İmplantın Korkulacak Bir Tedavi Olmadığının 5 Kanıtı

İmplantın Korkulacak Bir Tedavi Olmadığının 5 Kanıtı

1- Eksik dişler için en uygun yöntemdir:

İmplant tedavisi, tek diş için veya çoklu diş eksikliklerinde uygulanabilecek en uygun ve en yaygın tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi; takılıp çıkarılabilen, kullanımı ve bakımı zor olan protezlere kıyasla ve de destek dişleri zayıflatan köprü protezi tedavilerine oranla daha uzun ömürlü ve konforlu bir çözümdür.

2- Kemik yapısı uygun olan herkese yapılabilir:

İmplant uygulaması; büyüme ve gelişme dönemini tamamlamış, 18 yaş üstündeki her bireye uygulanabilen, yaş sınırı olmayan bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisi, yeterli kemik hacmi olan ve tedaviye engel olacak sistemik bir hastalığı olmayan herkese uygulanabilir. İmplantın malzemesi vücut dokularına uyumlu titanyum metalinden yapılmıştır. Bu sebepten çene kemiğinin, kendi dokusuna uyumlu metalden yapılan implantları kabul etmeme durumu söz konusu değildir.

3- İşlem kısa sürede gerçekleşir:

Kemik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte, bir implant ortalama 10-15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir. İmplant tedavisi uzun süren, yorucu ve ağrılı bir yöntem değildir. Uygun anestezi yöntemleriyle, sadece tedavinin uygulanacağı bölgenin uyuşturulmasıyla yapılacak implant operasyonundan sonra, yara yerinin iyileşme ve dikişlerin alınma süresi 1 haftadır. İmplant üzerine yerleştirilecek protez dişin yapılması için gereken süre implant çevresindeki kemiğin yoğunluğuna göre 2,5-3 ay arasındadır. Bu sürenin sonunda implantın üzeri açılarak, protez diş yapımı için gerekli işlemlere başlanır. Diş hekimi korkusu olan hastalarda işlemlerin tümü genel anestezi altındayken de uygulanabilir.

4- Uzman tarafından yapılır:

İmplant uygulamasının başarısı, tedavinin uzman hekimler tarafından yapılmasına bağlıdır. İmplantların gerekli bölgelere yerleştirilmesinde ve implant üstlerine yapılacak diş protezinin planlanmasında; ağız, diş, çene cerrahisi ve protez uzmanının birlikte planlama yaparak çalışması gerekmektedir. Hastanın gereksinimi ve çene kemiği yoğunluğu göz önüne alınarak uygun olan implant sayısı ve protez şekli tedavi öncesi planlanır. Hastanın tedavisi, İlgili planlama dahilinde uzman diş hekimlerimizin gözetiminde tamamlanır.

5- Hospitadent’te ömür boyu garantisi vardır:

Hospitadent diş hastanelerinin bütün şubelerinde uygulanan implantlar ömür boyu garantilidir. İmplant uygulandıktan sonra oluşabilecek herhangi bir sorun, ücretsiz olarak hastanemizde tedavi edilmektedir.

Pendik Hospitadent
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı
Dr. Merve ERİŞEN