Pembe Estetik / Diş Eti Estetiği

Tedaviler

Pembe Estetik / Diş Eti Estetiği

Işıl ışıl bir görünüme kavuşmak için bembeyaz dişler kadar sağlıklı görünen pembe diş etleri de önem taşımaktadır. Cesur ve özgür bir gülüşün önemli bir parçasını oluşturan diş etleri sağlıklı görünüme sahip değil ise uzman hekimler tarafından uygulanan tedavilerle estetik bir görünüme kavuşturulabilir. Pembe estetik adı verilen bu tedavi yöntemi, diş etlerinin seviyelerinin ve simetrisinin diş estetiğini sağlayacak derecede düzeltilmesidir. Dental Group Hospitadent şubelerine pembe estetik tedavisi için başvuran hastalara öncelikle ihtiyaç duydukları tedavi ve gereken yan tedaviler aktarılır. Hasta ve uzman diş hekiminin iş birliği içerisinde yürüttüğü süreç sonrasında hasta estetik bir görünüme, her şeyden önce sağlıklı diş etlerine kavuşabilir.

Pembe Estetik Nedir?

Diş etlerinde seviye farklılıkları ya da asimetrik bir duruş söz konusu ise gerçekleştirilen tedavi ile hastanın yeniden estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan dişler ve diş etleri arasındaki uyuma pembe estetik denilmektedir. Pembe estetiğin elde edilebilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması ya da sağlığına kavuşturulması gerekir. Pembe estetik olarak adlandırılan diş eti estetiğinin sağlanabilmesi, farklı tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmasına neden olabilir. Gereğinden fazla büyümüş diş etleri ile fazlasıyla çekilmiş diş etlerinin aynı tedavi yöntemiyle sağlıklı bir görünüme kavuşturulması mümkün değildir. Bazı durumlarda diş etlerinin sağlıklı bir görünüm kazanabilmesi için dişlere de kesme ya da uzatma gibi ufak dokunuşlar yapılması gerekebilir. İhtiyaç duyulan tüm bu parametreler hep birlikte değerlendirildiği takdirde estetik bir görünüme ulaşılacağı unutulmamalıdır.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik uygulaması için Dental Group Hospitadent uzman diş hekimi ile gerçekleştirilen muayenede ilk etapta radyografik inceleme yapılır. Hastanın dişlerini saran kemik ve diş eti seviyesi ölçülür. Simetrik olarak diş etlerinin dişlere uygun görünümde olup olmadığına karar verilir. Uzman diş hekimi tarafından uygulanan işlemler sırasında hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Gerekli görülen tedavi türüne göre eğer ihtiyaç varsa bölgesel anestezi uygulanabilir. Eğer diş etleri ile birlikte diş çevresindeki kemiğe de işlem yapmak gerekiyorsa bu durumda Flap adı verilen operasyon uygulanabilir. Flap operasyonuyla, dişin çevresindeki diş etinin altında kalmış olan kemik dokuya müdahale edilerek bölge rahatlıkla estetik bir görünüme çekilebilmektedir. Flap uygulaması sırasında da hastanın ağrı ya da acı duyması söz konusu değildir.

Diş Etlerim Estetik Görünüme Ne Zaman Kavuşur?

Hastanın ihtiyaç duyduğu ya da kavuşmak istediği estetik diş eti görünümü için uzman diş hekiminin belirlediği tedavinin türü, pembe estetik tedavi süresini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Ancak yine de pembe estetik tedavisinin, uzun zaman almayan diş tedavileri arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Zaman zaman yan tedaviler gerektiği için ortaya çıkan duruma göre bu süre değişkenlik de gösterebilir. Bazen bir seansta pembe estetik elde edilebildiği gibi, bazen de 2-3 seans gerekebilir. İyileşme süreci ise uygulanan işleme göre değişkenlik gösterebilir. Ancak, en uzun sürede iyileşmesi beklenen cerrahi işlem sonrasında bile 20 güne kadar iyileşme mümkün olabilmektedir.

Dental Group Hospitadent Uzmanlığında Pembe Estetik Uygulaması

Dental Group Hospitadent, tıp alanında gelişmiş ülkelerde uygulanan diş tedavi yöntemlerini kendi şubelerinde ileri teknolojiye sahip cihazları ve malzemeleri ile kişiye özel tedavi yöntemleri ile gerçekleştirir. Tüm tedavi süreçleri boyunca hastaların ihtiyaç duyduğu konfor ve bilgi alışverişi alanında uzman hekimler ve ilgili personeller tarafından ilgiyle karşılanır. Dental Group Hospitadent’e diş etleri problemi nedeniyle ya da diledikleri gülüş tasarımına kavuşmak için başvuran hastalar pembe estetik tedavisi ile sağlıklı ve estetik bir görünüm elde edebilirler.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Pembe Estetik / Diş Eti Estetiği

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun