HOSPİTADENT ÇOCUK TİYATROSU – SÜPER HOSPİ MİKROPLARA KARŞI

HOSPİTADENT ÇOCUK TİYATROSU – SÜPER HOSPİ MİKROPLARA KARŞI

Hospitadent-Süper Hospi Mikroplara Karşı çocuk tiyatrosu, çocuklarda ağız ve diş sağlığı bilincini artırabilmek amacıyla hayata geçirilmiş bir sosyal sorumluluk projesidir. Doğru eğitim bilinci ile yetişen çocuklar, ağız ve diş sağlığı konusunda doğru alışkanlıklar kazanmakta ve gerekliliklerini yerine getirme konusunda daha istekli olabilmektedir.

Hospitadent çocuk tiyatrosunun çıkış noktası ve yegâne amacı; çocuklara ağız ve diş sağlığı konusunda en doğru bilgiyi onların ilgisini çekebilecek ve davranışa geçmeleri konusunda yardımcı olabilecek şekilde aktarmaktır. Yapılan bu çocuk tiyatrosu ile çocukların seyrettikleri oyundan gözlem yoluyla bilinçlenmeleri, oyuncularla empati kurarak ağız ve diş sağlığının önemini kavramaları, düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazanmaları ve sağlıklı yiyecekler yemelerinin önemine vurgu yapılmaktadır.

Etkilediği kitleler, dokunduğu minik hayatlar ile Hospitadent Çocuk Tiyatrosu ülkenin geleceğine sağlıklı yatırımlar yapmayı amaçlamakta, güçlenerek yürümeye devam etmektedir.