İğnesiz Anestezi Uygulaması

Tedaviler

İğnesiz Anestezi Uygulaması

Dental Group Hospitadent, enjeksiyon korkusu yüzünden diş tedavisini aksatan hastalar için iğnesiz anestezi yöntemini önermektedir. Dental Group Hospitadent şubelerinde uygulanan iğnesiz anestezi yöntemi tamamen iğnesiz ve ağrısız lokal anestezi enjeksiyonu sağlar. İğneli enjeksiyon uygulamasına oranla daha fazla alana etki eden iğnesiz anestezi, tamamen güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Hassas ciltlerin tepki gösterebildiği iğneli anestezi yönteminin aksine cildi hiçbir şekilde tahriş etmeyen bu yöntemle hızlı uyuşturma işlemi gerçekleştirilir. Hasta, iğnesiz anestezi uygulaması sırasında ya da gerek duyulan tedavi sırasında hiçbir şekilde rahatsızlık duymaz.

İğnesiz Dental Anestezi Nedir?

Diş tedavileri sırasında uygulama yapılacak bölgeyi iğnesiz şekilde uyuşturmak için uygulanan yönteme iğnesiz dental anestezi adı verilmektedir. Hasta, standart iğneli anestezi yöntemlerinde hissettiği iğne acısını hiçbir şekilde duymamakta ve güvenli bir şekilde tedaviye hazırlanabilmektedir. Böylelikle psikolojik olarak diş tedavisine kendilerini hazır hisseden hastaların bu süreci atlatması daha kolay olmaktadır.

İğnesiz Diş Anestezi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Her türlü diş tedavisinin gerçekleştirilebildiği Dental Group Hospitadent şubeleri, hastalarının konforunu ön planda tutmaktadır. Tedavi öncesinde hastanın kendisini hazır hissetmesi önemli bir ayrıntıdır. Hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemi belirlendikten sonra iğnesiz anestezi cihazı ile tedavi edilecek diş ve çevresine uygun basınçla uygulanan solüsyon bölgeyi hızlı bir şekilde uyuşturur. Hastanın uyuştuğuna emin olduktan sonra uygulamaya geçilmesi, süreç içerisinde yaşanabilecek endişeleri ortadan kaldırmaktadır. Diş hastalıkları tedavi edilmezse tüm vücudu etkileyen sağlık problemlerine neden olduğu için tedavinin bir an önce yapılması gerekmektedir. Dental Group Hospitadent’in hastalarının tedavi sürecini güvenli ve hızlı bir şekilde atlatabilmeleri için sunduğu iğnesiz anestezi uygulaması uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

İğnesiz Diş Anestezi Solüsyonu Zararlı mıdır?

İğnesiz anestezi solüsyonu, diş, diş eti ya da ağız içinde hiçbir sağlık problemine neden olmaz. Standart iğneli anestezi yöntemlerinde uygulanan içerikle aynı anestezik etkiye sahiptir. İğneli anestezi uygulamasının yapılabildiği tüm hastalara iğnesiz uyuşturma işlemi yapılabilmektedir. İğnesiz anestezi uygulaması sırasında ve sonrasında hasta kesinlikle ağrı ya da acı duymamakla birlikte ulaşılan sonuç hastalar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

İğnesiz Lokal Anestezi ile Ağrı ya da Acı Hissedilir mi?

İğne ile uygulanan anestezik maddenin elde ettiği ideal sonuç, aynı şekilde iğnesiz anestezi yönteminde de elde edilebilmektedir. Anestezi derecesi, iğneli yöntemde olduğu gibi uzman hekim tarafından belirlenir. Hastanın diş tedavisi korkusunu yenebilmesi için tercih edilen iğnesiz anestezi uygulaması öncesi ve sonrasında hasta kesinlikle ağrı ya da acı hissetmez. Hasta, uygulama sırasında endişe duymadığı için tedavisinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Özellikle ebeveynleri tarafından tercih edilen bu yöntem sayesinde çocukların tüm yaşamları boyunca diş tedavi süreçlerinden kaçınmalarının önündeki engel kaldırılmış olur.

İğnesiz Anestezi Yöntemi ile Korkunuzu Yenmeniz Mümkün

Hastaların acil durumlar ya da rutin tedavileri için başvurdukları Dental Group Hospitadent şubelerinde ihtiyaç duydukları her türlü diş tedavi uygulaması yapılabilmektedir. İğnesiz dental anestezi uygulaması da tüm Dental Group Hospitadent şubelerinde uygulanabilmektedir. Dental Group Hospitadent, hastalarının diş sağlığını önemsediği için dünyada uygulanan yeni ve ileri teknoloji uygulamaları takip etmektedir. Tüm Dental Group Hospitadent şubelerinde uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen diş tedavilerinde ileri teknolojiye sahip cihazlar ve malzemeler kullanılmaktadır. Alanında uzman diş hekimleri, tedavileri boyunca hastalarının yanındadır. Dental Group Hospitadent, hastalarının konforlu bir tedavi sürecinden geçmeleri için tüm şartları önceden hazırlar. Hijyenik ve kişiye özel malzemelerin kullanıldığı tedavi süreçleri boyunca hastaların güveni ve sağlığı ön planda tutulmaktadır. Hastalarının ihtiyaç duyduğu tüm yardım talepleri Dental Group Hospitadent‘in ilgili personelleri tarafından hızlı bir şekilde karşılanır.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs İğnesiz Anestezi Uygulaması

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun