All on Six

Tedaviler

All on Six

Ağız içinde meydana gelen diş eksikliğinin sonucunda uygulanan tedavi yöntemlerinden birisi all on 6’dur. All on 6 tekniği ile alt veya üst çeneye belirli aralıklarla  yerleştirilen implantların üstüne protez yapılır. Yapılacak tüm protezleri destekleyecek niteliktedir. Kolay ve hızlı çözüm veren bir tekniktir. Kemik kaybını önlemek amacıyla da tercih edilir.

All on 6 Nasıl Uygulanır?

Öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından tomografi ve panoramik röntgen eşliğinde ilk muayene gerçekleştirilir. Gerçekleşen muayene sonrasında kişilerin ağız içi durumu uygunsa lokal anestezi eşliğinde olası dişleri çekilir ve uygun görülen implant boşluklarına belirli aralık ve ölçülerle yerleştirilir. Yerleştirilmiş implantlardan protez ölçüleri alınır ve geçici protezler yerleştirilir. 3 ay sonra ise kalıcı protezler yapıştırılarak işlem sona erer.

 All on 6 Avantajları

Tam diş eksikliği yaşayan kişilerin hızlı bir şekilde sağlıklı dişlere kavuşmasına olanak sağlar. Kısa süreli olması nedeniyle estetik görüntünün çabuk kazanılmasını sağlar. Daha az implant kullanımı nedeniyle maliyeti daha azdır. Kişiye özel tasarlandığı için herhangi bir uyuşmama problemi yaşanmaz. Çene kemiği erimesi olan hastalarda kemik greftine gerek kalmadan yapılabilir. Kısa sürede sonuçlanması nedeniyle kişilerin yaşadığı ağrılar ve sıkıntılar çabuk giderilir. Konuşma, yeme-içme fonksiyonları ise hızlı kazanılır. 

All on 6 Dezavantajları

Oluşabilecek tahribatları önlemek amacıyla hijyen konusunda dikkatli davranılmalıdır.

All on 6 Kimlere Uygulanabilir?

Öncelikle kemik grefti uygulanamayan hastalara sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Dişlerde oluşan tahribatlar kurtarılamaz hale geldiyse ve tam dişsizlik mevcutsa uygulanabilir. Kısa sürede sağlıklı dişlere ihtiyacı olan ve sosyal hayata hızlı dönmek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

All on 6 Ne Kadar Süre Kullanılır?

Ömür boyu kullanımı mevcut olan all on 4 tekniğinde hijyen kurallarına dikkat edilmesi esas husustur.

Geniş kapsamlı bilgi için –> implant

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs All on Six

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun