Hollywood Yıldızları Gibi Gülümsemek İster Misiniz?

Hollywood Yıldızları Gibi Gülümsemek İster Misiniz?

Kim güzel ve etkileyici bir gülümsemeye ve parlak dişlere sahip olmayı arzu etmez ki? Güzel dişler, kendinden emin bir gülümseme harika bir ilk izlenim bırakır. Ağzınız, dişleriniz ve gülümsemeniz, insanların sizde ilk fark ettiği şeylerdir. Hoş bir gülüşe sahip olmak, kişiyi günlük hayatta ve iş hayatında bir adım öne taşımaktadır. Günümüzde güzel bir gülüşe, gülüş tasarımı ile sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Son yıllarda Hollywood yıldızları olağanüstü güzel ve etkileyici gülüşleriyle dikkat çekmeye başlamış ve sonuç olarak “Hollywood Smile” ve “Hollywood Gülüşü” terimi ortaya çıkmıştır.

Dişlerde bulunan şekil bozuklukları, çürükler, aşınmalar, renk değişiklikleri ile çenedeki konum ve simetri bozuklukları, rahatsızlıkları gibi diş hekimliğini ilgilendiren bazı sorunlar yüz görünümünü etkileyerek estetik problemlere neden olmaktadır. Bu tarz problemleri diş hekimleri çeşitli uygulamalar yaparak ortadan kaldırabiliyor. Son yıllarda bireyler diş hekimlerine sadece ağız-diş sağlığı ile ilgili değil estetik nedenlerle de başvurmaya başladılar. Estetik nedenlerle başvuranların önemli bir kısmı “Hollywood Smile” adı verilen gülüş tasarımı yaptırmak istemektedir.

Hekimlik ile sanatın harmanlanması ve tecrübenin bir araya gelmesi neticesinde elde edilen estetik gülüş tasarımları ile artık herkes hayalindeki gülüşe kavuşabilmektedir. Dişlerinin görüntüsünden ve gülüşünden memnun olmayan, gülerken kendisini iyi hissetmeyenler gelişen teknoloji ve estetik diş hekimliği uygulamaları ile artık istedikleri görüntüye sahip olabilmekteler. Dental Group Hospitadent, sahip olduğu son teknolojiye uygun donanımı ve alanında uzman ve tecrübeli hekim kadrosu ve personeliyle gülüş tasarımı, Hollywood Smile Uygulaması da dahil olmak üzere estetik diş hekimi uygulamaları ile de tüm şubelerinde hizmet vermeye ve sizleri Hollywood yıldızları gibi gülümsetmeye devam etmektedir.

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood smile en genel ve anlaşılır şekli ile Hollywood starlarının gülüşüne sahip olunmasını sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum olması hedeflenir. Daha güzel görünen bir gülüş ve dolayısıyla daha etkileyici bir görünüm için ihtiyaç olan belki de sadece bu gülüş tasarımı / Hollywood Smile uygulamasıdır.

Elbette bu gülüş tasarımında diş ve diş etlerinin görünümü çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu gülüş tasarımından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabilir. Bu blog yazımızda gülüş tasarımının / Hollywood Gülüşünün ne kadar sürede tamamlandığı, fiyatları ve hangi işlemleri kapsadığı gibi konulara da değineceğiz.

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı; estetik açıdan gülüşünden memnun olmayan ya da çeşitli nedenlerle görünümü bozulan diş, diş etleri ve dudak ile ilgili sorunların ortadan kaldırılarak bireylerin gereksinimlerine uygun doğal ve güzel bir şekle getirilmesi işlemidir. Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel olarak multidisipliner bir yaklaşımla planlanır. Güzel bir gülümseme elde etmek için sadece beyaz dişler değil, aynı zamanda dişlerin doğru şekli, sağlıklı konumu ve orantısı ile rahat ve doğru bir kapanışın olması gerekir. Gülüş tasarımında birincil hedef dişlerinizi fonksiyonel olarak iyileştirmek ve geliştirmektir.

Hollywood Gülüşü nedir?

Hollywood Smile” İngilizce bir terimdir ve Türkçe’ye “Hollywood Gülüşü” olarak çevrilir. Hollywood Gülüşü, son yıllarda tüm dünyada trend olan bir estetik gülüş tasarımı çeşididir. Mükemmel, kendine güvenen bir gülümseme ile Hollywood yıldızları hep dikkat çekmiştir. Onların sahip olduğu bu doğal gülüş tasarımına artık herkes sahip olabilmektedir.

Son derece doğal bir beyazlığa sahip, mükemmel ve çekici görünümlü dişler Hollywood Smile için vazgeçilmezdir. Bunun yanında cilt rengi, diş eti pozisyonu, ön dişlerin renk ve boyutu ve üst dişlerin alt dudak ile uyumlu konumu önemli faktörlerdir. Hollywood gülüşü için 4 ana kural vardır:

 • Üst ön dişler düzgün olmalı ve görünen herhangi bir dolgu içermemelidir. Üst ortada yer alan 2 kesici diş daha önde ve belirgin olmalıdır. Gülüş sırasında üst dişler 1. büyük azı diş de dahil görünmelidir. Alt kesici dişlerin de görünmesi istenir.

 • Üst diş etinin 2 mm kadar görünmesi

 • Gülüş sırasında dudakların simetrik şekilde açılması

 • Dudak genişliği yüz genişliğinin minimum yarısı kadar olması

Estetik bir gülüş için neler yapılabilir?

1) Porselen Lamina Uygulaması:
Bu işlem için öncelikle dişlerinizin uygunluğu kontrol edilir. Dişlerde çapraşıklık, alt çenenin önde olması, alt ve üst çenenin aynı hizada kapanması ve diş sıkma sorunu laminate porselen için uygun olmadığınız anlamını taşır. Bu tarz sorunları olan hastalara dişteki çapraşıklık problemi için öncelikle diş teli ya da şeffaf plak gibi yöntemlerle ortodontik tedavi yapılması önerilir. Çenedeki kapanış problemleri için ise öncelikle çene ameliyatı gerekli olabilir. Diş sıkma problemi de tedavi edildikten sonra porselen lamina işlemi uygulanabilir. Bu işlem için dişlerin ön yüzeyine hafif bir aşındırma yapılarak ya da hiç aşındırma yapmadan hazırlanan yaprak porselenler buralara yapıştırılır. Eğer dişlerin şekli ve dizilişi uygunsa sadece bleaching adı verilen beyazlatma işlemi yapılır. Böylece dişlere uygulanan estetik müdahale tamamlanmış olur.

2) Zirkonyum Porselen Uygulaması:
Ön dişlerinde eksikler, kırıklar ya da geniş dolgular bulunan kişilerde porselen lamina uygulaması yerine zirkonyum porselenle kaplama yapmak gerekebilir. Zirkonyum porselen ile oldukça doğal ve beyaz estetik dişlere kavuşabilirsiniz.

3) Diş Eti Estetiği:
Estetik ve güzel bir gülüş için sağlıklı ve pembe diş etleri olmazsa olmaz faktörlerdendir. Bunun için önce diş eti hastalıkları tedavi edilir. Diş etinde çekilme varsa operasyonla tedavisi yapılır. Diş etleri gülüş sırasında olması gerekenden fazla görünüyorsa bir miktar kesilerek düzeltilebilir. Erbium lazer adı verilen teknikle çok güldüğü zaman diş etleri aşırı görünen kişilerde ameliyat gerekmeden diş etleri istendiği kadar geri çekilebilmektedir.

4) Diş Beyazlatma:
Dişlerinizde sadece renk problemi varsa herhangi bir kaplama yapılmasına gerek olmayabilir. Bu durumda sadece bleaching adı verilen diş beyazlatma işlemi yapılır. Bu işlem tek seansta 60 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

5) Dental İmplantları:
Dental İmplant çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vida şeklindeki yapay diş kökleridir. Bu implantlar üzerine kron, köprü ya da hareketli protezler yerleştirilerek dişlerdeki boşluklar doldurulur.

Ön dişlere yapılan kaplama uygulaması sırasında üst önde yer alan iki kesici dişin biraz daha uzatılması kişiye genç ve dinamik bir görüntü kazandıracaktır. Dişe uygulanan işlemlerin dışında eğer gerekliyse alanında uzman bir plastik cerrahi uzmanı tarafından dudaklara ya da ağız çevresine bazı küçük müdahaleler yapılabilir. Örneğin dudaklarınız çok inceyse, ya da gülüş çizgileriniz derinleşmişse dolgu enjeksiyonları ile bu sorunlar basit bir şekilde halledilebilir.

Sayılan tüm bu işlemler neticesinde dişlerinizde ideal ve estetik bir görünüm elde edilir.  Böylece dudaklarınızın görünümü, gülüşünüz ve dolayısıyla da tüm yüzünüz değişime uğrar ve siz yepyeni bir imaja kavuşursunuz. Bununla birlikte tüm bu işlemlerin profesyonel bir yaklaşım gerektirdiği akıldan çıkarılmamalı ve alanında uzman sağlık profesyonelleriyle çalışılmalıdır.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood Smile gülüş tasarımının birkaç farklı aşamada tamamlanmaktadır. Öncelikle hastanın muayene olması ve estetik bir gülüş için ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekiyor. Mevcut diş çürükleri ya da diş eti rahatsızlıkları varsa tedavi edilmesi gerekir. Sonrasına hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları gibi çeşitli sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Şayet eksik diş problemi varsa implant tedavisi uygulanır ve bu sayede eksik diş görünümünün de ortadan kaldırılması sağlanıyor. Sonrasında hastanın bu Hollywood Gülüşüne sahip olması için gerekli işlemlere geçilebilir. Bu arada yapılan işlemlerin herhangi bir acı ya da ağrıya neden olmadığını da belirtmek gerekir. Eğer implant tedavisi gibi uygulamalara ihtiyaç olursa işlem öncesinde anestezi yapılır ve böylelikle hastanın acı hissetmesinin önüne de geçilmiş olunur.

Hollywood Smile işlemi ne kadar sürer?

Hollywood Smile için öncelikle diş eti hastalıkları tedavi edilir. Eksik dişler implantlarla tamamlanır. Laminate porselen işlemi kaplanacak diş sayısına göre 5-10 gün, zirkonyum porselenle kaplama yapılacaksa kaplama süresi 7-14 gün kadar sürer. Yani Hollywood Gülüşü’ne sahip olmak için kesin bir süre vermek tam olarak mümkün değildir.

Hollywood Smile işlemi sonrası diş bakımı nasıl olmalı?

 • Normal diş bakımında olduğu gibi dişler günde en az iki kere fırçalanmalı.
 • Diş arayüz bakımı için diş ipi kullanımı ihmal edilmemeli.
 • 6 ay aralıklarla diş hekimi kontrollerine gidilmeli.
 • Laminate porselen kaplamalar diş dokusuna göre daha kırılgan olduğundan bunların kırılmaması için sert yiyeceklerden ve tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklardan kaçınılmalıdır.

 

Hollywood Smile tasarımı ne kadar süre dayanır?

Dişlerin düzenli şekilde fırçalanması ve porselen kaplamalara gereken özenin gösterilmesi durumunda kaplamada kullanılan laminate ya da zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık 10 sene olmaktadır. Bu sürenin sonunda yenileriyle değiştirilmeleri gerekir.

Hollywood Smile Fiyatları Ne Kadar?

Sıklıkla merak edilen konulardan biri de Hollywood smile fiyatları oluyor. Ancak tahmin edilebileceği gibi bu gülüş tasarımına dair her hasta için aynı fiyat geçerli olmaz. Nedeni ise estetik ve güzel bir gülüş elde etmek için hastalara uygulanan işlemlerin farklılık göstermesidir.

Örneğin implant uygulamasına ihtiyaç duyan bir hasta ile implant uygulaması yapılmayan bir hastanın ayırması gereken bütçe farklı olacaktır. Aynı zamanda diş hekiminin deneyimi, işlem sırasında kullanılan malzemeler gibi farklı unsurların da fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu nedenle öncelikle randevu alınıp muayene olunması, sonrasında fiyat bilgisi talep edilmesi doğru olacaktır.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Genel olarak Hollywood Smile avantajlarını kısa bir liste halinde aktarabiliriz:

 • Çok daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olunur

 • Simetrik ve beyaz bir diş görünümü ortaya çıkar

 • Diş ve diş etleriyle ilgili daha sağlıklı bir görünüm elde edilir

 • Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi de sağlanmış olur

 • Doğru bir ağız kapanışı elde edilir

 • Yarım ay ya da ay şeklinde bir gülümseme hattı oluşturulur

 • Bu gülüş tasarımı kişinin daha genç ve daha enerjik görünmesini destekler

Hollywood Smile Uygulaması Özeti

Hollywood Gülüş uygulamasında işlem süresi genelde 10-12 gün arasında değişmektedir ve Hollywood Smile uygulaması lokal anestezi ile yapılır. 2 saat sonrasında sert ve kabuklu yemişler veya yapıldıysa kaplamalara zarar verecek yiyecekler / içecekler hariç dilediğinizce yemek yiyebilirsiniz. Hollywood Smile uygulamanız tamamlandıktan sonra hemen iş ve sosyal hayatınıza rahatça dönebilirsiniz. Hollywood Smile uygulaması 5 yıl kadar kalıcıdır, eğer Hollywood yıldızları gibi olan gülüşünüze kendi dişleriniz gibi özenli bakarsanız çok uzun süre sorunsuz bir gülümsemeye sahip olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood Smile nedir? Hollywood Gülüşü nedir?

Hollywood gülüşü Angelina Jolie gülüşü gibi dünyaca ünlü starların gülümsemelerinden esinlenerek sizlere sunduğumuz bir gülüş tasarımıdır. Sizleri de göz alıcı gülümseme için Hospitadent’e bekliyoruz.

Hollywood Smile işlemi öncesi ilk muayenede ne yapılır?

Hollywood Smille işlem öncesinde estetik gülüş için gereken tedavileriniz belirlenmektedir.

Hollywood Smile nasıl yapılır?

Hollywood Smile kişinin kaygı ve beklentileri dikkate alınarak hekimlerimiz ile birlikte hangi dişlere müdahale etmemiz gerektiğinin planlaması yapıldıktan sonra göz alıcı gülümsemeniz için harekete geçiyoruz.

Hollywood Smile sürecini özetleyebilir misiniz?

Hollywood Smile süreci hastanın diş eti ve eksik diş problemlerinin belirlenmesiyle başlamaktadır. Planlama sonrasında ağız içi problemleri giderilir ve gülüş tasarımı sağlanır.

Hollywood Smile kaç dişe uygulanır?

Hollywood Smile hasta ağız içi durumuna göre tüm dişlere uygulanabilir.

Hollywood dişi hangi maddelerden yapılır?

Hollywood dişi porselen, zirkonyum, lamine kaplama gibi ya da bonding adı verdiğimiz estetik dolgularla sağlanabilir. Uygulayacağımız tedavi her hastamızın ağız içi durumuna göre belirlenmektir.

Hollywood Smile işlemi kaç seanstır?

Hollywood Smile tedavisinde tasarımın hazırlanması ve ağız içinde gösterilmesi ortalama 2-3 seans sürüyor. İşlem süresi 5-10 gün arasında değişebilmektedir.

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurtdışında neden artıyor?

Hollywood Smile in Turkey / Hollywood Smile in İstanbul aramaları yurt dışına göre daha az maliyetli olduğu için Türkiye fazla talep görmektedir.

Hollywood Smile işlem süresi ne kadardır?

Hollywood Smile işlem süresi 5 – 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Smile işlemi kaç gün sürer?

Hollywood Smile işlem süresi 5 – 10 gün arasında değişmektedir.

Hollywood Gülüş Estetiği’nde hangi tür anestezi kullanılmaktadır?

Hollywood Gülüş estetiğin de lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastanın isteği doğrultusunda genel anestezi ile de işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Holywood Smile işleminde sonuçlar kalıcı mıdır?

Hollywood Smile işleminin kalıcılığını koruyabilmesi için düzenli ve yeterli diş bakımının yapılması gerekmektedir. Dişlere zarar verecek ya da renginin değişmesine yol açacak yeme içme alışkanlıklarından uzak durulduğu takdirde kişi gülüş tasarımını uzun yıllar kullanabilir.

Holywood Smile tedavisinde hassasiyet süreci kaç gündür?

Hollywood Smile tedavisinde işlem sonrası hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.

Holywood Smile sonrası tam iyileşme süreci kaç gündür?

2 saat sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Hollywood Gülüş Estetiği ağrılı bir işlem midir?

Hollywood Gülüş Estetiğinde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile sonrasında ağrı hissedilir mi?

Tedavi sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman yemek yenilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra yemek yenilebilir.

Hollywood Gülüş Estetiği sonrası ne zaman sıvı tüketilebilir?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra sıvı tüketilebilir.

Hollywood Smile sonrası asitli içecek tüketmeli miyiz?

Asitli içecekler dişlere ciddi zararlar verebiliyor. Hollywood Smile tasarımından faydalanmamış olsanız bile asitli içeceklerden uzak durmak gerekir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman diş ipi kullanabilirim?

Hollywood Smile işlemi sonrasında diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Diş ipi, diş fırçasıyla ulaşamadığımız yerlere ulaşmamızı sağlar. Diş fırçalama işleminden sonra kullanmakta fayda var.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman dişimi fırçalayabilirim?

Hollywood Smile estetiğinde ortalama 2 saat sonra diş fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile tedavisi sonrası ne zaman fındık, fıstık vb kuruyemiş yenilebilir?

Tedavi sonrasın da özellikle fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri dişlerimizle kırmaktan kaçınmalıyız. Bu durum dişlerin kırılmasına sebep olabilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında ağız bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yemek sonrasın da diş fırçası ve diş ipi ile dişlerimizi temizlememiz gerekmektedir.

Hollywood Smile fiyatı nedir, Hollywood Gülüş Estetiği fiyatı neye göre değişir?

Hollywood Smile ve Hollywood Gülüş Estetiğinde uygulanacak olan tedavi ve malzemeler değişkenlik gösterdiği için net bir fiyat belirtilememektedir.

 

Hollywood Smile işleminin merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Hollywood Smile işlemi yüz simetrimize göre tasarlanan estetik bir gülüş tasarımıdır. Merdiven altı kliniklerde bilinçsiz yapılması yanlış tedavi uygulanmasına dişlerimizi tamamen kaybetmemize sebep olabilir.

Hollywood Smile tedavisi sonrası şişlik, morluk, ödem olur mu, olursa kaç günde geçer?

Herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği takdirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.

 

Hollywood Smile estetiği sonrası diş fırçası ve diş macunu öneriniz var mı?

Aşırı düzeyde aşındırıcı içeren diş macunlarından uzak durmakta fayda vardır. Bu tip diş macunları diş üzerinde çizikler oluşmasına neden olabilir.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerime nasıl bakmalıyım?

Düzenli olarak diş fırçalamaya, asitli yiyecek ve içecek kullanımına dikkat etmek ileride oluşabilecek diş taşı ve diş eti problemlerine önlem almamızı sağlar.

Hollywood Smile tedavisinde doktor ve hastanenin önemi nedir?

Kullanılan ekipmanların ve sunulan tedavinin kalitesi gülüş tasarımı için oldukça önemlidir.

Hollywood Smile estetiği sonrası hangi sıklıkla bakıma / kontrole gitmeliyim?

6 ayda bir kontrole gitmeniz önerilmektedir.

Hollywood Smile sonrası kanama olursa ne yapmalıyım?

Kanamanın durumuna göre hekiminize başvurabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası ne zaman gargara yapabilirim?

Hollywood Smile estetiğinden 2 saat sonra gargara yapabilirsiniz.

Hollywood Smile estetiği sonrası dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayabilirsiniz.

Hollywood Smile yaptıranlar diş hekimi olarak size en çok hangi soruyu soruyorlar?

Hollywood Smile yaptıranlar nasıl yapıldığı ve fiyatla ilgili sorular çoğunluktadır.

Hollywood Smile tedavisi sonrası şişlik, morluk, ödem olur mu, olursa kaç günde geçer?

Herhangi bir şişlik veya morluk görülmemektedir. Ancak diş etinde sıkıntı olan hastalar da bu durum göz ardı edildiği taktirde işlem sonrasında diş etlerinde şişlik veya morluk görülebilir.