İmplant Acıtır Mı?

İmplant Acıtır Mı?

Diş implantı uygulamasında acı hissedilir mi sorusu bu uygulamayı yaptırmak isteyen bir çok hasta tarafından en sık sorulan sorular arasında ilk sırada gelen sorulardan biridir. Diş implant tedavileri, kaplama diş ya da implant operasyonları olarak da bilinirler. Kaplama diş ya da implantasyon olarak da bilinen implant diş tedavileri son derece önemli, etkili ve sağlam ağız ve diş tedavileri arasında gelirler.

Diş implant tedavileri uzun süredir gerekli görülen ya da talep eden hastalara uygulanmak ile birlikte yıllar içerisinde implant sanayi sektörü ve tıp dünyasında yaşanan gelişmelerle çok ilerlemiştir.  Nispeten eski olan protezli diş implant tedavileri hastalar için uzun iyileşme süreçlerine, ağrılara ve sancılara sebep olabiliyordu. Ancak son yıllarda implant sanayi sektörü ve tıp alanında yaşanan gelişmeler implant tedavilerini son derece rahat ve ağrısız hale getirdi.

Bu durumda implant acıtır mı gibi sorulara verilecek olan cevap genelde hayır olacaktır. Eğer hasta, tedavi öncesi tespit edilemeyen çok özel bir duruma ya da koşula sahip değilse bu işlemler son derece ağrısız ve acısız işlemler olacaklardır. Ancak bazı hastalar, tedavi öncesi yapılan muayenelerdeki dikkatsizlikler ya da tespit edilemeyen bazı özel durumlar nedeni ile implant sonrası geçmeyen ağrı gibi durumlar yaşayabilirler. Bu durumda implant tedavisi görmüş ve implant sonrası geçmeyen ağrı yaşayan hastalara en yakın zamanda uzman bir diş hekimi ile görüşmeleri ve gerekli müdahaleleri uygulamaları önerilir.

blog icerik 17947125953 İmplant Acıtır Mı?

Diş İmplantı Uygulamasında Acı Hissedilir mi ?

Diş implantı uygulamasında acı hissedilir mi sorusu hastalar tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Hastalar tarafından sıkça merak edilen diş implantı uygulamasında acı hissedilir mi sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Ancak bu durum ile birlikte bu tedavi genelde lokal anestezi ile uygulandığından hastalar uygulama sırasında herhangi birşey hissetmezler.

Peki ya genel anlamda implant acıtır mı? Bu soru için de kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Kişilerin lokal anesteziye verdiği tepki, oldukça geniş bir yelpaze içerisinde değişim gösterebilir. Bu nedenle kişilere implant tedavisi öncesi kesinlikle gerekli muayene ve kontroller uygulanmalıdır. Bu kontrol ve muayene uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır.

Bazı hastalar implant uygulamasında acı hissedilir mi sorusunda çok implant sonrası geçmeyen ağrı gibi durumlardan endişe ederler. İmplant tedavisi sırasında uygulanacak olan anestezinin dozu, operasyon sırasında çoğaltılarak hastanın acısı, ağrısı ya da sancısı o anda dindirilebilir. Fakat implant sonrası geçmeyen ağrı kişilerin iyileşme sürecinde yaşadıkları bir durumdur. İmplant sonrası geçmeyen ağrı gibi durumları önlemek adına operasyonu gerçekleştirmiş olan diş hekimi bu hastaya belli ağrı kesiciler, ve olası enfeksiyon durumları için belli antibiyotik ilaçlar yazabilir. Hasta eğer implant sonrası geçmeyen ağrı gibi durumlar yaşamak istemiyor ise bu ilaçları diş hekimi tarafından belirlenmiş olan aralıklarla kullanmalıdır.