Görünmez Tel Tedavisi

Tedaviler

Görünmez Tel Tedavisi

Hayal ettiğiniz gülüşü elde etmenize yardımcı olacak farklı tedavi seçeneklerini düşünüyorsanız, lingual ortodonti uygulamalarını duymuş olabilirsiniz. Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual diş telleri, neredeyse tamamen görünmez olmaları nedeniyle popüler bir diş düzleştirme tedavisidir.

Lingual Ortodonti Nedir?

Lingul ortodonti uygulamalarında, diş telleri dişlerin dışına değil, iç kısmına takılır. Lingual diş tellerinin geleneksel tellere kıyasla çeşitli avantajları vardır. Ana avantajı estetik bir görünümdür, çünkü Lingual diş telleri önden bakınca görülemez ve gülümsediğinizde tamamen görünmezdir. Bu da onları yüksek görünürlüğe sahip geleneksel diş tellerinden kaçınmak isteyen hastalar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Lingual ortodonti, dişlerinize küçük ama sürekli bir baskı uygulayarak dişlerinizin düz bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Alanında uzman ortodontist hekimleri ile Hospitadent’in son teknoloji ürünü donanımlara sahip şubelerinde lingual ortodonti uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

Lingual Ortodonti Kimlere Uygulanır?

Lingual diş telleri, herhangi bir yaşta kullanılabilir. Bununla birlikte uygulama, fiziksel bazı sınırlamalara sahiptir. İlk olarak, tellerin dişin iç tarafa yerleştirilebilmesine yetecek kadar alan sağlamak için dişler yeterince uzun olmalıdır. Bu nedenle lingual teller özellikle küçük dişlere sahip çocuklar için uygun bir tedavi seçeneği olmayabilir. Diş uzunluğu dışında sınırlayıcı bir diğer faktör malokluzyon yani diş kapanış bozukluklarıdır. Düzgün olarak sıralanmamış dişler, lingual ortodonti için uygun değildir.

Geleneksel diş teli kullanımı yakın temas gerektiren sporları ve müzik aleti çalmak gibi çeşitli eylemleri olumsuz etkileyebilir. Yakın temas gerektiren bir sporla uğraşıyor ya da flüt, saksafon veya ağzınızla doğrudan temas gerektiren başka bir enstrüman çalıyorsanız, lingual ortodonti uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Lingual Ortodonti Yaşam Tarzımı Nasıl Etkiler?

Lingual diş telleri geleneksel tellerden daha ince bir seçenek olsa da diş teli oldukları unutulmamalıdır. Bu nedenle tedavi boyunca yiyebileceğiniz yiyecekler konusunda bazı kısıtlamalarınız olacaktır. Lingual tel metalden yapılmış olabilir, ancak bu zarar görmeyeceği anlamına gelmez. Telleri bükebileceğinden, özellikle sert ve yapışkan olan herhangi bir şeyi tüketirken dikkatli olmalısınız.

Görünmez diş teli uygulamaları, görünür tellerden kaçınmak isteyenler için cazip bir seçenek olsa da, dile yakın bir şekilde konumlandırıldıklarından, uygulamanın ilk dönemlerinde konuşmada bazı zorluklara neden olabilirler. Tellerin konumu, dil hareketlerini kısmen etkiler. Bu durum zamanla önemli ölçüde azalacaktır ancak bazı hastalar için bu durum başlangıçta zorlayıcı olabilir.

Hangi tür diş teli kullanılırsa kullanılsın, ağız hijyenin gerektiği gibi sağlanması önemlidir. Lingual diş telleri uygulandığında, dişlerin temizliği konusunda daha titiz davranmanız gerekebilir. Tellerinin yerleştirilmesi, fırçalama ve diş ipi kullanımı sırasında tüm gıda parçacıklarını temizleyip temizlemediğinizi kontrol etmeyi zorlaştırır. Tel kullanırken, ağız hijyenine daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir.

Lingual Ortodonti Fiyatı

Lingual diş telleri geleneksel diş tellerinden daha pahalıya mal olur. Bunun nedeni tedavinin uzman eğitimi, özelleştirilmiş ve bilgisayar destekli tasarım teknolojisini gerektirmesidir. Lingual ortodonti, dişlerinize mükemmel bir şekilde uyması için bir diş laboratuvarında yapılmış tamamen kişiye özel bir çözüm sunar. Telleri dişlerin iç yüzeyine yerleştirilmesi, geleneksel diş tellerinden daha uzun sürebilir. Kullanılan teknoloji, daha sık ve daha uzun randevu süreleri gibi faktörler geleneksel tellere kıyasla lingual ortorondi maliyetini artırır.

Lingual ortodonti uygulamaları için uygunluğunuzu değerlendirmek ve tedavi masrafları için doğru bir fiyat teklifi almanın tek yolu, son teknoloji ile donatılmış Dental Group Hospitadent şubelerindeki uzman ortodontistlerle yüz yüze görüşme yapmaktır. Böylece uzman hekimler; ihtiyaçlarınızı, endişelerinizi ve tedavi beklentilerinizi yakından değerlendirerek sizin için en uygun çözümü sunabilirler.

Tedavi Özeti

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Görünmez Tel Tedavisi

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun