uygun olması gerekmektedir. Herkese uygulanabilme şansı bulunmamaktadır.

1 Günde İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Tek diş, birden fazla diş ve tüm ağız diş eksikliği olan herkese uygulanabilir. Ancak buradaki en önemli faktör kişilerin ağız içinin ve kemik durumunun 1 günde implant yapmaya uygun olmasıdır.

1 Günde İmplant Ne Kadar Süre Kullanılır?

1 günde implantta diğer implantlar gibi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Ancak bu durumda ağız içi hijyenine dikkat edilerek ve herhangi bir deforme sağlanmaması gerekmektedir.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs 1 Günde İmplant

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun