Full Ağız İmplant Tedavisi

Tedaviler

Full Ağız İmplant Tedavisi

Full Ağız İmplant Tedavisi Nedir?

Kişiler farklı sebeplerden dolayı ağız içinde diş kaybı yaşayabilir. Yaşanan diş kaybının artması sonucu dişsizlik meydana gelir. Çok fazla oluşan diş kayıplarının yerine yapılacak tedaviye full ağız implant denir. Full ağız implant tedavisi alt çeneye maximum 6 adet ve üst çeneye maximum 8 adet yapılacak şekilde planlanır. 

Full Ağız İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından muayane edilir ve tedavi planlaması gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene de hastanın ağız içi durumu, kemik yapısı ve kemiğin durumu gözlemlenir. Kişinin ağız içi durumu ve kemik yapısı implanta uygunsa tedaviye başlanır. Çene kemiği erimesi görülen hastalarda ise öncelikle sinus lift uygulaması olarak bilinen kemik dozu işlemi gerçekleştirilir ve 6 ay sonra implant tedavisine başlanır. Kalp, diyabet, tansiyon ve kronik hastalığı olan kişilerin öncelikle kendi hekimlerinden onay alması sonucu işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonrasında lokal anestezi ile birlikte implatın kemiğe yerleştirme sürecine geçilir. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi için boşluklar açılır ve açılan boşluklara implantlar yerleştirildikten sonra dikiş atılarak kapatılır. İmplantların iyileşme süreci 3 aydır. 3 ay sonrasında implantların vidaları açılır ve protezler için ölçü alınır. Alınan ölçüler doğrultusunda protezler implatların üstüne yerleştirilir ve işlem sona erer.

Full Ağız İmplant Tedavisi Avantajları

Full ağız implant tedavisi diş eksikliğinin giderilmesi ile kişilerin hayat kalitesini iyileştirir. Yeme-içme ve konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesine yardımcı olur. Görünüm olarak estetik görüntü yaratır ve yüz görünümünün iyileştirilmesine de yardımcı olur. Çıkma gibi risk faktörleri bulunmadığı için daha konforlu bir tedavi şeklidir. Dayanıklılık konusunda da oldukça verim alınan bir tedavidir. Kişilerin iş ve sosyal hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Dezavantajları

Maliyetli ve uzun süreç gerektirdiği için dezavantajlı olarak görünebilir. Ancak yapılan tedavi sonrasında kişilerden alınan memnuniyet geri dönüşleri sonucu bu durumlar bir dezavantaj olarak görülmeye bilmektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Full ağız implant tedavisi ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Tedavi ile ilgili herhangi bir problem çıkması sonucu kurum olarak kişilere garanti verilmektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Zamanla dişlerde farklı komplikasyonlar gelişebilir. Gelişen komplikasyonlar sonucu kişiler diş kayıplarına uğrar. Diş kayıplarının fazla olması sebebiyle problem yaşayan kişilere full ağız implant tedavisi önerilir.
 

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Full Ağız İmplant Tedavisi

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun