İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

İmplant tedavisi diş kaybı, çürük, dişlerde çatlak ya da kırık gibi durumlarda uygulanan etkili bir ağız ve diş sağlığı tedavi türüdür. Uzun süredir uygulanmakta olan implant tedavisi yöntemleri zaman içerisinde gelişmiş ve uygulanması daha kolay, daha konforlu ve hasta için daha az rahatsızlık verici hale gelmiştir.

İmplant tedavisi hastanın genel ağız ve diş sağlığı durumuna ya da dişlerinde düzeltmek istediği noktalara göre süre ve tedavi yöntemleri anlamında farklılıklar gösterebilir. İmplant diş tedavisi uygulanacak hastalar için yapılan implant tedavisi çeşidi hastanın tedavi uygulanacak bölgesine göre de değişim gösterebilir.

İmplant Diş Nasıl Yapılır ?

İmplant diş nasıl yapılır sorusu bu tedavi yöntemine ihtiyacı olduğu düşünülen ya da estetik nedenlerden implant tedavisine yönelen kişiler tarafından sıkça sorulan sorular arasında en başta gelenlerdendir. Bu soruya basit bir yanıt vermek gerekirse, bu tedavi çürük, kırık ya da çatlak gibi farklı nedenlerden diş kaybı yaşayan hastalara, çene ya da üst kemiklerine belli parçalar yerleştirilerek uygulanır.

İmplant tedavisi sırasında hastaya uygulanacak olan diş implantları farklı modelleri ve türleri olmak ile birlikte genel anlamda hastanın diş yuvasına yerleştirilen parçalardan oluşurlar. Bu tedavi yönteminde hastanın çene kemiği oyularak içerisine ufak bir vida benzeri bir parça takılır. Sonrasında ise hastanın çene kemiğine yerleştirilmiş olan bu parçaya gerekli görülmüş olan diş implant modeli takılır. Operasyon sonrasında implant bir süre beklemeye bırakılır ve bu sırada parçalar kemik ile kaynaşır. Bu hastanın tedavi süreci ve sonrasında yaşayacağı iyileşme süreci için son derece önemli bir süreçtir. Bu yüzden implant tedavisi uygulayacak olan kişinin tecrübeli ve işini bilen bir uzman diş hekimi olması kritik bir öneme sahiptir.

blog icerik 63501584200 İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

İmplant Dikişleri Kaç Gün Sonra Alınır ?

İmplant tedavisi hakkında en çok merak edilen bir başka soru implant dikişleri kaç gün sonra alınır sorusu olacaktır. İmplant dikişleri kaç günde alınır sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün olmamak ile birlikte bu süre hastanın geçirmiş olduğu operasyonun boyutuna göre değişim gösterebilmektedir. Son derece etkili ve sağlam bir tedavi olan implant tedavisi için ortalama dikiş alma süresi bir hafta ile iki hafta arasında değişiklik gösterebilir. Bu süre, nispeten daha büyük operasyonlar geçirmiş olan hastalarda daha uzun olabilir.

İmplant tedavisi iyileşme süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Eskiden bu tedavi sırasında uygulanan protezler çok uzun iyileşme süreçlerine neden olabiliyor, bu da tedavi uygulanan hastaları oldukça rahatsız edebiliyordu. Ancak özellikle son yıllarda ağız ve diş sağlığı alanında yaşanan gelişmeler ve bu alanda piyasaya çıkan yeni teknolojiler implant tedavileri için gerekli olan iyileşme süreçlerini de kayda değer oranda kısalttı.