Lumineers Kaplama

Tedaviler

Lumineers Kaplama

Dişlerinin görünümünden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği Lumineers Kaplama yöntemi; Dişlerin ön yüzeylerine iğne kullanılmadan ve diş yüzeyinden herhangi bir aşındırma yapılmadan uygulanan ultra ince bir restorasyon çeşididir. Hospitadent uzmanları tarafından diş estetiğine önem veren hastalara uygulanan Lumineers Kaplama ile hızlı ve etkili sonuçlar alınabilmektedir. Lumineers uygulaması ile renksiz ve hacimsiz dişler estetik bir görünüm kazanır ve kişilerin özgüvenleri yenilenebilir.

Lumineers Kaplama Nedir?

Lumineers, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Lumineers markasının geliştirdiği ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde hızlı ve etkili sonuçlar alınabilmektedir. Dünyadaki dental teknolojik gelişmeleri takip eden ve tedavilerinde uygulayan Hospitadent, Lumineers Kaplama yöntemi ile hastalarına estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Lumineers Kaplama Dişlere Zarar Verir mi?

Lumineers Veneer için uygulanan malzeme kaliteli ve ultra ince bir porselen malzemedir. Dişlerde herhangi bir aşınma veya farklı bir incelme işlemi olmadığı için doğal dişlerin yapısında herhangi bir deformasyon olmaz. Beyaz ve pürüzsüz bir diş yapısına sahip olmak isteyen kişiler, Lumineers Kaplama sonrasında estetik bir gülüşe sahip olmanın memnuniyetini yaşarlar.

Lumineers Kimlere Uygulanabilir?

Diş estetiğinden memnun olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin herkese uygulanabilen bir kaplama yöntemidir. Diş renginden memnun olmayan veya diş boylarının yetersiz olduğunu düşünen kişiler Lumineers uygulaması için Dental Grup Hospitadent şubelerine başvurabilirler. Lumineers Kaplama, diş kırıklarının varlığında veya diş boşluklarının fazla olduğu durumlarda tercih edilebilir.

Lumineers Kaplama Dayanıklı mı?

İnce porselenden yapılan Lumineers kaplamalar uzun yıllar kullanılabilir. Özel adeziv malzemelerle diş yüzeyine tamamen entegre edilen Porselen Lumineers kaplamalar, doğal dişlerinizle bütünlük oluşturarak dayanıklılık sağlayabilir. Ancak doğal dişlerinize zarar verebilecek herhangi bir işlem veya zararlı davranış Lumineers kaplamalara zarar verebilir. Lumineers kaplamalar, fındık kırmaya çalışmak gibi dişlere zarar verebilecek her türlü davranıştan kaçınıldığı sürece kullanılmaya devam edilebilir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Diş yapınız Lumineers Veneer için uygun bir hizada ise dişlerinize kesinlikle aşındırma yapılmaz. Ancak dişleriniz kaplamayı engelleyebilecek şekilde deforme olmuşsa biraz aşındırma gerekebilir. Ağrısız ve iğne kullanılmadan uygulanan bu yöntem yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Uzman bir hekim ile ilk seansta hastanın dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçümler ABD’ye gönderilir. Hasta ile yaklaşık 20 gün içerisinde iletişime geçilmektedir. Lumineers kaplamalar dişlere yapıştırılır.

Restorasyonlar istenirse çıkarılabilir mi?

Dental Grup Hospitadent şubelerinde veya farklı merkezlerde Lumineers Kaplama yaptıran kişiler diledikleri zaman bu restorasyonların çıkarılmasını talep edebilirler. Kaplama çıkarma işlemi hiçbir şekilde ağrıya veya acıya neden olmaz. Kaplamalar çıkarıldıktan sonra doğal dişler eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilir veya hastaların tercihine veya ihtiyaçlarına göre farklı bir uygulama yapılabilir. Lumineers Kaplama kaldırma işlemi kısa ömürlüdür.

Lumineers Kaplama ile Estetik Gülüş Tasarımı Mümkün

Estetik bir gülüş tasarımına sahip olmak isteyenler Lumineers Kaplama tedavisi için tüm Dental Grup Hospitadent şubelerine başvurabilirler. İleri teknoloji cihaz ve malzemelerin tercih edildiği Dental Grup Hastanesi şubelerinde tamamen hijyenik, kişiye özel ve uygun malzemeler kullanılmaktadır. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tedavi sürecinde hastaların ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler verilmektedir. Tedavi süreci hasta ile işbirliği içinde sağlıklı bir şekilde tamamlanır. Dental Grup Hastanesi ve bağlı şubelerinde çalışan tüm personelin birinci önceliği hastalarının memnuniyetidir.

İşlem Sayısı

2-3

İşe Dönme Süreci

Hemen

İşlem Süresi

10 Gün

Tam İyileşme Süreci

Hemen

Anestezi Yöntemi

Lokal Anestezi

Sonuçların Kalıcılığı

5 Yıl

Hassasiyet Süreci

Yok

Yeme - İçme Süreci

2 Saat Sonra

Not: *Bu sayfada yer alan bilgiler ve tavsiyeler sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavileri için mutlaka doktorunuza başvurun. Süreç ve tedaviler hakkında daha ayrıntılı bilgi, öncesi ve sonrası görselleri talep edebileceğiniz WhatsApp hattımıza ulaşın.

Bütün İşimiz Diş

gs Lumineers Kaplama

Hızlı Randevu İçin

Formu Doldurun