Diş Pırlantası

Tedaviler

Diş Pırlantası

Diş Pırlantası / Diş Kristali Nedir?

Farklı türdeki değerli taşların özel bir yöntem ile dişlere yapıştırılması sonucu kişinin gülüşüne parlaklık katan diş kristali özellikle son dönemlerde gülüşüne estetik bir fark katmak isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Diş kristalinin diğer bir adı da diş pırlantasıdır.

Diş Pırlantası Kimlere Uygulanabilir?

Diş kristali yaptırabilmek için özellikle gereken bir kriter bulunmamaktadır. Her yaştan kişinin dişine uygulanabilecek estetik bir tedavi olan diş kristali, dişe hasar vermeden direkt olarak yapıştırıldığı için herkese pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Diş kristalinin uygulanabilmesi için kişinin ağız ve diş sağlığının yerinde olması yeterli olmaktadır.

Diş Pırlantası Avantajları

Estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan diş kristalinin en büyük avantajı kişinin gülümsemesine estetik bir güzellik katması ve dikkat çekici bir gülüşe sahip olması yönünde olmaktadır. Kişinin daha rahat gülmesi özgüven artışını da beraberinde getirmektedir. 

Diş Kristalinin Dezavantajları

Diş kristalinin diş sağlığı açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır ancak diş kristallerinin sert olması gıda tüketimiyle birlikte düşme ve yutma gibi tehlikeleri beraberinde getirebilmektedir.

Diş Kristali Nasıl Uygulanır?

Estetik açıdan önemli bir yere sahip olan diş kristali, dişe uygulanmadan önce diş hekimi tarafından detaylı bir muayene gerektirmektedir. Diş kristalinin uygulanabilmesi için kişinin ağız ve diş sağlığının yerinde olması yeterli olabilmektedir. Kristaller beyaz dişlerde kendilerini daha güzel göstereceklerinden işlemden önce diş beyazlatma işlemi yapılması önerilmektedir. Beyazlatma yapıldıktan sonra diş yüzeyinde hiçbir aşındırma yapılmadan özel yapıştırıcılar kullanılarak değerli taşlar diş yüzeyine yapıştırılmaktadır. Diş pırlantası istenilen her an çıkarılabilmektedir. Çıkarma işleminden sonra dişe cila uygulaması gerçekleştirilerek dişin herhangi bir zarar görmemesi sağlanmaktadır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Diş Pırlantası

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun