Takma Diş

Tedaviler

Takma Diş

Takma Diş Nedir?

Doğal dişlerin farklı sebeplerden dolayı kaybolması sonucu ortaya çıkan diş eksikliğinden kaynaklı yeme-içme bozukluğu, konuşma bozukluğu ve estetik görüntü gibi sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bunun giderilmesi için yapılan dişlere takma diş denir.

Takma Diş Nasıl Uygulanır?

Yapılan ilk muayene de ağız içi durumu kontrol edildikten sonra hangi tür takma diş yapılacağı karar verilir. Ağız içinde takma dişi etkileyecek herhangi bir problem varsa öncelikle giderilir ve ağız içi takma dişe uygun hale getirilir. Daha sonrasında uygun hale getirilen dişlerden ölçü alınır. Yapılan takma diş denenerek ağız içine uygunsa tedavi sona erer.

Takma Diş Avantajları-Dezavantajları

Ağız içinde yaşanan bir problem sonucu onarımı diğer tedavilere göre daha kolay yapılır.
Takma diş dezavantajları kişilerin kendisine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin; Kişinin aniden kilo alıp vermesi ile takma dişte oynama ya da vurma meydana gelebilir.

Takma Diş Ne kadar Süre Kullanılır?

Kullanımına bağlı olarak takma dişin kullanım süresi ağız içi durumuna göre kişiden kişiye değişiklik  göstermektedir. Ancak güzel kullanım sonucu takma diş ömrü 5 yıldır. İki yılda bir doktor muayenesi ile kullanım süresinde uzatma sağlanabilir.
 

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Takma Diş

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun