Çoklu Diş İmplant Tedavisi

Tedaviler

Çoklu Diş İmplant Tedavisi

Çoklu Diş (Köprülü) İmplant Tedavisi Nedir?

Dişler de meydana gelen komplikasyonlar sonucu dişler farklı bir tedavi ile kurtarılamaz hale gelir ve diş çekiminin gerçekleşmesi gerekir. Birkaç diş kaybı meydana gelen kişilere uygulanan tedavi yöntemine çoklu diş implant tedavisi denir. Çoklu diş tedavisi, en az 2 dişin kaybı bulunan kişilere uygulanabilir. 2-3 diş eksikliğinde 2 implant takılarak yapılan köprülü implant tedavisidir.

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ağız ve çene cerrahisi tarafından ilk muayene gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen muayene sonrası kişilerin kalp, diyabet ve tansiyon gibi rahatsızlıkları mevcut ise kendi hekimlerinden önce onay almaları gerekir. Alınan onay sonrasında işleme başlanır. İmplantlar açılan çene kemiğine yerleştirilir ve kapanması için dikiş atılır. Atılan dikiş sonrasında gazlı bez uygulaması gerçekleştirilir. 1 hafta içerisinde kontrolü sağlanır. 10 gün içerisinde iyileşme gerçekleştirilir. İmplant yerleşiminden 3 ay sonrasında implantların kapak açımı gerçekleştirilir ve kaplama için ölçü alınır. Alınan ölçüler sonrasında kaplamalar takılır ve kişilerin sağlıklı dişlere kavuşması sağlanır.

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Avantajları?

Daha çok diş kaybına rağmen daha az implant uygulanarak köprü görevi kurdurulur. Kaplamalar üstüne geçirilir ve kişilere maliyeti konusunda cazip gelebilir. Diş eksikliğinden kişilerin yaşamış oldukları konuşma bozukluğu, yeme-içme problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Daha estetik bir görüntü sağladığı için kişilerin sosyal hayatlarında aktif rol almasına yardımcı olur. Kullanımı oldukça kolay olup, çıkma gibi sıkıntı yaşanmayacağından dayanıklılık esastır.

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Dezavantajları?

Çoklu diş implant tedavisi de diğer implant tedavileri gibi uzun süreç gerektirmektedir. Ancak sonrasında kazanılan estetik görüntü ve konfor sayesinde bu süreç göz ardı edilebilmektedir.

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Herhangi bir durum söz konusu olmadığı sürece ömür boyu kullanılır. Materyal yapısı titanyumdur. Titanyumun kemiğe uygun bir malzeme çeşidi olmasından kaynaklı uzun yıllar kullanımı herhangi bir sorun da teşkil etmez.

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Çoklu diş tedavisi yan yana en az 2 dişin eksik olduğu kişilere uygulanır. Kemiğe eklenen implantlar köprü görevi görerek kaplamaların geçirilmesine destek görevi görürler.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Çoklu Diş İmplant Tedavisi

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun